Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

din nou, esec...


Recommended Posts

Eu la un moment dat am crezut ca tu scrii despre scenariul unui film, dar se pare ca este realitate.....[bang] Un barbat care plange ca sa impresioneze ar trebui sa te faca sa te cutremuri si sa fugi cat mai departe de el. Poate asa procedeaza acasa cand cere bani. Eu repet: de ce nu incerci Internetul, nu este asa de bau-bau precum se crede si s-ar putea sa ai norocul vietii tale. Un Englez, Olandez, American ceva....ai servici, poti calatori, nu te tine nimeni legata de Italia. PS: Sincer, dupa mine el sufera de imagine personala de inferioritate care va afecta negativ partenerul cu - si relatia in- care se va afla. Nu va fi o relatie bazata pe egalitate si echilibru. Pana la urma tu esti cea bogata cu cash in buzunar si el cel sarac cu ruine pe hartie. Nu te implica (nu din cauza averii spun asta)!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Haideti mai fetelor, nu mai fiti asa de rele cu plansul asta, poate are probleme cu tiroida, bietul baiet! [clown] Madi, dar tu de unde stii ca parintii lui sunt ce spune el ca sunt? Oricum, eu una sunt de parere ca una e sa nu ai bani si alta e sa fii un maaaare mitocan, mie asa mi s-a parut tipul. Cum adica sa platesti tu sucurile, ca plateste el data viitoare? Cam cu ce plateste data viitoare? Si cum adica te ia in masina si pe urma sa te dea jos??? Tu de fapt de ce insisti sa fii cu el?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gavandor Tu de fapt de ce insisti sa fii cu el?
Ca sa spuna ca are si ea un prieten, de ce oare? Nu cred ca-i vorba de iubire aici, nici macar din partea lui Madi25. Insa nah! are si ea pe cine numi "iubitul meu". [alcool] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madi, nu conteaza ce credem noi. Tu il vrei sau nu il vrei? Tu ne-ai povestit niste aspecte, probabil mai exista si altele (nu de alta, dar in povestile spuse aici apar mai ales aspectele lui negative, presupun ca are si ceva pozitiv, presupun ca ati avut si intalniri frumoase). In legatura cu mult-discutata afirmatie de la piscina: ea se poate referi la o fosta relatie a lui. Poate nu am inteles eu exact, dar asa se intelege "Cu ultima care am fost aici a fost teribil" Poate a fost in urma cu un an. Nu stiu de ce ti se pare tie ca aceasta afirmatie arata ca el are ACUM pe altcineva. Dar nu stiu de ce nu iti explica asta. Intarzierea lui, mai ales daca te-a anuntat, nu mi se pare ceva asa grav. In schimb plansul mi se pare cam suspect. Mi se mai pare mie ca discutati cam mult despre bani intr-o perioada care ar fi de asteptat sa fie...romantica. Dar, asa cum spuneam, nu conteaza daca mie sau altora de pe forum ne place sau nu tipul. Conteaza daca tie iti place sau nu. Ca o parere generala, daca cineva nu iti place nu merita sa incepi sau sa continui o relatie, doar asa, sa ai si tu un prieten. Vreau sa-ti spun ca multi barbati seriosi nu isi arata interesul fata de o persoana "cuplata". Atat timp cat esti intr-o relatie ai mult mai putine sanse sa incepi o alta relatie. Asa ca nu merita sa-ti pierzi timpul cu cineva care nu iti place. Daca nu esti inca hotarata, mergi mai departe, vezi cum merg lucrurile. Dar din momentul in care iti dai seama ca nu e barbatul potrivit pentru tine, lasa-l, indiferent de lacrimile lui si cauta pe cineva care iti place cu adevarat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madi25 , nu mai pune la suflet tot ceea ce ti se-ntampla! Parerea mea este ca sunt si romani care se comporta asa (frumos), nu numai occidentali! Nu ai intalnit barbati romani bine educati?!Eu da, din fericire !Am intalnit si neciopliti dar putini la numar! Din ce-am citit, cele scrise de tine ,am impresia ca-ti pierzi timpul. Daca iti place sa te chinui, da-i inainte ,in fond si aceasta este o experienta! Numai sa nu cazi in cealalta extrema! Ah, si inca ceva, prea multe explicatii pentru niste ,,nereusite" ale lui!!! Referitor la cat de superiori suntem noi fata de occidentali...[:D]!Hai, sa nu exageram!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madi, la inceput mi-a facut o anumita impresie acest tip (proasta, in mare - cineva care se lauda cu familia bogata si proprietatile), dar acum vad ca m-am inselat, si impresia e chiar deplorabila. In primul rand, cum sa ai incredere in cineva care azi se lauda cu proprietatile, si maine se face de ras ca nu are bani de benzina? Pai in primul rand cu asa o fraza te faci de ras in fata unei fete("Nu te duc ca nu am bani de benzina" ) . Ar fi putut fi "Nu am bani de benzina, dar ca sa stau langa tine mergem impreuna cu metroul/autobusulo/etc. Nu investi nici un sentiment in acest tip de persoana, te va dezamagi continuu si o relatie de lunga durata va fi un chin la fel de lung. Mult curaj si incredere in viitor![flo] O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu baietasi d-astia de "os domnesc" multe fete au avut de suferit; oh, doamne, ce vita nobila si pedigree au ei, cat sunt de pretiosi, de gingasi, sensibili si de neinteles... bogati in acte, saraci in realitate, asteptand sa moara rudele bogate, sa puna mana in sfarsit pe mostenirea cu care se lauda peste tot Madi, gandeste ca un detectiv : a lucrat o perioada la aceeasi firma cu tine, telefonul este model vechi (la naiba, la ei nu sunt oferte cu telefon gratis la un abonament?), bani pentru benzina nu are, se cacaie sa termine o facultate de 8 ani, dar viseaza desigur sa fie un al doilea Rudolph Valentino, sa rupa inima femeilor care il vor vedea pe ecran sau pe scena; ce e gresit in toata imaginea asta ? exact, ai ghicit, de fapt "italian horse" asta al tau e o martoaga rapciugoasa, e un pierde-vara, un coate-goale, si marlan pe deasupra...o sa fiu rea acum, sincer cred ca vrea sa ajungi in patul lui si cam atat, o aventura de-o vara, o distractie fara obligatii, si daca mai si platesti tu, cu atat mai bine, el e castigator pe toate planurile... te-a invitat la film, dar cu ce platea, daca nici bani de doua sucuri nu avea ? aaa, stai, am uitat, tu esti cea cu job si salariu, deci tu trebuie sa platesti pentru favoarea pentru care ti-o face dumnealui, acordandu-ti cateva ore din viata lui si un pic de atentie... iar mi se pare ciudat, de ce te-a invitat la casa verisoarei, la piscina, ca sa faceti plaja ? exact, ai ghicit, pentru ca daca te-ar fi invitat sau dus la malul marii sau la un aquaparc, ar fi fost nevoit sa scoata bani din buzunar; pe cand, la casa verisoarei, era intrarea gratis la piscina, un suc si un sandvis se gaseau prin frigider, etc. eu chiar as putea plusa, afirmand ca lui de fapt parintii nu mai vor sa-i dea bani, nu ca i-ar fi lui jena sa le ceara, ci pentru ca e un pierde-vara, ca nu e in stare sa-si gaseasca un job, sa termine facultatea inceputa acum 8 ani, sa-si faca un rost si o cariera, etc. ziceai ca a lucrat doar vara aceasta, ca inlocuitor al cuiva de la firma unde lucrezi si tu; pana acum n-a lucrat deloc ? se pricepe la ceva ? normal ca daca nu a lucrat pana la varsta asta, s-a invatat sa huzureasca pe banii parintilor si a dat acum de greu, cand probabil a invatat in sfarsit valoarea banului, cat de greu se castiga si cat de usor se cheltuie daca nu esti cumpatat... Madi, tu chiar esti reala ? tu chiar asa de increzatoare si de optimista esti, incat esti dispusa sa acorzi incredere nelimitata oricarui necunoscut cu care interactionezi ? unde ii gasesti pe "ciudatii" astia despre care povestesti ? Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tipic ptr italieni.in general sunt disperati dupa femei iar ceea ce le impresioneaza,ce ne impresioneaza de fapt,ptr ca am trecut si eu,este faptul ca sunt mult mai educati decat romanii,dar atat. ai vazut tu cu ochii tai bogatiile si proprietetile lui??daca are atatea de ce nu te-a dus acasa la el,ci la verisoarele lui.care,femei fiind nu inghit romancele,ptr ca sunt frumoase si descurcarete si le iau barbatii[olala].dar asta e alta poveste. si ce daca sunteti colegi???ignora-l.el a incercat,stia ca nu are nimik de pierdut.nu mai crede tot ce auzi,incearca sa te convingi intai.si opreste-te la timp.trimite-l a quel paese,ca sa ma exprim mai fara bulina. succes!! ALI,mami de daviduc(23.01.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adica cum? e atat de bogat si are un telefon vechi caruia i se descarca rapid bateria?! nici bani de-o baterie noua n-are?! tu platesti sucul si apoi taxiul pentru tine ca el n-are bani de benzina?!.... cusuta cu ata alba.... ura si la gara, baiatu', cu toata avera ta.... "Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] Nu pot sa nu ma bag la acest subiect pentru ca sunt casatorita cu italian si traiesc in Italia de vreo 2 ani.Si eu ma intreb cum naiba nu-si permite un telefon nou????? Cum sa te puna pe tine sa platesti sucul???? Cum sa nu te duca cu masina? Eu cred ca-i placi ca femeie, dar ascunde ceva.Eu nu sunt casatorita cu un italian batran sau bogat.Eu am 43 el 48 de ani.Si lucreaza ca toti oamenii,are un salariu mediu pt italia.Dar ma suna de mii de ori pe mobil cat timp stateam eu in Romania si el in italia.Nu a pus niciodata problema banilor sau a situatiei mele financiare pentru ca intr-o relatie conteaza doar respectul. sinceritatea si iubirea.Aici femeile nu se uita la ei daca nu au bani( ma refer la italience).Iar ei fac tot felul de gesturi ca sa impresioneze.Sunt mult mai romantici decat romanii si lacrimogeni[:D] .Tu trebuie sa te asiguri ca e sincer, ca nu sta cu alta, ca nu se drogheaza,(asta poate explica labilitatea lui).Cat despre familia lui....este pe undeva normala reactia lor...sunt rasisti!!!! Adica si "romanca" si "saraca"????? Nu ma judecati gresit...Asta vad eu aici...Italiencele sunt invidioase pe romance pt ca sunt frumoase , harnice si " fura" barbatii italieni.(Asta se intampla pt ca italienii sunt saturati pana la refuz de caracterul lor dificil).Si toti cred ca noi romancele suntem " materialiste".Cautam doar italieni cu bani.Deci asigura-te ca este sincer cu tine daca tu crezi ca merita sa mergi mai departe. nn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...