Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

alaptare gemeni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna Adriana, felicitari pentru sarcina! Eu am o fetita mai mare si doi gemeni de 3 ani si da, se pot alapta gemeni! Mie mi-a fost de mare folos link-ul de pe DC: http://www.breastfeeding.com/helpme/helpme_images_twins.html Este mai greu cu doi decat cu unul, dar am supravietuit [pk]. Poti sa consideri perioada cu un singur copil doar ca antrenament pentru ce va fi cu gemeni. Mult curaj si putere![flo] O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu nu prea m-am descurcat cu alaptaul. La prima fata a mers pina pe la 4 luni apoi nu am mai avut ce ii da. La zuzele mici nu am facut fata. Adevarul ca nici in spital nu am avut nici un sprijin, iar acasa am intrat in panica si le-am dat si pe lapte praf.Mentionez ca una din gemene sugea la sin de ziceai ca e nemincata tot timpul, iar cealalta nu sugea deloc, nu vroia, nu stia, si de frica am dat-o pe lapte praf. In acelasi timp cu mine mai era o fata in spital cu gemeni si ii alapta pe amindoi odata. Se poate, tu sa nu fii stresata. Gina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...