Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clientela politica portocalie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Rufus, doar Antonescu si Ponta exista pe lumea asta? Doar pe ei sa-i avem in vizor? Politia nu putea sa iasa uite-asa, ca erau nervosi, numai daca in spatele lor se aflau cei doi mentionati de tine?
Se pare ca nu. Stii, eu citesc (ca si tine) stirile, iar la stiri zic astia ca Ponta si Antonescu au manipulat si manipuleaza grav nemultumirile oamenilor, indemnandu-i sa iasa in strada si oferindu-le ajutor juridic dupa ce incalca legea. Evident, in scop personal si de partid. Cu ocazia evenimentului cu politistii, mai multi critici ai lui Basescu (de ex CT Popescu) s-a exprimat clar impotriva inconstientei liderilor opozitiei. De ce nu auzi si tu stirile astea, imi scapa. Asa ca nu stiu de ce conspiratie in capul meu vorbesti...sau suntem mult mai multi care vedem asta. E limpede. Vad ca ai obiceiul sa crezi ca toata lumea gandeste ca tine. Nu, nu-i asa. Nu il urasc toti pe Basescu, chiar daca tu o faci. Ura este un sentiment prezent, recunosc, de multe ori in viata noastra, insa nu face cinste nimanui. E treaba ta daca iti petreci viata in ura, dar nu pune si altora in carca defectele tale. Eu nu-i urasc pe Antonescu sau Ponta. Mi-e doar scarba de ei, mi-ar place sa dispara din peisaj, sa nu-i mai vad aruncand laturi la televizor. Dar nu-i urasc, sunt oameni, sunt parinti...pentru mine sunt niste nimeni, dar sunt convins ca nici eu nu reprezint nimic pentru ei. Desi ei spun ca se agita si pentru mine...ce mascarada! Despre frauda lui Anastase...ce sa zic, o chestie nedovedita. Personal, dupa cum am spus, chiar daca s-a intamplat asa, nu vad ceva neobisnuit...da, da, de la inceputul activitatii parlamentare s-a facut asa ceva, cu complicitatea tuturor celor ca zbiara acum ca magarii ca-i frauda. Indiferent de asta, fraudara nu o stabileste Realitatea si Antenele securistului ala. Sau, mai pe scurt, Anastase va pati exact ce a patit Nastase si ceilalti presedinti ai CD, adjuncti sau presedinti de sedinte, cand s-a procedat la fel. Sau tu vrei justitie doar pentru unii...ca mie asa mi se pare. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte grav circul din ultimele zile! Este grav ca nu se respecta o institutie a statului care reprezinta rezultatului unui exercitiu democratic:institutia prezidentiala! Este si mai grav cand salariati ai Statului care trebuie sa ne asigure ca se respecta legea,se manifesta golaneste,incalca legile si care la mintea lor de "politai" mai dau de pamant si cu uniforma cu insemnele patriei care ar trebui sa fie respectate de toti cetatenii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu -ca umil angajator din mediul privat as propune ceva mai constructiv Noi astia multi si prosti care ne spetim sa platim taxe si impozite , spagi si amenzi ,care buchisim noptile sa deslusim O.U. cretine , fara sens si agramate , sa facem O MARE GREVA FISCALA Concret-timp de 1 luna de zile sa nu mai platim nici 1 RON statului de drept in care dansii stau degeaba si ca urmare dansii sa aiba salarii fara prime sporuri , bilete de concediu, concedii medicale ca-i doare la dos de noi , adica sa faca un pic de greva foamei pe bune .Cine e pentru ?-vorba dlui Nastase acum 1 deceniu si a doamnei Roberta (traiasca Missa si urmasele ei din Parlament ) se abtine cineva ? ligeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce Nastase nu e in puscarie acum? Eu am impiedicat justitia sa-si faca treaba? sa vezi si sa nu crezi, le-a fost frica de mine. Ce spunea Basescu la inceputul mandatului despre cum va eradica el coruptia, va matura si spala pe jos cu toate elementele negative ce polueaza Romania...spune tu cat sa mai astept? Demagogie curata, domnule Rufus, demagogie si praf in ochi, lichelele s-au ingrasat bine si s-au adaugat altele noi. Despre frauda din Parlament, daca spui ca nu e dovedita, atunci ai spus totul. Pixelul albastru e de vina, rusine Dinu Patriciu![q] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S Demagogie curata, domnule Rufus, demagogie si praf in ochi
Da, ai dreptate. N-avem noroc in viata... Da' ce ne facem cu Antonescu si Ponta, cu praful lor? Ca vad ca-si ascut sabiile, sa vina ei sa ne indrume...cu demagogia lor cum te impaci? Stii cum e: poti lua plasa o data, de doua ori...dar, daca persisti in greseala, o meriti cu varf si indesat! [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca vine cineva din alta tara si citeste subiectul asta, doar asta fara a mai sti si alte "amanunte" despre politichia de Dambovita poate sa traga o singura concluzie: avem un stat format din presedinte, guvern, parlament si bugetari care-si bat joc la greu de banii publici si de popor in general. Sa le luam pe rand: - presedintele spune ca poate face x si y si nu face nimic, atitudinea lui e de multe ori sub nivelul marii daca ai lua ceea ce astepti de la functia prezidentiala - guvernul nu poate sa faca restructurare pe competente in conditiile celei mai mari crize economice, nu e in stare sa dea afara propria clientele politica si nici cea a celorlalti din ministere, asa ca scade salariile bugetarilor si pensiile - parlamentarii nu sunt in stare nici sa se prezinte la serviciu, darmite sa promulge legi (daca veti cauta veti vedea ca sub 10% sunt legi promulgate, restul sunt hotarari de guvern) deci nu face decat sa ofere circ atunci cand au cvorum - bugetarii in genere nu muncesc sau muncesc prost pentru ca sunt prost platiti, eventual muncesc cat de cat cand iau spaga - opozitia aprinde focuri de paie peste tot si incearca sa maximizeze orice potential scandal si striga neincetat un singur lucru : jos ! In conditiile astea mi se pare sincer greu pentru un om cat de cat inteligent si impartial sa sustina cu tarie ca x este mai bun decat y oricare ar fi x sau y din personajele de mai sus. P.S. Am uitat, mai traiesc cativa fraieri in mediul privat care platesc de frica impozite ca sa manance si sa aiba energie sa faca circ sus-numitii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema cu parlamentul se pare ca se rezolva: http://www.evz.ro/detalii/stiri/psd-istii-ar-putea-intra-in-greva-parlamentara-solidari-cu-sindicalistii-907257.html Oricum, cei in cauza nu se numeste ca fac vreo opozitie, asa ca, macar, scad brusc cheltuielile parlamentului. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Este foarte grav circul din ultimele zile! Este grav ca nu se respecta o institutie a statului care reprezinta rezultatului unui exercitiu democratic:institutia prezidentiala! Este si mai grav cand salariati ai Statului care trebuie sa ne asigure ca se respecta legea,se manifesta golaneste,incalca legile si care la mintea lor de "politai" mai dau de pamant si cu uniforma cu insemnele patriei care ar trebui sa fie respectate de toti cetatenii.
tel maitre tel valet. asta ca sa nu ne mai ofuscam de altii. una cosa es una cosa y otra cosa es otra cosa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...