Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Hello fetele -- a venit acupuncturistul, m-a intepat (n-am simtit nimic, pe bune si am o frica nebuna de ace) dar tot nici un rezultat. Tot abia ma tarai de colo colo si imi sta greata in gat... Noi folosim ulei de floarea soarelui si la salate de masline. La prajit folosesc Pam ca sa nu pluteasca in ulei si tot face hazbandu fitze ca nu nene, chicken nuggets nu sunt bune decat cand sunt deep fried. Ei, d-alea sa manance el, ca io sunt si asa prea grasa. Nu mai pot de rau, pe bune parca niciodata nu mi-a fost asa rau...desi clar si la celelalte sarcini a fost la fel, ca eram complet nefunctionala. Va pup, nu sunt buna de nimic...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ciuf, ce ati facut la dr azi??? Deci oasele trebuie reasezate??? Pumba, nu mai am decat ardei iuti...[:D]...dupa 2 sapt in grija sotului...evident ca mi-au murit toate legumele...si s-au inaltat buruienile!!![:D] Corina, eu am lentile zilnice si sunt ff confortabile...insa o patii si eu odata...in sensul ca tinute ma mult de 8-12 ore in ochi...cred ca se usuca ca nu le-am mai putut scoate[bang]. ABurel, mai pui si pt intarziati pozele din Hawaii??[:I] Aveti la vulcani?[:I] Ruxij, interesanta vacanta are Bogdan!! Diving? hihi...[:I] David se cam plictiseste saracu p-acasa...tre sa ii caut un summer camp...macar de 2 ori pe sapt!!!! Ieri vecinii nu erau nici unu pe acasa!!! Succes la inmultiri...David cred ca a uitat tot din scoala[:D]...dar nu-i bai...si asa cred ca o ia la capat cu clasa 1!!! Ce se face in scoli in clasa 1 la mate?? Se fac si jocuri cu numere? Sau doar numara, aduna si scad? Eu nu stiu inca nimic de carti[q]...nici o veste[q]... Toboganul l-am contramandat, trebuie sa asfaltam in curte ca sa il putem ancora(avem pietre dar nu sunt zidite) si nu vreau santier...Caut acum unul care se umfla pt piscina...sa vad ce oi gasi... Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8030428cd903dfdc201bf8&source=category&category_id=all"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
eu sunt cu uleiul de porumb (mai uzual) sau de masline..
Si eu la fel.Eu nici n-am gasit de floarea soarelui,voi de unde il cumparati? Ruxij,pai e avansat Bogdan,mey.Eu intrebai asa in avans sa fiu pregatita ca stiu ce m-asteapta. Sinzi,la mate e ca orice in America "cite bordeie,atitea obiceie".Aici au facut adunari si scaderi si ceva probleme simple cu enunt.Da daca zici ca e charter d-ala cu fite or fii mai avansati ca intr-un public normal,cel putin asa e aici Philip,tu ce faci acolo in secret?Suna a conspiratie mondiala[:D] Freedelia[pup],las ca trece, mai e un pic.. Krissy,multam de info,daca mai stii cite ceva mai zi-ne ,ca esti in domeniu. Bic,tu ai gasit gutui in America?Vreau si eu[pofta] Ramonaaa..!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pumba
nu stiu cine intreba de ceva, impotriva buruienilor - curatat locul si pus "Preen"- ajuta mult, nu ataca florile si legumele .probat.[:D]
Ce e aia Preen ? E o substanta ? Mi-a mai spus cineva ca trebui pus platic pe pamant ca sa nu mai creasca buruienile ...dar asta cred ca trebuia sa fac inainte de a planta rosiile. Fetelor eu am 30 de fire de rosii, fiecare are fructe ...cred ca deschid taraba in fata casei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am terminat de mancat un Bagel cu unt si jelly [bang]... au adus astia la bucatarie, eu eram acolo sa-mi iau o piersica din plasa. Cand am vazut Bagels-ii, am fost ca dependentul, m-am trezit cu unul in mana, intinzand untul pe el ... L-am mancat pe tot, a fost asa de buuuunnn. Acum ma penetreaza mustrarile de constiinta. Bai, nu sunt eu de vina ... astia care mi-au scos chifla in drum ... Imi vine sa ma duc la buda acum sa-l vomit, ca anorexicii, dar mi-e jena ca fac mult zgomot [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea- se cumpara de la walmart,sunt granule intr- un bidon de plastic galben, am dat in jur de 15$(nu mai stiu exact) se curata locul de buruieni, se presara si nu mai da voie, altor buruieni sa creasca, dar... trebuie curatat locul, inainte. 30 de fire ? valeu,valeu[q] pai conservi, dai la prieteni, vecini, biserici.....colegi,la scoala. carmenbr - imi place mai mult cilandro,il fac cu shrimpi,ceapa,rosie[pofta] uleiul - de masline, noi nu prea prajim si atunci Pam sau vegetable. sanzi- imi pare rau de gradina ta[q]pai a mai ramas ,exact ce-i place sotului[:D] ma duc la tenis(copii,nu eu[:D])si dupa, la cumparaturi[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij In general nu prea dau atentie acestor "warnings" despre diverse produse, E-uri si chestii. Aia nu ca are mercur, aia nu ca are nu stiu ce, aia nu ca ne omoara. Dupa 10 ani schimba teoriile. De fapt aia de am zis ca era rea, era buna, aialalta de am zis ca era buna, de fapt era rea. Well, I am a very unsofisticated person :)
Ruxij, e bine daca poti sa nu bagi in seama, inseamna ca esti foarte americanizata [pup]. Nu stiu ce teorii se schimba dupa 10 ani legat de alimente. De medicamente te cred, ca traim intr-un sistem in care "money talks", nu siguranta oamenilor, si Big Pharma e una dintre cele mai prolifice si lobby-ate industrii din America. In ceea ce priveste aditivii alimentari, eu nu am devenit adepta (pe cat posibil) a produselor organice/naturale din snobism, ci pentru ca vreau sa cred ca iau informed decissions legate de ce pun pe masa familie mele. Aplic o regula de common sense: legislatia si curentele de opinie se pot schimba si contrazice, dar stiinta e fixa - chimia si fiziologia umana nu se schimba dupa cum ii convine vreunui producator sau guvern. Cine cunoaste putin din stiintele mentionate, intelege ca orice aditiv, care este de fapt un chimical sintetic nenatural digestiei umane, se metabolizeaza sau stocheaza in organism conform unor reguli chimice/biochimice precise. Asa ca mie una mi-e greu sa ignor ce stiu ca in timp influenteza negativ echilibrul organismului. E drept ca nu sunt nici o mancacioasa si pofticioasa, ca sa imi trebuiasca sa mananc toate prostiile numai de dragul simturilor, inselate de adaosurile artificiale[alcool]. Cand ma uit pe cate o cutie cu juma' de pagina de ingrediente, pe care nici nu le poti pronunta, clar ca nu e de bine. Daca privim statistici mondiale, America conduce in privinta obezitatii, bolilor cardiovasculare, cancer, alergii si alte dezordini digestive, si nu intamplator - dintre tarile dezvoltate e cea mai "liberala" in privinta aprobarii aditivilor si medicamentelor fara sound scientifical studies, multumita FDA-ului[bang]. Cel putin asta e parerea mea din ce cunosc, dar poate cateodata e mai bine sa nu stii. Cristina, mami de [url="http://www.totsites.com/tot/sophiantonia"]Sophia Antonia [/url] - 1 martie 2007 [url="http://picasaweb.google.com/cristina.sophia07"]Poze[/url] "The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, asa ... zi Krissy, ca pe mine tocmai m-a convins Ruxij sa trec de la uleiul de floarea soarelui la canola. Mi-a spus ca face bine la colesterol, e ieftin si bun la gust ... criminala mica !!! P.S. Bai, am plecat din bucatarie cu bagel-ul si evident fara piersica. Acum m-as duce iar dupa ea dar imi este teama ... sa mute nene bagels-ii din bucatarie, nu stiu, sa-i puna la receptie ...sai manance dusmanii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...