Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hai ca trece! Ce ti-e si cu jungla asta Hawaiiana! La ce virsta incepurati cu baletul? Ca Ana mea cred ca are ADHD, m-a suparat si astazi ca nu era atenta la gimnastica. Face tot felul de giumbuslucuri dupa mintea ei, nu se gindeste sa fie atenta la antrenor, ca poate-i spune ala ce are de facut! Cind ii vine rindul ea habar n-are ce-i de facut, inventeaza ea ceva! Astazi a avut pe altcineva, tipa asta n-avea personalitate si nici nu prea se pricepea sa explice. Ana are nevoie de cineva mai "mina forte" ca altfel nu face treaba. Sper sa fi fost doar temporara schimbarea, daca ramine asa trebuie sa o mut la altcineva. Cazaturi n-a avut pina acum, adica nimic serios. Sint foarte multumita de antrenorul pe care il are in mod obisnuit. De fapt si astazi in partea a doua a antrenamentului a avut o rusoaica OK. Cred ca o sa incerc din nou cu baletul din toamna asta, sa vedem daca isi mai revine pina atunci. Am fost la doua instructoare si una chiar e OK, mergem tot la ea cind o fi sa fie. Eu cu zaharicale gen Little Gym nu pot sa "deal". Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina si mie mi-ar face placere sa ne vedem.. nu stiu cand o sa ajungem in LA, dar odata si odata trebuie sa ajungem ca sa facem actele fetei.. Pumba danseaza cum nu? una doua aude un pic de muzica si incepe.. mai si are boala pe genericul de final la orice... cum vede scrisul ala ca ruleaza cum incepe bataiala.. nu stiu ce i se pare ei asa palpitant [:-)))] si da, [url="http://family.webshots.com/photo/2241268440102226680SRquTB"]ne-a mai crescut parul[/url] [:D] AB multa sanatate![flo] Miere sa stii ca si Andra e ffff mamoasa.. daca cumva iesim cu prieteni, in locuri pe unde nu stie sta lipita de mine efectiv.. trebuie sa o tin in brate muuuuultt timp pana isi da drumul putin si nici atunci la potentialul ei maxim (mai ales daca nu are copilasi in preajma).. si acasa toata ziua sta dupa fundul meu, unde-s eu hop si ea, bucatarie, baie, nu conteaza sa fie langa mine.. si chiar daca e si sotul acasa tot langa mine sta in majoritatea timpului.. Ramona mi-o si imaginez pe Eva-speedy-gonzales![:D][pk] Mihaela, mamik fericit de [copil]Andra - 29 martie 2008 [url="http://community.webshots.com/user/mihutza11"]Pozici[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Primul anisor[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136037"]Povestea americancei[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai Ramona dar ce exigenta esti! si cu salile de sport si cu fetita! pai al meu deja era printr-un colt si facea altceva! sigur la scoala o sa zica de a meu ca are adhd! de asta vroiam sa il dau la preschool ca sa intre in ritm de scoala. in America imeiat ti- l diagnosticheaza cu adhs si repede la tratament! noi avem in familie traditie. asa ca ma pregatesc deja. ai dreptatte cu mina de fier, dar uneori mina asta risca sa-i zdrobeasca pe sarmanii copilasi cu mai multa energie decit posibilul... adica imposibili. dar ce ziceti e noi ca acum e vacanta si la biserica trebuie sa stea 3 ore sau 2 depinde de serviciu divin, pe banca linga mine si sa ii gasesc destule activitati? tati ar fi bun de asta, ca face armata sta nemiscat, (aproape![:D]) dar el e la amvon! mai iesim afara, mai intram, incerc sa inteleg un sufletel cu atita energie! in alta ordine de idei au fost vreo 114 F deci cald nene. seara am fost la wal mart si era noapte dar imi arata la masina 105 F . mai avem un pic si apoi clima Edenului , nu e frig dar nici cald, iarna, toamna si primavara soare in fiecare zi, te binedispune si creste tonusul! fetelor am luat haine la 0.97 usd de la Old Navy, pt copii, tot auzeam de sale-uri din astea dar nu am prins niciodata! vineri. azi cind m-am dus: nik! am luat totusi de la boys swimwear tricou si pantalon 5 usd bucata. ca tocmai vorbeati de arsurile solare si ca-s bune tricourile alea speciale. nu-mi amintesc cum se cheama. is bune ca mai am unu, dar asta l-am asortat sa-l fac baiat frumos. cind am venit din Ro acum doi ani si ii vedeam ca se baga in pool cu tricouri pe ei si cu papuci ma uitam cam lung.... hi hi! in rest suntem singuri, tati e in Ro, ne plictisim, nici nu am iesit de caldura. poate mi se pare, dar te timpeste de cap. totusi copii mei au iesit afara si s-au jucat cu furtunul cu apa rece. cool azi am uitat cheia in posta ca avem comuna la intrarea in comunitate. am gasit bilet unde o gasesc. nu ma asteptam sa fie nenea suspicios sa ma intrebe ce marca de masina au cheile! nici nu ne cunoastem, desi sta peste strada de mine a patra casa. in schimb ii cunosc pe noii vecini ai lui, a treia casa, ca fac party in fiecare vineri. toti is tatuati, stau afara si beau pe driveway. de ce nu fac in curte oare? pina acum nu auzeam musca in cartierul asta, ma plimbam pe strada in fiecare seara dar fiecare cu treaba lui. cica stau intr-o zona buna....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare cat o sa-mi ia pana sa va stiu si eu cat de cat??? Forumul asta nu are optiune de ticker? Mi se pare mai usor de retinut fiecare cine e, ce copii are, etc. IN fine, cu rabdarea treci marea, asa ca perseverez :) Voiam sa zic ca si copiii mei sunt atasati si se detaseaza ei singuri cand cresc. John (5 ani juma') deja nu prea se mai lasa smotocit, decat cand e somnoros sau trist. Fii-mea e inca mamoasa, dar acus ii trece si ei -- bine ca vine bebe trei :) Pentru cele care ati intrebat cum e in China -- noi coluim in Shanghai si momentan nu as da viata aici pe nici o alta tara. Ca strain, ai niste privilegii pe care nici nu le-as fi visat in America -- si nici in Romania daca locuiam acolo ca un roman normal. Aici toata lumea are femei (la curatenie, la copii), soferi, scolile sunt nemaipomenite, pampering ieftin si de calitate (masaje, manicure, pedicure), mancarea e ieftina (atat la super market, cat si in restaurante), vacante in destinatii minunate la preturi de nimic (Bali, Philippine, Thailand, etc) si in plus, ca strain, mai ales daca esti alb, ai un statut aparte, esti VIP (uneori este stresant, dar de multe ori e foarte binevenit statutul d VIP, cand vin ospataritele sa iti tine copiii in brate ca sa poti sa mananci, cand cand nu esti lasat sa stai la coada si cate si ai cate) Multi zic ca dupa cativa ani in China, expat-ilor le e greu sa revina la statutul de oameni normali de acasa, sa isi faca singuri curat, sa nu aiba ajutor deloc la copii si asa mai departe. Noi o sa vedem, deocamdata nu avem ganduri sa plecam de aici prea curand, dar nu se stie niciodata. Cred ca mi-ar fi foarte greu sa ma mut acum in America, in catamai casoiul, sa il curat singura de la un cap la altul, sa strang in urma copiilor, sa fac mancare, cumparaturi, fii-mea ar fi acasa, poat mai putin 2-3 half days a week, ar veni si bebe -- io o intreb pe mama cum s-a descurcat, zau daca stiu... Si ii multmesc lui Dumneeu ca ne-a adus in China, ca cine mai face o droaie de copii daca nu aveam nici un ajutor.... Hai ca m-am lungit... poate ma pune si pe mine cineva pe listuta, ca tot nu e nimeni din Louisiana :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AB-urel[pup], multa sanatate! Un an e timpul minim pe care vreau sa il petrec alaturi de Aidan. De serviciu flexibil din partea lui Lucian nici nu poate fi vorba asa ca tot eu va trebui sa fac ceva in privinta asta. Ma gandeam la un part time, si sa vina mama pt vreo cateva luni apoi mai vedem. Freedelia suna frumos ceea ce povestesti despre China! [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] [url="http://www.eklipsse.net/gallery/"]FineArt gallery [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[alcool][:D] Se pare ca doar a mea e cu taica-su. Cu mine sta e ok, daca ma duc la baie no problem, dar cand vine Ovi acasa, nici la spalat pe maini nu-l lasa asa mearga. Mai nou, de cand nu ma mai pot misca asa repede noaptea sa ajung la ea tot pe el il vrea. As putea spune ca e lipicioasa rau, dar numai cu noi 2. O sa vedem cu bunicii cum o fi cand or veni in vizita. Voiam sa va intreb, pe cele cu copii mai marisori, poate ma ajutati... Vrem sa-i luam pat pt todler(acu doarme pe o saltea full size). Credeti ca o sa avem de furca cu ea, in sensul ca acum nu vrea sa adoarma singura nici la pranz nici seara, trebuie sa-i tinem companie, sa o tinem in brate... Irina nazdravanul tau e un scump, imi vine sa-l musc de falcutele alea[:D] Mami de Amalia si 30+ [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! freedelia- bine ai venit! eu mi-am si luat bilet spre China[:D] cine mai merge? pina trece receciunea sa ne facem castelul mult dorit , eu zic sa ne reorientam [pk] ce frumos povestesti delia,mi-a mai spus cineva ,ca se traieste super acolo si pina acum cativa ani ,era si mai ieftin. ramona- noi din toamna vrem sa incepem baletul ,cea mica are 3jumatate acum. cu cea mare am inceput la 3 ani si i-a placut ,era fascinata. mihutza- e o dulcica! am o rugaminte la tine - spune-mi si mie care e meniul tau zilnic , vreau sa arat si eu ca tine [flo]am o pofta de mancare de la o vreme ,doamne doamne, am impresia ca am vreun puseu de crestere[bang][:D][alcool] AB - sanatate tie si sotului iubit[pup] cenia- noi avem bunk bed,luat de Ashley,(nu stiu daca te ajuta prea mult) ma duc sa-mi mai pun cafea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q][q]miere,ce dor im era sa il vad p[e Aidan[olala][olala],ce mare e. imi plae poza un zambeste haios[:D]. un adevarat profesionist Lucian. Sanzi,imi pare rau pt carti ,poate le recuperezi. Fredelia,bine ai venit,cred ca ne cunoatem de pe un alt forum noi doua! Nu cred ca trebuie sa va zic e frumos e in tara[:D],suntem niste rasfatate,Anusca merge in 4 labe[:D], e o haioasa care vrajeste pe toata lumea. 29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...