Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Dragalasa foc certareata/dansatoarea mica [olala]. Pe frontul nostru, antibiotic, Amalia are strep throat. L-am descoperit din intamplare pot spune. Joi mi-a facut putina febra, sub 38, iar ce ma determinat sa o ducem la medic a fost faptul ca mi-a zis ca o doare urechea. Ne-am dus mai mult sa ne asiguram ca nu are nimic la urechi, ca ei ii ies si maselele(de 2 ani) si am zis ca e posibil si de acolo sa difuzeze durerea. Oricum, gatul era rosu, si i-a luat si swab din gat care a iesit pozitiv. Azi tre sa ma duc si eu sa vad daca nu am si eu 'imprumutat' de la ea. Ne apropiem si noi de termen, mai avem 8 saptamani. Mami de Amalia si 31+ [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaela e pur si simplu adorabila Andra ta. Am ras de numa de ea. I-am aratat si sotului filmuletele ca nu se putea altfel. Este bestiala. Mare figura e. Bianca chiar ca imediat vine bebita. Un pic mai ai. Incep emotii, ai? Parca si pe mine ma iau un picut asa. Dar o avem pe Corina in fata, deci mai avem timp sa ne relaxam un pic. Eu inca nu am cumparat nimic. Tu? De fapt am primit un patut de panza pana acum, dar la cumparaturi inca nu m-am bagat. Adriana [gravi] 29+ cu [fetita] si [roker] Robert Cristian (08.26.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu tata se certa ea acolo, MIhutza??? Uf, Adriana asa niste emotii ma apuca cand ma gandesc. Nu ma gandesc prea des ca nu am timp dar si cand... Fetele care ati nascut aici, ca eu zapacita am uitat sa l intreb pe doctor si poate ma apuca pana joi, daca se rupe lichidul amniotic il sun, nu? El mi a zis ca la contractii la 5 min. sa l sun. Ieri iarasi am mers la piscina, sper sa nu ma moseasca aia [:D] Don't throw with stones if you live in a glass house. corina mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina te cred ca te iau emotiile. Ma iau pe mine, apai pe tine. Eu la primul lichidul mi s-a rupt si am sunat dr si am plecat la spital. Dar asta era in Romania. Dar cred ca si aici e la fel. Si eu merg la piscina de cate ori permite vremea. Cica e exercitiu bun pt noi asa ca ii dau inainte ca imediat se termina vara si atunci chiar nu mai am ce face decat sa stau sa astept sa nasc. Adriana [gravi] 29+ cu [fetita] si [roker] Robert Cristian (08.26.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai intrat de mult pe aici... Ciuf...multa sanatate pentru Luca...of-of-of, mi s-a taiat respiratia cind am citit. Sper sa treaca cu bine si cit mai usor peste asta. Corinadana, ti-am vazut pozele...arati minunat si ma uimesti ce energie ai la asa sarcina inaintata! Eu abia ma tiram de colo-colo si imi venea sa dorm non-stop (singura perioada din viata mea cind efectiv nu-mi puteam tine ochii deschisi). Din experienta mea, stiu ca ori te duci la spital cind ai contractiile regulate si la 5 min, ori cind ti se rupe apa. Poate intre timp s-au mai schimbat cerintele...In orice caz, sa anunti aici cind pleci, sa facem galerie! Cu privire la ulei...eu folosesc de floarea soarelui la prajit (din an in paste, ca nu prea prajesc nimic si ma tine o sticla o groaza de timp) si in rest doar ulei de maslina presat la rece (EVOO). In rest si eu cam "food nazi" cu astea organice pe cit posibil dar si in limita timpului...nu pot alerga la 7 magazine...asa ca Trader Joe si Greenmarket sa traiasca! Eu doar simbata merg la cumparaturi ca nu am timp in restul saptaminii. Ma duc sa mai citesc din urma... Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihutza, e fenomenala Andra! Parca o si vad la Ameria's got talent :))) Iar cand se cearta e comedie mare... Corinadana, dupa ce ti se rupe apa trebuie sa mergi la spital, chiar daca nu ai contractii. Poti sa suni inainte sa anunti, dar sigur iti vor spune sa te prezinti cat mai repede. Odata ce s-au rupt membranele te vor sub observatie, ca exista risc de infectare a mediului intrauterin, pentru ca "poarta" e acum deschisa. Oricum, de obicei apar si contractiile la scurt timp si cale de intors nu mai e [:D]
Vio [gravi] 5s+ (17 martie 2010) & [copil] Sean (16 martie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, la mine in brosuri zicea la 5-7 min contractii la spital, DC esti la al doilea copii. eu, in locul tau, cu experienta nasterii mele ... as pleca la contractii de 7 clar. in plus esti foarte fit, nu m-ar mira sa decurca totul foarte rapid si la tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut Luca este bine. Vineri a avut anestezia generala pentru 25 de min. Am sculat dim. copiii la 5:15 ca sa fim la spital la ora 6 cand trebuiau sa il pregateasca pe Luca de "surgery" cum ii spun ei. La 7 punct intra in sala de operatie insotit de taticul lui (a fost alegerea lui) care il tinea de mana si a stat langa el pana cand a ajuns cu numaratul pe la vreo 45 si a adormit. Atunci tata a iesit din sala. La 7:25 ne-au chemat in recovery room sa ne vedem puiul si bietul de el era asa de ametit, cu niste ochisori sticlosi si pierduti asa in spatiu. Si-a ales ca ghipsul la o mana sa fie verde, iar la cealalta albastru. La 8:30 eram in fata casei. Si-a dorit sa stea afara pe scaunul pliant si sa serveasca micul dejun la aer liber. Dupa care ... am stat numai cu gura pe el. Ca se urcase pe trotineta, un copil lasase skateboardul in fata casei noastre si vroia sa vada daca se invart rotile cum trebuie la ala, apoi sa se dea la vale intr-o masinuta (vroia sa se dea cu spatele pe delusorul ala). M-a apucat asa o stare de draci ca imi venea sa il leg. Ce i-or fi facut la spital ca avea o energie de invidiat. Acum o vrea sa isi rupa si picioarele??? Iar acum nu pare jenat ca nu prea isi foloseste manutele. Mai greu pentru noi ca trebuie sa il ajutam imediat cum deschide gura. Mana dreapta o are in ghips din cot, iar la cea stanga este numai antebratul. In We ne-au sunat bunicii ingrijorati de Luca, sa vada cum se mai simte copilul, si 'mnealui nu are nici o treaba. Nu am idee cum a cazut copilul asta de pe bicicleta ca la maini nu are zgarieturi. Insa m-am uitat la casca si este un pic indoita in fata. Deci daca n-o avea se lovea si la cap. Acum asteptam sa curga bill-urile. Anul asta avem o asig. de doi bani si va trebui pe langa deductible sa platim si 20% din costuri. Din categoria produse organice, noi cumparam lapte, oua si carne. Restul il luam de producatorii locali. Rosiile favorite sunt cele Campari care se gasesc la Costco. Ulei folosesc Canola, floarea soarelui, de struguri (pentru prajeli) iar la salate numai ulei de masline. Sambata am cumparat din piata pepene galben tare aromat, rosii zemoase, castraveti de acrit, asparagus si vinete. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL] si [URL="http://good-times.webshots.com/album/557235620iZEBjC?start=0"]Camera Evei-Gradina cu flori vesele[/URL] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Binecuvantarea[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, multa, multa sanatate micutului biciclist!Cat timp trebuie sa stea cu mainile in ghips? Imi spuneti si mie cum se traduce in romaneste buttermilk? Se poate face branza din el? Am inceput sa ii fac branzica lui Aidan, azi i-am facut din lapte normal de vaca amestecat cu un pic de suc de lamaie, a iesit foarte putina, sunt curioasa dc o sa-i placa. Carne inca nu i-am dat, dupa 8 luni vreau sa incep. Suntem tot la stadiul de piureuri de fructe/legume plus cereale. Dar sunt suparata pentru ca are o eczema de vreo luna care nu ii trece cu absolut nimic. E tare urata, ar fi un fungus, acum face tratament cu nistatin si am primit si o crema cu corticosteroizi insa sunt tare reticenta in privinta ei. Eczema este exact sub burtica, i-am schimbat si scutecele, acum are 7th generation clorine free, dar mi se par tare cheap...un plastic ordinar si nici gradul de absorbtie nu e prea bun. In rest e un strengar si jumatate, se misca in continuu, se catara peste tot, se ridica in picioare in 2 secunde, vocifereaza in continuu, mai ales cand nu ii convine ceva. Eu trebuie sa incep sa lucrez la un articol pt un jurnal de economics, pfiuuu...am mintea ruginita:)) Aaaa....si am pus ceva poze la semnatura - Baby gator [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] [url="http://www.eklipsse.net/gallery/"]FineArt gallery [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Pai bine mey tocmai gena asta i-o dadui?[:D] E super Andra si ce mimica are? Ha, ha!
pe langa inteligenta si frumusete (ca asa zice al meu [:D]).. ma bucur ca v-a placut certareata mea![olala].. si da, il certa pe tati.. cam cum face mami de obicei [:D] Bianca sanatate puiutzei! chiar ca mai e un pic.. vad ca nici la Adriana nu mai e mult! mama fetelor ce mai trece timpul.. Vio [pup] Ciuf recuperare rapida lui Luca![flo] Mire buttermilk cica e zer.. habar nu am daca se poate face branza.. spor la diversificare.. Mihaela, mamik fericit de [copil]Andra - 29 martie 2008 Ratusca mea mih1 si mih2 [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10"]aici[/url] [url="http://community.webshots.com/user/mihutza11"]Pozici[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Primul anisor[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136037"]Povestea americancei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...