Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 115


Recommended Posts

fancy_mona imi pare tare rau!!!!! offffff [bang][bang][bang] fetele va pup dulce pe toate si va multumesc pentru sustinere... raportez 6 ovocite... sunt inca in stare de soc dar fericita... chiar si pk era numai un zambet cand m-a chemat la el in birou, dupa punctie... mai ales ca eram picata azi dmineata cand am ajuns la eco... i-am spus ca inainte sa incep cetrotidul aveam si io dureri in stanga, ca tot omu' stimulat... dar dupa ce am inceput cetrotidul toate durerile a disparut si am impresia ca si foliculii mei au disparut... mi-a facut eco si mi-a zis sa stau linistita ca sunt tot acolo... asa ca se pare ca se poate si fara dureri de ovare in ultimele zile de stimulare... pk avea si reteta pentru samira pregatita, nu a fost nevoie sa i-o cer eu... cred ca l-a batut nebunica suficient de mult la cap astfel incat sa nu mai fie nevoie sa ii spun si eu... [:D] samira cica tre' sa iti iau 15 merionale, atata scrie pe reteta... e ok? daca vrei sa vii aici in ziua 8, asa cum am venit eu ar trebui sa ii mai ceri ca astea iti ajung doar pentru 5 zile cu cate 3/zi... dupa punctie am trmis si io mesaje, sa dau sfoara in tara, bineinteles... am incercat sa ii trimit si sonyei; ii scrisesem cum scrisesem si celorlalte dragi prietene: "E ok. Am 6 ovocite. Sunt surprinsa dar f fericita"... am primit raspuns: "Eu sunt si mai surprins"... Gresisem numarul de telefon :)) ce-o fi zis saracu' om caruia i-am trimis mesajul care probabil habar nu are ce sunt alea ovocite [:D] maine merg la clinica sa fac progesteronul injectabil... asta inseamna ca a fost de acord pk si cu asta [:D] m-am intalnit si cu miro_bv azi... e bine, are ovocite multe, fara numar, fara numar, fara numar... insa momentan sunt mici asa ca va continua stimularea si mai merge sambata la clinica... va pup dulce si ne auzim maine cu numarul de fertilizati... [pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

melisa eu cred ca e putin 8 zile... eu am venit la budapesta tot in ziua 8 de stimulare... nu am fost nevoita sa fac decat 10 zile de stimulare dar cu toate astea, tot trebuie sa stau 10 nopti... si asta pentru ca fac embriotransfer la 3 zile... daca mergi la blasto, ai nevoie de mai mult... uite un calcul: 23 oct - z8 24 oct - z9 25 oct - z10 26 oct - injectie hcg 27 oct - pauza 28 oct - punctie 29 oct - pauza 30 oct - pauza 31 oct - embrio transfer si asta-i doar pentru cazul in care ai numai 10 zile de stimulare si ET de ziua 3... si banuiesc ca nu vei pleca in ziua ET ci a 2-a zi... eu as mai pune vreo 2 zile pentru siguranta... zic ca esti acoperita cu 10 zile... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ali_miha iti tin pumnii la testare... nu-i obligatoriu sa ai dureri de sani... [flo] vio fa o eco sa vezi daca se pregateste cm sa vina... daca nu e pe vine, ia utrogestan 5 zile si pe urma cu siguranta trebuie sa apara... vezi ce iti spune medicul la eco dar eu zic ca nu ai de ce sa te ingrijorezi... iti face feste cm-ul pt ca stie ca in scurt timp il vei tine e bara pentru 9 luni! [:D] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mami-vreau: BRAVOOOOOOOO! Sunt tare fericita pt. tine! Este extraordinar ca totul a mers asa de bine! Imi dai sperante ca eram cam in galeata cu melancolie.... ma gandeam ca poate cu noul tratament nu o sa fie mai bine de 2 ovocite cum am avut la primul FIV. Cu exemplul tau inseamna ca minuni se pot intampla. O sa vi acasa graviduta, MUSAI! Am o intrebare, cate Merional mi-a dat PK pe reteta? Tocmai am primit schema de tratament de la el si ar trebui sa am cel putin 18 Merionale... Te pupic si asa cum am mai spus: bucura-te de zilele astea ca vor fi zilele in care ai conceput bebelusi! [flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] mami,lesin,mor...rad de se zguduie peretii...fata draga,noi o sa speriem o lume intreaga. pai avea reteta pregatita ca m-am mailuit ieri de 3 ori cu el.e bine 15 Merionale ca totusi vin in ziua 6...asa m-am hotarat eu...asadar imi ajung pentru primele 5 zile. multumesc mult de tot. ____________________________________________________ 3 SARCINI EXTRAUTERINE, FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A, URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

motzishor pai sa ai incredere ca si tu ai schema cu merional si closty, ca si mine, de altfel... deci poate pui si tu de un cofrag de ovocite... [:D] pentru tine mi-a dat 20 merionale, deci esti acoperita! [pup] samira deci te-a pacalit pk sa vii in ziua 6 [:D] bravo, e mai bine asa pentru ca poate sa iti ajusteze el dozele mai bine... deci e ok, merg maine la farmacie sa iau merionalele si pentru tine... iti dai seama samirutzo ca acu' stiu si aia care nu ma cunosc ca am eu 6 ovocite [:D] [pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

motzishor eu amh = 0.26 [bang] deci nu mic, foarte mic... eu cred ca se poate lua si fara mutatii... scrie pe el ca are b-uri, vit c, vit e, iod si alte chestii de genul asta... vrei sa iti iau si o cutie de femibion? ca imi ajung banutzii de la tine... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...