Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 115


Recommended Posts

Te rog mult Laura, ia-mi si o cutie de femibion. Nu stiu de care se ia Femibion 1 sau 2 in prima faza (400 sau 800?), dar te descurci tu... Multumesc mult de tot. Deci tu ai avut ca tratament numai Merional si clomiphene? Cate Merional pe zi? Asa de tare me bucur pt. tine cum nici nu iti imaginezi. Abia astept sa ne spui ca ai beta mare si iti creste burtica... [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

in prima faza iti trebuie femibion 800... iti iau maine o cutie... eu am avut 3 merional+ 150 gonal+ 2 clomiphene in prima zi, in a doua zi am avut doar clomiphene, 2 pastilute... ziua 3 identica cu prima... din ziua 4 am scazut la 2 merionale + 150 gonal si cu dozele astea am ramas pana la sfarsitul stimularii... clomiphene am luat primele 5 zile... si mi-a bagat 4 injectii cu cetrotide spre sfarsitul stimularii... samira tu nu vrei femibion? ca stiu ca e bun si la mutatii... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mami,nu vreau Femibion ca io nu am mutatiile alea cu MT....am doar Leiden. nici nu am mai negociat cu dr.K sa vin in ziua 8...asa am considerat eu ca-i mai bine sa vin in ziua 6. ____________________________________________________ 3 SARCINI EXTRAUTERINE, FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A, URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mami multumesc mult pentru schema , chiar m-a ajutat sa inteleg mai bine.Sunt la primul FIV si inca nu stiu cam toti pasii. Ce rol are injectia aia hcg? si unde ai scris pauza nu mai ma injectez cu nimic ? Asta nu eram lamurita daca imi ajung 8 nopti ca este asa de aiurea al meu o sa se intoarca acasa din cauza serviciului pe 31 oct si eram in a9 zi ( a 8 a noapte), mi-ar fii palcut sa ne intoarcem amandoi, dar ma tot gandeam daca nu e suficient,ce ma fac deasta v-am cerut si ajutorul... [pup] Cei de la clinica mi-au spus sa-mi iau liber intre 8 si 10 zile... Succesc si asteptam vestea cea mare[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, am o alta intrebare: unde e cel mai bine sa fac un ultrasound in Bucuresti si cam cat ar costa? PK mi-a zis sa fac un ultrasound dupa ziua 8 de AC sa verific daca am chisturi inainte de a incepe tratamentul. Oare se poate face si in Pitesti? Stie cineva??? Mami-vreau, Samira, multumesc pt. info si ajutor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

paunas, alina, violeta va multumesc mult! [pup] ma bucur foarte mult ca dau si altora curaj [pk] melisa injectia cu hcg se face pentru maturarea ovocitelor... se face cu 35 de ore inainte de punctie... da, unde am scris pauza nu trebue sa faci injectii... doar celxane daca ai in schema, dar nimic pentru stimulare... pai daca sotul tau trebuie sa plece, atunci fa-ti rezervare doar pentru cat ai zis... si iti prelungesti tu sederea daca va fi cazul si asta o vei vedea la fata locului... [pup] motzishor in bucuresti la albu, medlife... e un super ecografist si iti numara chiar si foliculii antrali... in pitesti nu stiu... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...