Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (32)


Recommended Posts

Buna dimineata!

Fetelor,eu cu drag va spun dar prea multe nu stiu nici eu.

Noi ne-am hatarat pt Medulin atunci cand din intamplare am vazut intr-o reclama ca ar fi strand cu nisip si nu ar fi departe tare.Cu 10 km inainte de Medulin e statiunea **** unde am intrebat de cazare si am vizitat si o locuinta,frumoasa si curata,dar nu ne-a placut plaja.La Medulin am fost intai si am vazut plaja care noua ne-a placut si apoi am intrat in primul birou turistic si am cautat cazare.

Birou turistic gasiti peste tot aproape de sosea si in care se vorbeste germana.Intati acolo si va spuneti dorintele,ei va arata ce au si de ceva va place vine proprietarul si mergeti cu el la fata locului si hotarati.De platit o faceti la agentie unde va lasati si datele si primiti chitanta.Daca in primul birou turistic nu gasiti ce va place cautati cca 15 m urmatorul birou.

Noi am avut o locuinta frumoasa sus pe un deal in centrul satului si desparte de plaja,la cca 2 km.La plaja am mers cu masina,exista parcare fara plata aproape de plaja.

De mancat va recomand rest MIMOZA unde am mancat bunatati de toate felurile.

Noi am plecat marti dimineata din München si marti dupa-masa eram cazati si faceam baie in mare dar asta a fost martea.Am inteles ca la sfarsit de saptamana e mereu stau pe drum,in Germ ,in Austria si la tunele mare aglomeratie.De pe doua benzi se ingusteaza pe o banda la intrarea in tunele-nu la toate-si se sta mult si bine.

Deci..atentie cand plecati.

Nu stiu sigur cand incepe ziua de cazare-cred ca la ora 14- dar in ziua plecarii la ora 10 dim trebui eliberata locuinta.

Banii folositi sunt kuna.1 e-7,15 kuna,si cititi cu atentie de au sau nu comision la casa de schimb-in parcare la lidl e o casa de schimb cu 0,3 % Comision,in rest nu am vazut.

Daca mergeti la Medulin si vreti sa stati pe o plaja fara nisip cu multe stanci,pini si mare involburata va recomand LIJZNIAN,un sat la cca 2 km de Medulin.

Plaja de la Medulin e publica se face curat dar mai sunt indivizii care uita sa-si duca la cos diverse..noroc ca nu am vazut multi.

Papuci pt intrat in apa v-as recomanda sa aveti,daca nu va puteti cumpara si de acolo,doar ca sunt mai scumpi ca aici.

Orice cumparati de la tarabe se negociaza.

Adesa de unde am stat am sa v-o trimit cred ca diseara-cartea de vizita e in masina si masina printr-o parcare undeva.

Vinieta cumparati in Austria valabila 10 zile,in Slovenia se poate cumpara pe 7 zile-costa 15 e si e cea mai ieftina-

Tunelele se platesc la intrare.

Daca mai aveti intrebari,cu placere.

O zi frumoasa!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

trischa, sar'na de detalii. Noi vom pleca daca ne ies socotelile tot in timpul saptamanii.

 

puiul, voi in ce perioada vretzi sa mergetzi? Noi, 27-30 aug.

ar fi super sa ne vedem pe-acolo [:)].

 

O zi frumoasa va doresc!

 

Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

trischa, multumesc si eu, am pus semn de carte la raspunsul tau, poate la anul ne incumetam si noi, acum bebe e prea mic.

N-ati scapat de mine[:)], am revenit cu inca doua intrebari:

-ati inchiriat vreodata aici in germa o casa de vacanta, sau macar un apt intr-o astfel de casa? E ok? Le-ati gasit prin recomandari sau direct de pe internet? Mi-e asa un dor de duca, dar n-am curaj sa mergem decat aici prin germa cateva zile. Nu vreau hotel, as vrea un loc in care sa am o mica bucatarie (ca noi plecam cu sterilizator si fierbator de apa dupa noi), o curte si loc fain de plimbare cu caruciorul in zona. Am vazut multe oferte pe net, dar nu stiu pe nimeni sa fi fost si nu stiu ce sa fac. Al meu sot nu prea are chef si ca atare daca insist, macar sa fie ok, sa nu-mi dau palme ca l-am mai si batut la cap.

-a doua intrebare e ce baggy aveti sau ati avut si la ce trebuie sa ma uit cand cumpar unul. Dar cea mai importanta intrebare e daca e necesar de fapt. Eu am un Hartan sport, in afara de faptul ca ne ocupa aproape tot porbagajul (si avem combi) si ca e vreo 13 Kg, altceva n-am ce sa-i reprosez. Am vazut Baggy-uri la care se intinde spatarul si altele la care nu exista decat o singura pozitie. Habar n-am ce sa aleg, sunt in ceata.

 

 

Keutu cheliutu 4 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune fetelor!

 

 

In sfarsit m-am incumetat si eu sa mai scriu...

 

De luni incep practica la gradi, am emotii, o sa lucrez 7 ore zilnic...

 

 

kea Vladut are un buggy Romer Yanis si suntem multumiti de el. Are 8kg, spatarul se lasa pe state pana la orizontala si poate dormi in el cand suntem plecati mult timp, se strange usor, husa se spala fara probleme si a costat 150 de euro. Cel mai bun buggy mi se pare PegPerego Pliko P3 dar nu l-am cum parat din cauza pretului, costa 220 si sotul nu a vrut sa dea mai mult de 150. Oricum suntem multumiti si de Romer.

 

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit am reusit sa termin de facut bagajele. Maine plecam si noi in vacanta o saptamana. Noi ne-am cazat la Gäste Haus, insa pt Ferienwohnungen va recomand sa cautati pe:

http://www.interchalet.com/

 

 

 

 

 

 

 

Mari, mami de dulceatzaid="red"> Elizaid="red"> (06.09.07) si bondarel Danielid="blue"> (27.06.09)

Mergem prin viata in PATRU-la

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hi mädles

 

[cafea][cafea][cafea][cafea]

 

Aschiutza acu 2 ani nu era subiectul [:I], bine ai venit oricum [pup].

La multi ani sarbatoritilor : Iris si mama Adineiid="red"> [pup]

La noi voll program täglich si se apropie finishul paradisului [q]

va [pup] pe toate.

 

suntem in [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...