Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (32)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Kea
trischa, multumesc si eu, am pus semn de carte la raspunsul tau, poate la anul ne incumetam si noi, acum bebe e prea mic. N-ati scapat de mine[:)], am revenit cu inca doua intrebari:-ati inchiriat vreodata aici in germa o casa de vacanta, sau macar un apt intr-o astfel de casa? E ok? Le-ati gasit prin recomandari sau direct de pe internet? Mi-e asa un dor de duca, dar n-am curaj sa mergem decat aici prin germa cateva zile. Nu vreau hotel, as vrea un loc in care sa am o mica bucatarie (ca noi plecam cu sterilizator si fierbator de apa dupa noi), o curte si loc fain de plimbare cu caruciorul in zona. Am vazut multe oferte pe net, dar nu stiu pe nimeni sa fi fost si nu stiu ce sa fac. Al meu sot nu prea are chef si ca atare daca insist, macar sa fie ok, sa nu-mi dau palme ca l-am mai si batut la cap.-a doua intrebare e ce baggy aveti sau ati avut si la ce trebuie sa ma uit cand cumpar unul. Dar cea mai importanta intrebare e daca e necesar de fapt. Eu am un Hartan sport, in afara de faptul ca ne ocupa aproape tot porbagajul (si avem combi) si ca e vreo 13 Kg, altceva n-am ce sa-i reprosez. Am vazut Baggy-uri la care se intinde spatarul si altele la care nu exista decat o singura pozitie. Habar n-am ce sa aleg, sunt in ceata. Keutu cheliutu 4 luni
align="right" id="quote2">Kea, iti recomand cu caldura www.diekinderhotels.com aici gasesti pt. toate bugetele un hotel, cu absolut tot ce ai nevoie pt. bebei. Noi am fost deja aici: http://www.kinderhotels.com/de-hotels-familienparadies_neubichler_alm-284.shtmlhttp://www.kinderhotels.com/de-hotels-leading_family_hotel_resort_alpenrose-219.shtmlhttp://www.kinderhotels.com/de-hotels-familien_erlebnis_hotel_post-225.shtmlhttp://www.kinderhotels.com/de-hotels-europas_1_baby_und_kinderhotel-217.shtmlhttp://www.kinderhotels.com/de-hotels-familienhotel_kreuzwirt-255.shtmlPrima data am fost cuu Andreas cind avea 6 luni, apoi cu ambii, Yasmin avea 6 luni, si Andreas avea 2 ani, apoi am fost la schi au amandoi, am fost deci si iarna si vara, intr-un cuvant: excelent.>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si samburelu mititelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui claudia74
Citat:
citat din mesajul lui celesta-------- nu-s ce am, dar nu-mi revin deloc, cred ca m-am trezit cu fata la cearsaf in dimi asta [nani]„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”
align="right" id="quote2">sa nu fie cu ochi ceva,sper ca ti-ai facut tema de casa [:D][:D][:D][pup][pup]Ioana [pup]suntem in [RO]INGERASUL EMMA AIDAid="red">ALATURI DE SEBI id="blue">Album ClaudiaTimisoara Impreuna'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">
align="right" id="quote2">Ce ochi mai Clau ca inca nici nu am intrat in perioada recomandata de insamantari [:D] Mai intarzie si tu pe acolo ca sa-mi pot face tema.... Daca nu dau vina pe tine, spun ca te-ai intors prea repede si nu am avut timp [:D]„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kea, si noi am fost in kinderhotel. Odata in austria si in iarna in Südtirol. Corinna are dreptate. E minunat. Vezi doar ca nu toata au kinderbetreuung pentru bebei asa de mici. Dar sunt si care au.

 

[pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e musai sa am grija de-acum cum vorbesc in prezentza copiilor.

 

Ieri vroiam sa intru pe un drum natzional si numai nu ma lasa niciunul sa intru pe banda de acceleratzie, la care mi-a scapat "Ars_ _löcher!"

 

Fabi povestea mai tarziu scena lui tac'su, la sfarsit adauga: "Locharscher!" [8D]

 

claudia, felicitari pt titlul obtzinut. Tb sa bag un ochi la tine intre retzete ca am asa un chef sa incerc retzete noi (sper sa ma tzina). Cand revii in patrie?

 

celeste, esti nemtzoaica sau mai dureaza ?

 

Gute Nacht!

 

Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioi Adina [:D][:D][:D] nici io nu ma prea abtin la volan si Andi repeta de zor tot ce aude [:I][:I][:I] no las ca nu-i bai, asta e viata [pup], mey io fac bagaje,azi plecam, ne auzim dimineata de la nemtia [:D], va las ca am treba cat caru [:-@][alcool]

kiss u all.

 

suntem in [RO]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui AdinaF

celeste, esti nemtzoaica sau mai dureaza ?

Gute Nacht!

Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)


align="right" id="quote2">
Oh, inca nu.... de abia am facut dosarul cu tot ce mi-au cerut ei (am primit o lista amanuntita de la Landratsamt) si urmeaza sa-l depun zilele care vine la mine la Rathaus (oricum mi s-a spus ca tipa care trebuie sa se ocupe de dosarul meu e in concediu medical pana la mijlocul lui august si vetretera ei nu da decat informatii si atat)

Tu cum stai cu actele? Pe unde ai ajuns cu procesul de einbürgerung?

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

celesta, eu am strans toate actele, imi lipseste testul pt care nu am cap momentan sa invatz acum si nici la curs nu prea pot sa merg . sper sa-l pot da prin sept acolo.

 

claudia, drum bun incoace, nu as putea spune ca esti tare entuziasmata [:D]

 

claudi@, voi cum suntetzi, cum a fost nunta lui fratelo, cand revenitzi? acum cateva zile am trecut prin Schweikheim, si copiii au recunoscut ca pe-acolo pe undeva statzi voi. nu-mi mai trebuie navi :).

 

o zi frumoasa va doresc!

 

Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina stai ca de acum vine circul [:D] Pe lista scrie ca ne vor invita si la un interviu pe noi amandoi din care sa-si faca o impresie daca ne-am casatorit asa de dragul vizei sau din alte motive... M-a umflat rasul cand mi-a spus functionara... Ca in filme, ce mai... Cine a vazut recent la kino Selbst ist die Braut stie despre ce vorbesc [:D]

 

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claudia74
Ioi Adina [:D][:D][:D] nici io nu ma prea abtin la volan si Andi repeta de zor tot ce aude [:I][:I][:I] no las ca nu-i bai, asta e viata [pup], mey io fac bagaje,azi plecam, ne auzim dimineata de la nemtia [:D], va las ca am treba cat caru [:-@][alcool]kiss u all.suntem in [RO]INGERASUL EMMA AIDAid="red">ALATURI DE SEBI id="blue">Album ClaudiaTimisoara Impreuna'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">
align="right" id="quote2">Sa nu-mi vii fara un darab de telemea putin sarata [pup].>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si samburelu mititelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...