Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa - o alternativa,un miracol (8)


Recommended Posts

Ana, ai niste nervi tariiii....sa-ti traiasca si sa ai grija de ei ca nu se stie peste ce mai dai in viata. e rasul plansului! iti zic eu de ce nu are voie mama lauza in biserica, pt ca e considerata murdara.....in primele sapt de la nastere uterul nostru se restrange si sangeram, eliminam ce mai e de eliminat, e pt acest fapt suntem considerate murdare....interesant e ca tot evolueaza, inclusiv preotii, insa daca ne zburlim la chestii care acu 2000 ani nu se stiau si practic sunt impuse de biserica suntem numiti necredinciosi. ma rog! pt cei ce se mai lovesc de genul de fotografi, sau filmatori....se semneaza un contract, dragilor pe baza acelui contract ei tre sa stea sa isi faca treaba...nu vor, se ezista OPC, politie (cu toate ca astia nu au ce sa faca) si daca nu l-o fi dulce amendaaaa, ei lasa. sigur nu e de dorit sa se ajunga la asa ceva dar dupa cate se vede se intampla si chiar e pacat. acum, ce a fost a fost, bucura-te de mom avute si partea buna a psihicului uman e ca le uitam pe cele rele, raman in memorie doar clipele frumoase[flo] va pup [gravi]36
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ema, pe undeva ...asa imi trebuie daca nu am facut contract(de parca sunt strungarita nu jurista)[bang][bang][bang] Noi il stiam pe tip si pe sotia lui de peste 3 ani si ei s-au ocupat de majoritatea evenimentelor din cercul nostru de prieteni..au fost mereu 100% profi(cu exceptia botezului meu) si au facut totul ca la carte.Iti dai seama ca in momentul in care am stabilit data botezului noi am pus mana pe tel si l-am sunat sa-i spunem doar data botezului...in rest fiind oarecum prieteni , nu m-am gandit ca mi-o pot lua asa de original in freza!INVATATURA DE MINTE SA-MI FIE!ACUM ASTEPT SA VAD CUM ARATA MONTAJELE..DAR LE-O PLATESC SI EU(CU TOATE CA RAZBUNAREA ESTE ARMA PROSTULUI)...cum ei au hotarat cat timp au stat sa filmeze/fotografieze la botezul nostru...asa am sa hotarasc si eu cati bani sa le dau![pk] pupici pe burtica! Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, cum sa fie razbunarea arma prostului???? razbunarea e arma razbunatorului! [:D]invatatura de minte pt tine si pt ceilalti...afaceri cu neamurile sau prietenii nu se fac! punct! nu mai zicem ca daca erau oameni ziceau....tanti, in ziua de am si eu eveniment, stii, nu pot sta ....parca era altfel nu????acuuu....trecute si uitate, voi sa fiti sanatosi si sa va bucurati de pui.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu prea am mai scris, stiti cum e la inceput, nopti nedormite etc etc. Avem 3 saptamani azi [olala] si incepem sa ne facem asa un program, cat e cat, o las pe ea sa faca ce si cum ii convine, deja noptile is mai linistite, bine cu haleala la 2-3 ore, dar macar nu mai plange ca la inceput ore in sir de nu mai stiam ce sa ii facem. In schimb ziua e somnul mai usurel, eu ma bucur, ca nu se compara cu noptile pierdute. Daris a mea sta agatata toata ziua de mine sa manance, nu ii dau formula, sper sa reusesc sa o tin in ritmul asta mult si bine, am invatat cum sa papam la san, caci in 1 sapt eram varza amandoua, ea se oftica eu muream de durere dar cu greu am depasit momentul. Ii place o caruta sa stea pe mine culcata, daca o pun jos incepe sa miorlaie, dar mi-e draga de nu mai pot, ma indragostesc de ea din ce in ce mai tare pe zi ce trece. Eu ma simt bine fizic nu am avut probleme, nasterea a fost perfecta, doar ca am ajuns eu tarziu la spital, ca nu voiam sa stau prea mult acolo si m-am si dilatat cam in 3 ore de la 1 la 8, dar am avut timp de epidurala si nu am mai simtit nimik. Ah, ce voiam sa va zic.. desi nu s-a nascut in apa, copila mea face e delfinasha... hehe scoate niste sunete de delfin de nu-mi vine sa cred. Hmm singura chestie e ca mai e nevoie de un pic de timp sa se acomodeze cu apa, cam plange la baita, de fapt cand o spal pe cap, caci in rest e ok. Sovi, am facut servetelele alea si 1 oara dintr-un sul de servetele de alea de bucatarie, din cele mai jenante si tot a mers, acu am luat de alea groase si bune sa vedem cum iese. Si daca nu, foloseste mixul ala cu vata pur si simplu, curata super, eu nu prea is in love cu servetelele, doar noaptea ca e mai simplu la schimbat, in rest musetel cu ulei de masline, migdale si cocos si un pic de sapun neutru ras, ca asta aveam in casa, apoi tre sa iau uleiurile esentiale. Va pup [pup] Ana, important e ca e bb botezat, iti inteleg frustrarea si faza la biserica e de toata jena, ar trebui vb cu preotul sa ii bateti obrazul. Oricum bb tau a implinit ritualul si a primit Duhul Sfant ceea ce e important, aranjamentele umane is cele care dau peste cap tot, dar esentialul s-a implinit, asa ca fii linistita [pup] [bb] Daria Alessia (12.07.2009) "The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld "Ignoranta nu te salveaza... dar te face sa te simti destept!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Ana sunteti superbi toti. Sa-ti traiasca baietelul si sa fie sanatos si implinit. Sunt foarte frumoase pozele si mi se pare mie ca totusi a iesit superb. Eu am avut noroc sa fim doar noi la botez, fiind la tara e altfel. Petrecerea am decis sa nu o fac la restaurant, asa ca am facut-o acasa in gradina, unde a iesit super. Cred ca daca o faceam la restaurant nu mi-ar fi placut. Toata lumea s-a simtit f bine, s-au imbracat lejer, s-au distrat, nu am avut muzica, dar ne-am intretinut f bine. Nu mi-ar fi placut sa stau la patru ace la restaurant. Oricum la tine a iesit f bine, asa ca te rog sa fii mandra. Important este ca l-ai crestinat pe Razvan si v-a avea niste amintiri frumoase in pozele facute. Felicitari inca o data! Sunshine cam tarziu, dar te felicit si eu si va doresc tot binele din lume. De fapt, ce imi doresc mie si micutei mele va doresc si voua. Ma bucur ca ai nascut in apa si ai rupt ,,lantul'' de cezariene. Sa fiti sanatosi. Motana nu mai stiu daca te-am felicitat pentru bebe, asa ca te mai felicit inca o data si-ti urez tot ce iti doresti tu. Ai sa vezi ca micuta se va obisnui si cu baita si cu somnicul noaptea. Cum mi se spunea si mie la momentul respectiv : rabdare. Imi aduc aminte ce disperata eram la inceput ca nu-mi doarme nopatea si ca plange, dar acum a ajuns sa doarma de la 21:30 pana la 04-05 dimineata fara sa ceara papica. Deci e spre bine. Cunosc sentimentul ca-ti vine sa o mananci din priviri si ca te-ai indragostit de ea. Si eu o pup toata ziua, iar cand doarme imi vine sa o mananc, cat e de dulce. Noi facem 2 luni maine, incepem sa gangurim acusi, nu mai acceptam sa fim infasata, ne place tareee mult in brate, dar e ok - mami accepta tot ce-si doreste inimioara fetitei ei. Ema mai ai putin si-ti vezi si tu comoara. Iti doresc nastere usoara si rapida. Sa fiti sanatosi. Va pup pe toate si pe cei mici. Va doresc toate cele bune si mai vb. Mai pun cateva poze : http://img148.imageshack.us/gal.php?g=dsc00001yrv.jpg Mamica fericita de Printesa=Cosmina-Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, sarumana mult....sa dea Doamne Doamne[pup] si sa-ti traiasca fetitza....dolofanica, tare scumpa e, ptiu , ptiu sa inteleg ca eu sunt urmatoarea la livrat si la a ma plange voua[:D][flo]....sper sa ma lase macar atata sa fac ca in resttttt, sunt convinsa ca ma va monopoliza total va pup pe toate si aveti grija de voi si de bebei...revin cu vesti, azi e zi de control [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am si eu nevoie de ajutor, va rog. Maine ma duc la dr la Victoria si mi-a spus intre 15.30 si 17.30, si totusi de la ce ora ar trebui sa fiu acolo pt ca am inteles ca se intra in ordinea sosirii. E multa lume, sau cum e acolo? va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vioo...o sa fie muulta lume si se intra in ordinea sosirii cu taxa normala sau mai repede cu taxa dubla (100 ron). Daca ajungi pe la 14 acolo ar fi ok si nu uita: trebuie sa intrebi daca este facuta lista cu pers la taxa de urgenta si sa te treci pe lista indata(ca dupa aceea multe venite se vor la taxa de urgenta si nu te mai intelegi om cu persoana). La DR se intra dupa schema 2 pers cu taxa de urgenta 1 pers in ordinea sosirii..eu am stat la rand si 4 h cu taxa de urgenta.Si Dr nu sta pana la 17,30...asa scrie pe usa, dar pleaca de acolo si noaptea la 11. TU trebuie sa fii fata desteapta si cum ajungi la el la cabinet sa-l suni de afara si sa-i spui ca ai venit de la Buc si sa-l rogi sa te bage mai repede,,,,el o sa iasa si o sa te cheme...[pk], mi-am dat seama ca merge schema la ultimul control... Bafta multa! Daca mai ai nelamuriri ma gasesti pe mess ...am acelasi id ca si pe forum[pup] Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...