Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa - o alternativa,un miracol (8)


Recommended Posts

Buna fetele, Ana,nu mai fi suparata pentru micile necazuri legate de botez,important e rezultatul final si faptul ca Razvan a fost crestinat! Sa fie sanatos si sa va bucurati de el! Vioo,subscriu la ce a zis Ana,in legatura cu vizita la Victoria! Vorbeste inainte cu Dr.B si spune-i ca vii de departe si vrei sa te intorci acasa in aceeasi zi,deci nu poti sta prea mult si cand ajungi acolo mai da-i un telefon si o sa vina el sa-ti zica sa intri! Altfel ai de asteptat cu orele! Eu cand am fost la controlul de 6 saptamani dupa nastere am avut noroc ca eram si cu bebe si nu am stat deloc la rand am intrat imediat ce a venit el! A fost dragut si a inteles ca nu pot astepta! Bafta multa si te asteptam cu vesti! Sovi,ai intrat pe ultima suta de metri ca sa zic asa!Sa ne dai de veste cand pleci spre Ct. si imediat ce te intalnesti cu gaza mica! Pupic la toate fetele si un weekend placut! Aurora si micul duracell Robert Matei. [url="http://b1.lilypie.com/Eh0Wp3.png"] Robert Matei [/url] [url="http://community.webshots.com/album/569890343KhDpmP"] Pozici [/url] [url="http://community.webshots.com/album/570207394nlCrgX"]Mateut[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna mamicilor, cu mult inainte de a concepe un bebe mi-am dorit sa nasc in apa, un delfinash cum frumos ziceti voi. Apoi am renuntat pt ca mi s-a parut super scump. Totusi as vrea sa mai dau o sansa acestei experiente. Va rog din suflet, spuneti-mi si mie unde se poate naste astfel si cam cat ar costa. Va multumesc![flo] Mami si tati il asteapta pe mugurashul lor cu drag! DPN 19 martie 2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, ti-am admirat frumusetea de fetita...e o dulce! Sa va traiasca si sa va bucurati de ea! Si desenele din camera ei sunt de o frumusete absoluta..chiar daca zici ca le-ai copiat, esti talentata...ca ai reprodus asa ceva. Va tzucam dulce tare! Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cori, bine ai venit la noi in grup! Si sa dea D-zeu ca sa transformi "mugurasul" in "delfinas", iar nasterea sa fie una usoara si musai in apa. Din informatiile pe care le am pana acum , la ora actuala in Romania se poate naste in apa in urmatoarele orase: -Bucuresti -1800-2500 euro -Constanta- 1000 euro (Clinica Isis) -Brasov- 2000 ron Clinica Eva- locul unde au nascut cele mai multe fete de aici. Exista un singur medic specializat in asta, Dr Baiulescu , om de milioane. o zi buna si o nastere usoara oriunde te-ai afla! Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Si eu am avut - si poate inca mai am - dorinta de a naste sub apa. Acum sunt insarcinata in 16 sapt si cand mi-am intrebat medicul despre nasterea sub apa mi-a raspuns ca in clinica unde vreau eu sa nasc se poate face asta, au pregatit totul, dar el nu recomanda pentru ca: - nu stai mai mult de 20 de minute sub apa, te plimbi intre masa de nasteri si bazinul cu apa. - apa din bazin e apa de la robinet, nu cine stie ce solutie miraculoasa de limitare si reducere a durerilor si ca atunci as putea la fel de bine sa nasca acasa cu o moasa, la mine in cada - mamele care nasc in apa elimina urina si materii fecale in apa aceea si ca el nu intra cu mine acolo in apa. Si nu crede ca sotul va face asta pentru mine, sa intre in apa. Eu am incredere in doctorul meu, dar m-a dezamagit profund la acest subiect. Intreb fetele care au nascut deja sau care au mai multe informatii, sunt adevarate toate aspectele astea? Sau doar a incercat sa ma descurajeze? Si mai am o intrebare: la nasterea sub apa se practica injectia epidurala? multumesc frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Draga blue_flower doctorul tau e cam plecat cu sorcova. Intr-adevar apa e de la robinet dar nu e nici o problema, ca nu te deranjeaza asta. Faptul ca faci ture intre cada si masa de nastere e un dezavantaj, dar cum sa vada doctorul cum decurge nasterea. Doar nu se va baga cu capul in apa. Cat despre faptul ca eliminam materiile fecale si urina in apa e o prostie. Eu am stat in apa pana m-am dilatat complet apoi m-a pus pe masa si m-a ajutat dr. sa elimin urina si fecalele, plus ca-ti face clisma inainte. Deci nu e cum spune dr. Nu am avut ocazia sa nasc in apa, deoarece mi-au facut cezariana ca nu vroia bebe sa vina, dar am trecut prin cele de mai sus, asa ca stiu mai bine, fata de dr. tau. Stai linistita si vezi-ti in continuare de nasterea in apa. Totusi mai sunt in RO si alte clinici care practica asa ceva. Nu stiu de unde esti tu? Te pup si mult succes. Mamica fericita de Printesa=Cosmina-Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...