Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fierbinte:Cel mai bun tort Diplomat


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui damdam
Revin si eu cu o intrebare cam tarziu... Caut o reteta de blat de diplomat, sa iasa alb asa cum iese in cofetarie. Banuiala mea e ca nu se pun galbenusurile ca sa iasa asa alb, dar astept confirmarea si poate si retata. Multumesc anticipat!
Poti face un blat cu compozitie de pandispan,iar galbenusurile le freci cu zeama de la o lamaie. Incredibil pt unii, dar zeama de lamaie albeste compozitia si blatul nu mai iese galbui/crem ci alb. [:)] SUCCES - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Sorina [mamica] Mamica fericita [9cer] a ingerasului RAZVAN - IONUT [bonjovi] (11 MAI 2009) http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mi se pare mult prea complicata si scumpa reteta asta. Eu fac dupa una mult mai simpla si mai rapida. Dupa 2 ore de stat in frigider tortul se poate manca.In alta oridne de idei, tortul diplomat nu se face cu blat. Se face cu piscoturi puse de jur imprejur. Finn Constantine 15.10.2009 si [gravi] 31+ [baietel] Euan Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...