Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (68)


Recommended Posts

La multi ani, draga Daniela! Sanatate, noroc si bani multi![pup] Daca iti iei aparat de aerosoli, ia-ti clasic, nu cu ultrasunete. Medicul Dianei de la terapie intensiva (cand a fost internata) mi-a spus ca ultrasunetele afecteaza unele substante. No, am luat unul clasic, Nebby pre numele lui[:D]. Sanatate copiilor si bravo pentru slabit![pk] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele. Daniela, deci pe tine te-au serbat copiii! Ce frumos. SI ai mei sunt tare amatori de distractie. Si felicitari pentru slabit. EU ma tin pe pozitii, desi nu mananc nimic o zi intreaga, merg pe jos, stau in picioare si mai si tremur de frig (asta ar trebui sa accelereze metabolismul). Am slabit cat am fost bolnava, vreo 3-4 kg intr-o saptamana. Deci Rares e gradinar si Ioana caposa. Suuper. La noi doar Ana e la gradi, pe Razvi nu prea l-ash duce din cauza toaletei (inca prefera sa aiba un sclav pentru aceasta actiune. Si la gradi, WC in crte, bla bla). In schimb face si domnisorul balet! E ok, n-a urlat nici dupa noi, nici dupa Ana. Noi avem aparat de aerosolo clasic (Omron). Buuun, indispensabil. Desi, nu stiu in ce masura te-ar scuti de siropuri. Moni, sanatate si lui Tudor. Iar bolnavior? Sper sa nu fie nimic. Si zici ca interferonul da reactii nasoale? Sper sa-ti faca bine. Irinutza, stiu cum e cu bolile. Eu sunt resemnata. Astept sa creasca sa se mai schimbe ceva. Racelile repetate sunt inevitabile. Da, farmacia trebuie sa fie scumpa ca-s multe laboratoare si alte chestii de genul. AnaMaria, farmacie? Super. Spor la invatat. Muulta chimie. Poti echivala ceva examene? Mie astazi cica mi s-au mai semnat ceva acte, mai vedem si zilele urmatoare, apoi o sa fiu mai sigura ca-i totul ok. Mi s-a aratat o oportunitate de a castiga bani invatand la greu 3 ani. Si mi se pare grozav sa fii platit sa inveti (eee ar mai fi si examene, vreo 7 in iarna), asa ca mergem inainte. Simt si eu ca fac ceva util, placut si ca-mi folosesc creierul. Ingrid, ce mai zici de Diana? [pup] Gata, nani ca maine plec dimineata devreme, sa vin si eu acasa la o ora mai rezonabila (saptamana asta doar azi am ajuns inainte sa adoarma Tavi [bang]). [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si un ceai[:D] Daniela-LA MULTI ANI FERICITI! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta! Ingrid- nu ne mai zici nimic de voi? Moni-pupici si tie si la copiii! Cris-caut picaturile asa cum ai scris peste tot,sper sa gasesc pina miercuri,te tin la curent. Bee-sanatate si spor in toate! Ana,Mira, Irina si Deea-va pup. Sunt pe fuga ca am un proiect greu cu deadline pe 22,dar musai sa il termin cumva pe 20 cand pleaca mama, ca apoi sunt 3 sapt singura cu toate pina vine soacra,pe 7 noiembrie -si va fi cumplit cala job ma alearga si incarca astia la greu,dar sper sa lucrez de acasa 2 sapt si sa am spor mai mult, ca nu ma mai intrerupe nimeni 4h macar,voi lua pauza la prinz de 1h si 30 min s ama ocup de Alex, si apoi iarasi 3h bag munca si seara activitati cu A, si lectii si balet,jazz si pian cu Emma-diseara sper sa o filmez putin la jazz ca ii place la nebunie, Va pup si weekend placut- eu am de tras cu curatenie, copiii si ceva lucru pt servici. Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buona sera gagici. Hai sa scriu si eu cateva vorbe pana mi se umple [baie] Maine dimineata plecam la Bihor la tara,chiar daca Tudor a mai avut ceva febra si azi si Diana continua sa tuseasca.Pediatra l-a vazut si pe el si i-a dat fix ca Dianei tot Cedax.Pe Diana nu am mai dus-o la inot azi ca oricum mi s-a confirmat ca de marti poate incepe cursul de la piscina aia privata si sper ca isi mai revine si cu tusea pana atunci. Mai devreme sa vedeti faza.Imi zice Ghita nu de mult sosit acasa ca ce-i cu pata aia din tavan? Ma uit ... o pata rotunda de cca 5 cm diametru,deja ma agitam ca trebuie sa sun administratorul sa caute proprietarii care nu stau aici si nici chiriasii aia italieni nu stau decat in anumite we ... cand Ghita pune mana si simte umed si pe urma ... dulce [:0] Am ramas blocati imi si imaginam deja o inundatie cu sampanie italiana [:-)))] la ce dezmat fac astia de sus uneori [:I] Noroc ca mi-a picat fisa ca azi cand i-am dat lui Tudor nurofen cu seringa in timp ce se plimba prin casa am sprituit la un moment dat cam aiurea ca era pe finish sticla si cand am cautat unde am patat in zona nu prea gaseam unde.Pe tavan nu mi-a venit ideea sa ma uit [:-)))][alcool] In rest nimic nou pe frontul de vest. DENISA spor la treaba,deci a trecut la jazz Emma (io nu suport jazz-ul) CRISTINA de unde le scoate mai [:-)))] Cum mai e cu laringita,sper ca mai bine. BRANDUSA asa e cu bolile sunt inevitabile pana isi fac imunitatea.Uite ca ti-a prins bine nitica raceala ca ai mai slabit.Nu e bine in schimb ca nu mananci nimic toata ziua [mariaj] Io vad ca am imunitatea ok totusi, ca nu am luat inca nimic de la strumfi,adica m-a mai zgariat usor pe gat in vreo doua dimineti la trezire,dar doar atat.Am luat preventiv o vit C cu propolis si sunt ok.Sper sa ma tina asa si sa nu ma apuce acum ca ma laudai [:D] Ca tot am inceput cu lauda,sa ma laud ca in sfarsit m-am mai apucat si eu de condus si singura prin oras.We trecut cand am venit de la neamuri de la tara am condus eu si se facuse coloana in urma mea [:D] ca mai mult de 70 n-am bagat,ca eram si cu copiii in masina ... Era pe drumul ce vine de la vama de la Nadlac,deci plin de tiruri si alte masini grabite foc [:-@] Si maine o sa conduc si eu dar nu chiar tot drumul ci doar dupa ce se desparte drumul ce o ia spre Oradea de cel spre Beius ca altfel iar se face coloana de tiruri in urma mea si facem si 4 ore in loc de 2 [alcool] Asa daca aveam masina mea si drumuri de facut zilnic ma obisnuiam si acum 10 ani cu condusul.Dar na daca am avut "taxi" la aproape toate serviciile nu m-am agitat. Am plecat sa ma imbaiez,cred ca ma mai intorc in zona sa rasfoiesc oleaca presa ca nu am apucat azi sa butonez prea mult.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la tot poporul!!!!!!!!!! Ne-am intors azi spre seara, drept ca fara prea mare tragere de inima[:D],iar cand am mai vazut si zapada de pe muntii elvetieni chiar ca mi-a venit sa o iau la fuga inapoi. In schimb fetele au sarit in sus de bucurie[alcool]. Daria ne-a intrebat daca nu cumva avem si sania in masina[:-)))] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/kluckermira/WeekendDeRusalii#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Ce liniste pe aici, se vede ca e plecata MONI-sper ca ati avut fun in deplasare. Mira-ce fain de voi, mi-ai adus aminte ca treb sa o inscriu pe Emma la cursurile de ski,sper in ianuarie sa avem zapada ca am avut un WE superb cu 15C si soare, am strisn frunzele cu copii si au avut fun,plus am fost la parc si la padure si ne-am distrat,azi la niste amici pe seara. Nu am avut aparatul sa vedeti ce culori faine de toamna avem,dar am pus poze cu Emma de la ceva jazz-by the way incearca sa danseze,mie imi place,la anul dc e ok cu astea 2 cica poate face tapp si maybe hip-hopp,sa vedem... www.dropshots.com/maryd Fug sa termin ceva pt job si la som ca e deja 11pm-o saptamina buna si sanatate. Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Ia cititi si voi cand puteti aici, ca eu sunt cam in ceata: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157450 In rest, Razvan e tot acasa, asa am decis eu, mai sta si maine, sa mai ridicam putin imunitatea. Laringita s-a dus de-atunci, faza era ca dupa antibiotic era foarte vulnerabil, de-aia nu l-am dus la camin. Aseara la culcare imi spune: "mami, sunt indragostit de tine!" [olala] Sigur ca era sa fac pe mine. Plus ca ieri am avut un episod lacrimos [bang] si Razvan a avut o reactie exceptionala, n-am putut sa nu remarc, cu tota supararea, tristetea si amaraciunea ce ma stapanea in acel moment. Eu am pus pana acum 15 kile de gogosari si mai vreau sa pun, pt. ca in ritmul in care deja ii mancam, in curand ramanem fara. Am reusit si eu sa racesc (am luat de la Razvan) si inca ma tratez. Multumesc cerului, eu nu fac febra, stranut, mi se infunda rau de tot nasul, mai apoi tusesc... distractiv, mi se activeaza sinusita si trag destul de tare, dar... fara febra. De data asta nu am avut nevoie de antibiotic, de regula iau Augmentin 1 gram, asa ca pot spune ca am scapt ieftin, doar cu Coldrex hotrem. Ati vazut ce s-a scumpit Broncho-Vaxom-ul? De la 40 la 48 lei, curata distractie, ce sa mai spun. Sanatate tuturor, vad ca sunt cativa bolnaviori prin zona. Felicitari Moni pt. condus! Denisa, e o frumusete Emma, are un corp superb si multe talente artistice, bravo! Bee, sanatate si voua, vad ca trageti si voi destule.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/asteryaro7"](PHOTO)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Moni, cum a fost calatoria? Mira, bun venit acasa. Deci fetele s-au bucurat de zapada de pe munti. Denisa frumoasa foc Emma. Faine pozele din vacanta, acum le-am vazut si eu. Astery, eu la 4 ani in poze eram fara incisivii centrali. La 4 ani, nu la 4 ani si ceva. Am pierdut rapid incisivii de jos, apoi pe cei de sus. Nu stiu ce alta explicatie medicala sa fie. Trebuie sa ne asteptam ca ai nostri copii sa inceapa sa scape de dintii de lapte. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti.Am sosit si noi acum dupa-amiaza. Am pus poze aici: http://www.dropshots.com/tudor2#date/2010-10-16/12:34:03 MIRA bine v-ati intors.Asteptam poze si amanunte. DENISA ma bucur ca tot intr-un fun o tineti [:D] CRISTINA si Dianei i se misca demult un dinte de jos,cred ca un canin.Deci fiu-tau e inamorat lulea de tine [pk] La capitolul raceala exact cum ziceam ca daca ma laud ca am imunitatea buna ,ma si apuca rapid ceva ... exact asa a fost.Drept urmare si eu pe la tzara am stranuat si am avut nasul curgator ziua si relativ infundat noaptea.Eu m-am "tratat" tot doar cu vit C+ propolis + echinaceea. BRANDUSA si ai mei fiind rapizi cu dintii la iesit cred ca asa or fi si la schimbat cei de lapte pe cei definitivi. Cum a fost la tara? Din punctul meu de vedere super fain [olala] chiar daca amandoi copiii au fost cam bolnavi.Adica Diana doar cu restul ala de tuse,dar doar ziua si destul de rar,in schimb Tudor a fost amarat rau si nu doar din cauza racelii febra+tuse+muci si mai ales din cauza caninilor de sus ce tocmai au iesit la iveala.Drept urmare cu o noapte inainte de plecare a si inceput show-ul : de la 12 la 1 n-a dormit ci a plans incontinuu si nu s-a linistit cu nimic.Nu avea febra,nici nas infundat.Nu voia nici in brate,nici lapte,nici apa,nici mancare,nici in patut,nici la TV,nici la fereastra,nici in bucatarie,nici in camera de zi,orice incercam sa ii dau trantea pe jos,il puneam in pat si se dadea jos,se trantea in fund si dadea cu mainile de podea nervos si zbierand [bang] Intr-un tarziu mi-a venit ideea sa ii pun melodii la telefonul mobil si fiind noutate pentru el i-a captat atentia si s-a linistit cat de cat,dupa care am reusit sa il adorm.S-a mai trezit pe la 4 ,i-am mai dat ceva panadol si s-a culcat la loc.La tara in prima noapte a mai plans,dar azi-nopte a fost mai ok,s-a mai trezit dar fara sa planga.Noroc ca a dormit cu ai mei,iar eu cu Diana.A mai avut perioade cand s-a mai smiorcait si ziua,chestie pe care rar o face,naiba sa ii ia de canini.La cei 8 dinti si cele 4 masele n-am avut nicio problema cu el.Dar adevarul e ca si Diana doar cand i-au iesit caninii a inceput sa se trezeasca din nou noaptea pana au iesit de tot.Exceptand asta i-a placut la tara,mai ales de pisici si caini evident.Chiar a prins si o prostanaca de matza care s-a lasat smotocita fara sa fuga [alcool] trasa de coada,de mustati si chiar de urechi [:D] La capitolul comportament mi-a cam bagat in boala neamurile cand l-au vazut atat de activ,ca a inceput cu stilul lui scotocit prin dulapuri si sertare,tras de tot ce se poate ... la un moment dat era cat p-aci sa rastoarne o masuta din aia cu blat de sticla [bang] Mai si se lupta cu maica-mea ,el impingea de-o parte,mami de alta,masuta statea in doua picioare deja [bang] Ieri la cealalta verisoara era cat p-aci sa isi traga laptop-ul in cap [bang] ca si-aia il pusese pe un macrame ce atarna ... Deci d-astea.Comparativ Ioana cea vorbareata e ingeras nu alta.Merge incet nu fugind ca Tudor si e foarte cuminte si ascultatoare: cand ii spui nu e voie se opreste si nu umbla in locul respectiv.Tudor daca ii spui ca nu e voie undeva mai tare se intarata si umbla acolo [bang] O verisoara, cea la care i s-a insurat baiatul cel mare vara asta, s-a luat de cap ca se viseaza bunica ,dar acum vazandu-l pe Tudor ii e groaza de ce o asteapta [:D] Am avut ghinion ca in prima zi a si plouat si deci au avut de stat in casa destul,dar Diana cel putin s-a distrat grozav cu Madalina,au facut concurs de desenat,s-au imbracat in fantome,si-au pus tzatze de carpe,au dansat etc. Amadoua guralive,galagioase,tzopaitoare si ... top-modele [bang]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...