Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (68)


Recommended Posts

Saluti.Vad ca tot pauza in zona. Am intrat sa va anunt sa fiti pe faza maine dimineata la chioscurile de ziare ca apare cu ziarul Libertatea prima carte din seria Povesti nemurioate (44 de povesti in volum,asta inseamna ca nu-s lungi deci is numai bune pentru strumfii din dotare ) Pretul e de 4,5 lei . http://www.libertatea.ro/stire/cumpara-luni-povesti-nemuritoare-cu-ziarul-libertatea-304866.html LILI ziceai ca nu prea e pasionat Nicolas sa ii citesti.Poate o fi Cosmin macar.Dar in general fetele-s mai pasionate de citit decat baietii (cel putin la mine versus frate-meu asa a fost) Cat a costat cartea aia cu dinozaurii? Noi n-avem si am vazut ceva carti cu dinozauri pe net,dar scumpe rau,in jur de 50 de lei. Si cum Dianei nu prea ii plac mutrele lor,nu m-am indurat sa dau atata pe ele si sa risc sa nu ii placa.Totusi odata si-odata parca tot as lua,ca poate ii vor placea macar lui Tudor.Chiar is curioasa si eu daca Tudor va sta sau nu la citit.Deocamdata mi-a venit o idee si aseara cum am fost doar eu cu el la operatiunea baitza,pana s-a balacit cu piticii in cada (asa sta mai cumintel daca e cu piticii,alta gaselnita de-a mea [8D]) am adus o carte de-aia subtirica cu multe imagini - Scufita Rosie - si i-am citit din ea aratandu-i si imaginile,ca asa nu putea sa traga de carte cum face de obicei [:-@] A parut chiar interesat,mai ales de moaca Scufitei dar si de lup mai ales ca hahaiam eu "artistic" cu voce de lup [:D] Acum de inteles a mai inteles el una alta,ca par example a inceput sa se traga de ureche cand am ajuns la expresia "de ce ai urechi asa de mari?" Deci de-acum o sa suprapunem lectura cu balaceala,asa merge treaba mai usor. Voi pe unde bantuiti? La noi ploua mocaneste deci e de stat in casa.Noroc totusi ca nu e si frig.Sa vedem cum o fi de maine,ca de maine seara incercam iar operatiunea inot.Acum sper sa vrea Diana ca eu incerc sa insist.Data trecuta ea parca voia in continuare,dar n-am mai vrut eu cand o vedeam asa dardaind si cea mai pricajita din zona. Ma duc sa trag si eu un pui de somn ,daca tot a adormit Tudor.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata. Raportez ca Diana a fost ieri dupa-amiaza la circ,ca n-a mai tacut ca vrea neaparat (le-au dat iar invitatie de la gradi - doar pentru copii evident).Asa ca s-a dus taica-su cu ea,deci 35 de lei biletul lui pentru o porcarie de circ [alcool] ,dar macar Dianei i-a placut.A venit acasa cu o cordeluta cu coarne luminoase rosii de dracusor 5 lei ,consolare ca nu a lasat-o pe elefant (aia ar mai fi costat 20 lei [bang]) Aseara era incantata ca azi merge iar la gradi.Si i-a zis lui buni ca educatoarea cea noua e frumoasa,ba mai frumoasa decat Giorgi [:D].Se pare ca i-a picat cu tronc. Azi a iesit soarele [olala]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Astery, vad ca tu esti din ce in ce mai mondena. Bravo doamna! Moni, da, imi aduc si eu aminte. Si zilnic imi repet acum ca o iau razna cu Tavi! Offf, ori nu mai am eu rabdare! E criminal. Imi mananca zilele. Incapatanat, urlacios, nici chiar independent, ca vrea sclavi! Are treaba, dar trebuie insotit. Orice ii fac, umbla dupa mine si uuuuuurla. [bang] Cu mine nu sta linistit, ca vrea el sa faca anumite lucruri. Razvi accepta orice, numai sa stea cu mine, era mult mai linistit. Ana era mai independenta si cauta anumite lucruri singura. Plus ca cei doi fratiori mai mari se feresc de pitic, ca au treaba cu joaca. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA nasol cu Tavi [bang] Deci sa inteleg ca Tudor e mai cuminte? Ca la noi e cumva invers,nu umbla el dupa mine ci eu dupa el ... sa imi feresc lucrurile de dezastru [bang][:D] Sau sa ii tin spatele sa nu aterizeze cand se da viteaz mare pe tobogan,sau cand sare pe canapea [alcool] Cand e odihnit e chiar cumintel ca sa zic asa,dar cand e obosit e de groaza.Incepe sa deschida dulapurile sa scoata hainele, cartile,casetele,actele mele si ce mai apuca si sa le tranteasca prin casa,iar daca indraznesti sa il pui la nani zbiara de trezeste tot cartierul.Greu tare mai e cu culcatul de peste zi [bang] Dimineata pana e fresh il tin in patut si ii pun Baby Einstein ala (CRISTINA pomana iti facusi cu el [pup]),asa ma pot delecta cu o cafea si cu micul dejun pe la PC.Uite ce incantat e de el: http://www.dropshots.com/moni2010#date/2010-09-27/09:33:16 Cum ziceam e incantat de Baby Einstein ala ,dar daca il las pe jos la TV de dincoace n-am facut mare branza ca nu sta locului sa se uite,doar mai trage ochiade in trecere. BRANDUSA ma gandesc ca poate i-ar placea si lui Tavi si mai scapi si tu,poate le si ai de la ceilalti doi? Eu la Diana nu l-am avut,nici nu m-am stresat fiindca vedeam ca nu ii placeau desenele animate fiind asa mica,dar nici lui Tudor nu ii plac.Totusi Baby Einstein asta vad ca e facut cumva alt gen numai bun de atras atentia bebeilor De stiam ca e asa faceam eu rost si pe vremea Dianei. Uitati cu ce m-am ocupat eu ieri: http://www.dropshots.com/moni2010#date/2010-09-26/16:53:09 Le-am decupat dintr-o carte de colorat ... Asa impusc mai multi iepuri: -Diana poate face pe profesoara cu Tudor cat e el in patut , sa ii arate animalele de-acolo (sunt pe usa din dormitor) -Poate asa invata si celelalte litere ca nu stie inca decat tot vreo 8-10 maxim,cele stiute in primavara,ca doar toata vara nu ne-a interesat asa ceva Asta mai ales ca am citit pe undeva pe DC cum ca la pregatitoare ii invata sa scrie inclusiv de mana (atunci in clasa intai ce naiba mai fac??? [alcool]) Si cum la Diana in grupa merg la anul la scoala cei cca 7 copii,precis vor invata mai incolo si ceva litere,macar cele mari de tipar.Diana chiar daca nu e obligata sa le stie,ce vede la careva ca face, vrea si ea musai, asa ca macar sa fie pregatita cat de cat.De scris le scrie binisor pe toate,chiar de nu le stie care ce-s. Am citit mai demult pe Dc ca asa se invata cel mai usor cifrele daca-s lipite pe pereti cifra + bucatile si am extrapolat si io la litere.Daca o sa gasesc pun si cu cifre sa fie pentru Tudor.Imi pare rau ca nu mi-a tunat prin scafarlie sa o fac mai devreme ca asa sigur le-ar fi memorat mai demult Diana.Aseara mi le-a zis pe toate asa privind la desene,dar fara ele sigur nu le mai stie pe toate.Inca.M-a distrat insa o faza.Cand a zis de litera P,In LOC SA IMI ZICA "P DE LA PORC" A ZIS "P DE LA ... PIG !" Nici nu stiam ca-l stie si p-asta.Vazand ca-s incantata a continuat: "D DE LA DOG" [:D] Eii asa poate mai exerseaza si engleza.Eu speram ca o momesc sa "il invete" pe Tudor [8D] ,dar nuu ea ma striga sa vin eu ca ea pe mine vrea sa ma invete.Na am colaborat ,ce sa fac.Si Tudor ne privea+asculta tare cuminte.Poate invata asta mic alfabetul si engleza inaintea Dianei [:D] mai ales sa se tot uita si la Baby Einstein ala. Nu mai stiu ce voiam sa debitez p-aci,aaa de cartea aia cu povesti nemuritoare! Intradevar sunt povesti scurte 2-3 pagini si multe si toate noi (nici eu nu le stiu).Singurul minus ca nu e cu imagini,dar e ok,mai ales la asa pret.Si Diana s-a invatat si fara ele.Aseara i-am citit dintr-o carte de cand eram eu mica,"Dincolo de poveste" de Dumitru Vacariu.I-am citit "Padurea vrajita" ,tare draguta si destul de lunga.I-a placut doar ca a fost tare indignata ca ce cauta Alba ca zapada si piticii in povestea asta (ca la un moment dat ii legase un balaur sau Zmeul Zmeilor pe toti 7 + una de niste copaci [:D]) Merg sa intind hainele [bang] dar mai revin eu in zona la cafeaua nr.2 .
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot il laudam pe Tudor ca e mai cuminte ... a venit de-afara cu forte proaspete si fiindca nu contenea sa scoata hainele Dianei din dulapuri l-am pedepsit cu sechestratul in patut.Si acolo ce credeti ca a facut? [bang] A sfartecat "usa" montata de mine la iesirea din patut si a scos de-acolo tot buretele ... usa era improvizata dintr-o perna din aia de scaun mai veche cu o parte din musama,una din maerial si in interior burete.Era super incantat de isprava,rupsese buretele bucati ,tot e bine ca nu l-a halit [alcool] "Usa" a ramas acum doar din musama,partea cu tesatura e sfartecata,buretele scos ... Ieri a rezistat cat de cat,a scos numai vreo doua sfori de la ea ,deci era dezlegata intr-o parte.Nu stiu cum, ca facusem nod ... N-a avut timp ca altfel le dezlega pe toate si iesea de tot. Deci tema de casa din ce sa improvizez urmatoarea usa [:D]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa si pana nu plec (ca iar am drum in oras) sa ma plang si de Diana oleaca.Tot plangacioasa,maztaita si neascultatoare.Ieri cand a venit de la mami a inceput sa tipe si sa planga ca i-am stricat magnetii - avea pe frigider ceva magneti din iaurturi si i le-am mutat eu mai sus,ca sa se poata juca Tudor pe frigider doar cu magnetii-fructe/legume .In final s-a potolit si le-a aranjat ea cum a vrut tot asa mai sus si a lasat la indemana lui Tudor "fructele". Pe urma s-au razboit pe tobogan,nu voia sa il lase si pe el [bang] statea asezata sus pe el si Tudor urcase si el pe scara si o impingea de la spate tipand,ea nu se dadea nicicum la o parte si striga si ea ... ca la nebuni [bang] Il mai si imbranceste in trecere ... mami era terminata,de-aia a si luat-o pe Diana la ei in we ca sa il fereasca pe Tudor din calea ei! Ea si cand vrea sa il pupe se repede la el ca un uliu si cum el nu are stabilitate e pericol public Diana.Dar faza e ca face asa predominant cand sunt si eu si mami in zona.Cand e doar ea la ei sau numai cu mine acasa e ceva mai cuminte.Dar cam obraznica si neascultatoare tot e.Daca ii interzic ceva (de exemplu ii refuz ciocolata inainte de mancare) zice ca ce rea is [:-@]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, ma crezi ca-l las sa distruga orice, numai sa ma lase in pace! SI nimic. El vrea sa ma distruga pe mine, sau eventual un PC (e fascinat de tastat). Nu cred ca-i atrage atentia nimic la TV. Ufff. Auzi, dar mi se pare cam aproape TV-ul de Tudor? Sau mi se pare mie? Cat despre litere si scris, mie mi se pare o prostie! Invatatoarele spun ca nu e Ok, ca invata niste deprinderi gresit si sunt greu de dezvatat.........Dar te pui cu sistemul si programa? Cu engleza, ma bucur ca mi-ai zis cat dati voi pt engleza. 6 lei pe luna? Am inteles bine=? Sau pe saptamana? Ca o sa pun si eu problema, poate mai sunt doritori. A mea e foarte dornica sa faca lucruri noi. O sa o duc la Palat si la pictura, ca asa vrea ea. O sa o inscriu si sa vedem cum picam cu programul sa nu aduc copilul de 4 ori pe saptamana in Bucuresti pentru dans si pictura. Oi vedea. Deci zici ca Dianei ii place noua educatoare. Ma bucur. In rest? Am dat cainii baieti si mai am fetele. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA nu 6 ci 4 lei pe luna dam la engleza. Si da TV-ul ala e cam aproape de Tudor de-aia nici nu il las foarte mult.Il mai pun eu in fund in patut sa se uite asa,dar el tot nu sta si tot aproape se trage.Faza e ca la fel face la o adica si in camera de zi la celalalt TV,se apropie de el,asta cand vrea sa se uite la el ... Merg sa ma echipez.Nu stiu daca mai apuc sa intru pana diseara,asa ca tineti-mi pumnii cu inotul,ca de la 19 incercam iar.Bagajul e facut,numai sa nu o scot congelata si smiorcaita de-acolo.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre comportamentul copiilor. Ai mei sunt rezonabili intre ei. Am vazut sambata o faza urata la Ana si am pedepsit-o. Asta nu accept: rautatile, loviturile sau vorbele urate intre ei. Pot sa-mi spuna mie si rezolv eu diferendele. Pe Tavi nu-l lovesc niciodata, doar ca se ascund si fug de el sa nu le strice joaca (mai nou ai mei se joaca cu bebelusi- papusi- ii ingrijesc, inveles, culca, plimba, le citesc, etc. SI eu ii intreb mereu "la ce va trebuie bebelusi de jucarie cand voi aveti un bebelus adevarat?" ). Ana e o persoana mai docila, mai cooperanta, dar nerabdatoare si neatenta, in timp ce Razvi e mai incapatanat dar mai linistit. Am avut multe treburi saptamanile trecute si am umblat cu el prin Bucuresti. Kilometrii intregi pe jos l-am tarat, ca n-am mers cu masina. A fost asa dragut si cuminte. Am zis ca o sa o iau si pe Ana sa o plimb, sa mergem numau noi doua intre fete! [olala] Plec sa-i culc pe cei mari. Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buona sera hop si eu. Cu inotul a fost ok,desi cu niscaiva permutari.In sensul ca m-am trezit ca nu apare profesoara si ca cei cativa copii din zona erau la cealalta.Asa ca am sunat-o si mi-a zis ca nu s-a simtit bine (e gravida) si ca va veni un profesor in locul ei (de ala imi zisese si garderobiera). Asa ca m-am dus urgent si am vorbit cu cealalta tipa tot tanara, asta si foarte frumoasa (si ce corp pe ele [olala][pofta]) sa o ia ea pe Diana,ca poate daca e barbat se va speria bla bla ... si a acceptat.Si avea in trupa doar vreo 10 copii (nu 15 ca data trecuta) numai ca vreo 3 mergeau deja singuri cu pluta si inca vreo 5 se vedea clar ca mai fusesera la ceva curs inainte ca erau tare dezghetati prin apa.Totusi mai erau 3 cam de gabaritul Dianei (numai la inaltime ca la grasime ... [bang]) ,doar restul erau mai mari.Diana a dat de data asta la greu din picioare pe-acolo,a colaborat din plin,mai putin la ... bagatul cu capul sub apa [bang] A dus-o deja in prima zi vreo 2 ture si cu pluta.Eu sunt multumita,atat ca tot vanata la buze a iesit din apa si tremura ca frunza cand a iesit un pic din apa sa se odihneasca.Dar ea vrea sa mai mearga,asa ca sper sa fie ok si maine cand mi-a promis ca se baga si cu capul sub apa.Nu va zic cate promisiuni i-am tras ca ii iau ochelari d-aia subacvatici roz ,ca o duc la locul de joaca din mall etc. Numai sa se scufunde odata [:D] Azi i-am dat doua "cadouri" premiu ca a dat din plin din picioare: povestile nemuritoare si a treia carte cu imagini in engleza (o mai aveam dosita pe-acolo) chiar daca nici pe primele doua nu le-am folosit deloc [:I].Si aici o pot lauda,ca mi-a raspuns corect la intrebarile ce inseamna head,neck,mouth,ear,eyes,nose etc. Clar de o intrebam invers din romana in engleza nu le stia pe toate,dar eu chiar sunt foarte multumita ca anul trecut nu le stia pe-astea, recent le-au invatat precis.Azi am intrebat-o de shoes - pantofi in engleza si mi-a corectat pronuntia [:I] ,de-aia nici nu ma omor eu sa o invat ca desi mai stiu si eu una alta in engleza, la pronuntie-s jalnica [alcool] Am avut o profesoara de engleza jalnica la generala si se vede. Mi-a mai zis azi si de door si windows,deci cred ca mai repeta printre picatele si ce-au invatat anul trecut. Azi au avut si engleza si sport.Maine au excursia aia la manastiri. Mai dau un rond pe DC si pe la presa,revin daca imi amintesc ceva ... Aaaa ceva mi-am si amintit din seria "perle": Cand i-am citit din cartea cea noua,ajungand la expresia "pe la asfintit" o intreb ce inseamna si imi raspunde ca inseamna "cand da doamne cu apa pe tine" [bang][:-)))] Ioaii in primul rand ca le zice popilor "doamne" ca si cand era mica, apoi cu aghiasma ... sau cum ii zice cand te sfintesc aia cu busuiocul? Na pana la urma i-am explicat care e treaba si cu asfintitul = apus.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...