Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Darius-Andrei-fie-ti somnul lin, inger senin (8)


maitreyi

Recommended Posts

Camy tu vei aduce pe lume un copil sanatos, un copil care te va alina...nu te mai inconjura de energie negativa,uneori visele sunt rodul stresului si al amintirilor dureroase...ingrijorarea ta este intemeiata dar nu o lasa sa iti rapeasca bucuria de a fi din nou gravidutza.Te rog linisteste-te si fii macar putin optimista.Te imbratisez cu drag mamica incercata[pup][asia]

MAMI de CLARA ANDREEA

06.08.08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va fi bine, CAMY, atata lume se roaga pentru tine si ai si un ingeras sus in cer care vegheaza asupra voastra! Stii ca la inceputul sarcinii ai mai fost la o eco in care te-a speriat ca e desprinsa placenta sau nu mai stiu ce si a fost alarma falsa, eu sper ca si acum e la fel... Si daca nu, tot va fi bine, trebuie sa-ti aduni puterile si sa crezi asta, psihicul face minuni, Flavius te simte de pe acum si preia starea ta, fii puternica si senina pentru el![pup]

 

Monica, mami de id="green"> [copil] Luca id="green"> id="Stencil">

 

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)id="Tahoma">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din pacate am fost acum la un medic dintre cei mai buni din tara...daca era un nimeni nu ma ingrijoram asa tare...[:(]

 

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei [ruga]

n: 15.07.2008

d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

 

www.Darius-Andrei.piczo.com

 

http://nshrine.com/shrine/Darius

 

[gravi] 25+ [ruga] Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!id="teal">

 

bebe [baietel] Flavius Cristian

 

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camy, rezista iubita inca putin.

Cum a spus si Ayla, la o adica se face o cezariana mai repede, intr-un spital cu sectie de neonato foarte bine echipata, oriunde ar fi aceasta o gasim si totul va fi bine !!!

Ai sa vezi ca mai trec saptamanile si iti vei schimba semnatura si va fi bine [pup][pup]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camy, ai fost la dr. Pop? Dansul ti-a spus asta despre placenta? offf... eu zic ca e cazul sa iti gasesti un dr la Polizu si sa te tina internata din sapt 27-28... de cand intrii in luna a 7. si crede-ma ca nu o sa fii singura, suntem atatea fete in Bucuresti care te iubim si o sa ne dai afara ca te saturi de noi [:D].

 

fruntea sus, nu te lasa doborata, gaseste solutii !!! la mine a functionat si mi-a tinut si creierul in priza sa nu innebunesc !

 

pupici multi pe burtica frumoasa [flo].

 

************************************************************************************

 

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !id="red">id="size4">

 

 

oanaid="purple"> [mamica] de [aerob] Sid="size3">id="purple">Oid="size3">id="pink">Sid="size3">id="teal">Oid="size3">id="green">Nid="size3">id="yellow">Iid="size3">id="red">Cid="size3">id="orange">Aid="size3">id="brown"> (6.06.2007id="size2">id="purple">)

 

 

[yum] asa creste Soniaid="red"> : intr-un an

 

 

[foto]Sid="size3">

 

www.alexandruconovaru.roid="purple"> , www.helpsonia.comid="purple">

 

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."id="green">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

completare : la Polizu au o sectie de prematurei tare buna.

 

Ayla, tu unde ai nascut? poti sa o ajuti cu un sfat pe Cami?

 

iertati-ma fetelor, dar eu nu as avea incredere in Tg. Mures... of, ca asa de greu e...

 

************************************************************************************

 

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !id="red">id="size4">

 

 

oanaid="purple"> [mamica] de [aerob] Sid="size3">id="purple">Oid="size3">id="pink">Sid="size3">id="teal">Oid="size3">id="green">Nid="size3">id="yellow">Iid="size3">id="red">Cid="size3">id="orange">Aid="size3">id="brown"> (6.06.2007id="size2">id="purple">)

 

 

[yum] asa creste Soniaid="red"> : intr-un an

 

 

[foto]Sid="size3">

 

www.alexandruconovaru.roid="purple"> , www.helpsonia.comid="purple">

 

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."id="green">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la Cluj am nascut si ei au o sectie de prematuri ff bine dotata. Poate e mai departe pt tine, dar ia in calcul totul!

Sa-l scoata din burtica si nu conteaza cat veti sta sa recupereze greutatea.

Mult, mult optimism si Flavius va fi bine [pup][flo]

 

Mamica fericita de boboci de toamna:

Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)

Despre cei doi D

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca o sa ma urc pe pereti....la propriu.,...v-am mai spus eu ca ma vad mereu cum ma catar pe de toate de nervi..acum ma mai vad si fara par in cap...[bang][bang][bang][bang]

 

Da...la dr Pop am fost...este adevarat ca am auzit ca ar exagera cateodata atunci cand vine vb de placenta...dar acum ma intreb...de ce ar fi spus asta asa?

Cand m-a vazut, m-a recunoscut de data trecuta....si cand a ajuns la placenta a masurat pe toate partila....macar de era doar cu gr 3 de imbatranire...dar cum naiba a gasit el si grosimea maxima si calcifiata...si plina de zone de ...nu stiu ce mai fetelor...ca nu-i inteleg scrisul nici daca ma bateti...[bang][bang][bang][bang]

 

Acum nu mai stiu incotro sa o apuc...am zis ca merg la Tg Mures pt ca si acolo au sectie calumea de terapie intensivala neonatologie...doar am fost cu Darius acolo...si acum chiar nu vb despre Institut...acolo e o alta mancare de peste...si o inteleg perfect pe Kay...stiu bine de ce zice ce zice...

In Tg Mures am medicul meu...

Asa ca voi face in felul urmator....merg joi la Tg Mures...sa vad ce zice medicul meu...daca "nu vede nimic"...ma intorc acasa...si o sa vad ce medic gasesc eu acum, dispus sa am ia la el...acum cand peste 10 zile intru in luna a 7a...[bang][bang][bang]

 

Credeti ca o sa ma ia vreun medic sa siu eu pacienta lui acum ??????

Plus ca peste 13 zile e pomana lui Darius de un an...ma gandesc ca ce o sa fac eu daca nu o sa fiu aici????...[q][q][q][q][q][q][q][q]

 

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei [ruga]

n: 15.07.2008

d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

 

www.Darius-Andrei.piczo.com

 

http://nshrine.com/shrine/Darius

 

[gravi] 25+ [ruga] Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!id="teal">

 

bebe [baietel] Flavius Cristian

 

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camy, asteptam vesti bune de la doc si tinem punii stransi-stransi.

 

Sincer si eu as opta pt Bucuresti [flo] daca ar fi sa stai internata si sa nasti prematur. Sau as pleca in HU sau si mai departe.

 

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camy,Camy, ma rog pentru voi sa fie bine totul. Doctorul Pop ti-a explicat care sunt consecintele placentei pe care a vazut-o el?

Alt doctor legat de un spital cu sectie buna de prematuri eu cred ca vei gasi. Eu am nascut la Elias, nu te-ar ajuta cu nimic telefonul doctorului meu, insa cumnata mea a nascut de 2 ori la Giulesti si-ti pot face rost de telefonul doctorului ei. Ma gandesc ca la Giulesti au sectie foarte buna pentru prematuri. Cautam solutii si speram ca il vei putea tine pe Flavius inca 10 saptamani si ca va veti intoarce acasa sa cautati carucior dupa cel mult o saptamana de stat in spital dupa nastere.

Fruntea sus si vorbeste mult cu Flavius. Are nevoie sa-i explice cineva ce se intampla si sa-i dea speranta ca se va naste cu bine, cat mai aproape de termen. Concentreza-te si tu pe asta, ia-te la tranta cu situatia si iesi invingatoare! Fa-ti un calendar si fiecare zi care trece cu bine sa fie marcata ca o victorie.

Stiu ca ar fi fost mai usor daca in aceasta perioada nu s-ar implini anul de la nasterea lui Darius, stiu ca acum durerea ta e iar imensa... ai grija de voi, noi putem doar sa ne rugam si sa va inconjuram cu ganduri bune.

[pup]

 

DianaD & Alexandruid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...