Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tzatziki


Recommended Posts

Eu il prepar asa : castraveti mici dati pe razatoare lasati cu putin praf de sare si storsi bine ( pot fi taiati si cubulete mici pt a alterna aspectul ) sa fie neaparat fara seminte, usturoiul facut cu blender-ul, se amesteca acolo cu o lingurita de apa si sare sa iasa o crema de usturoi, iaurt gras 20%, cel mai bun este iaurt à la grec gras [olala], marar proaspat taiat fin de tot, pastrati cat se prinde intre doua degete si pentru decor. La un 2 castraveti mici, eu pun 2 catei de usturoi, 200 ml iaurt, sare si putin marar dupa gust . Pofta mare ! Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai ales la cartofi prajiti. [:)] Si peste cartofi sa presari si putin oregano. Dintre iaurturile care se gasesc in Romania cred ca cel mai indicat este Ole(sa se scurga zerul). Parca asa se numeste, cel la galetusa. Grecii mai adauga si cativa stropi de zeama de lamaie daca o "cere " iaurtul. Catalina [url="http://home-and-garden.webshots.com/album/572096894nBsbwK"]coltul meu de rai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius - merge si cu ciuperci pane. [:)] Merge cu orice. Mai putin peste. Si se mananca si cu paine prajita stropita cu ulei masline (generos) si presarat oregano . De fapt grecii mananca paine prajita cu ulei si oregano la orice mancare. Si stiu ei ce stiu. Catalina [url="http://home-and-garden.webshots.com/album/572096894nBsbwK"]coltul meu de rai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o reteta personala ca sa zic asa, pt. ca am facut-o dupa cum mi-a venit mie: Reteta are avantajul ca se poate face si cu sana si cu lapte batut consistenta fiind dupa gustul fiecaruia;cand o fac numai cu iaurt gras o mai subtiez cu apa plata. -tai castravetii cubulete mici(destui,[:D]); -fac o maioneza de usturoi:frec usturoiul cu sare si ulei(mie cel de masline nu-mi prea place la gust); -amestec iaurtul cu sana,castraveti si inglobez maioneza;se poate condimenta dupa gust, cu marar sau cu menta. F. important: se consuma numai dupa ce a stat min.1/2ora la frigider.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...