Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (35)


Recommended Posts

i-am adormit - deci rapid un fel de pranz in fata calcului - v-am citit, va scriu 2 vorbe si fug langa ei sa-mi intind si eu oasele. Maya - nu vreau sa te supar - dar cum mai sunteti? cum mai e Ana? acum cativa ani cand faceam la greu tratamente pentru a o avea pe Kara - au inceput si mie sa-mi iasa ceva furuncule (in zone mai intime). N-am avut eu nervi de dus pe la alti medici, dupa 2 esecuri cu 2 dermatologi, asa ca mi le faceam singura, ba cu un ac sterilizat, ba simplu cu mana. Am citit aici pe forum despre un unguent MIBAZON - dar este de uz veterinar. Am aplicat pe furuncul de la primele simtome si a dat inapoi. Cred ca au mai iesit de atunci fix 3 - le stopam din fasa si nici nu au mai iesit de atunci - bine - nici eu nu am mai luat hormoni pentru a-mi induce ovulatia - asa ca nu garantez ca e total de la unguent - stiu insa clar ca o aveam pe Kara deja si mie inca imi ieseau - abia apoi am descoperit unguentul. Merita sa citesti putin si despre asta. Si mie mi-e dor de fetele cele vechi si cele care nu mai scriu pe aici. Le pup din umbra. Rar mai primesc cate un mail cu poze de la Mira - si atat de mult ma bucur - dar nu mai ajung sa-i scriu. Nu stiu ce ma mira - nu mai ajung sa-mi sun mama - daramite sa raspund la mail-uri sau sa sun pritene dragi. [bang] Dbunny - la Kara la botez (in Caras) nu am avut taxa - a dat nasul cat avrut el. La Raul - deci aici in Timisoara - ne-a spus ca e fix 70 lei si am primit si chitanta pe ei si si o listutza cu ceea ce e nevoie la botez. Deci la voi - clar a fost jaf pe fatza. Imi aminteste de luna trecuta cand eram la mama acasa si apare popa la poarta cu inca doi dupa el care carau registrele mari si late cu cei care nu au platit cultul la biserica. In plus cereau si 1 milion taxa=donatie pentru refecut acoperisul la biserica. [bang] Frate - eu stiu ca donatia o dai din inima si dai cat ai si cat crezi tu ca trebuie - nu impui omului cat sa dea. Dastefa - ma bucur mult ca-ti vei lua concedii pana la prenatal. Nu are rost sa te mai incarci acum si cu un nou an scolar. [pup] si ai mare grija de tine. Carla - sa va fie debine concediul. Roxana - cand ne mai incanti cu nazbatiile facute de Calin? Ce-ti mai fac fetele? pupa-le de la noi. [pup] v-am spus ce mult ma enerveaza dialoguri de genul: "inca unul? dar pe asta cand l-ai mai facut? ca eu nu te-am vazut gravida..." inutil sa va spun cat de fastacita ma simt si incep sa indrug ca eram bine imbracata asta iarna si nu s-a vazut sarcina ... etc. SAU: "vai - da ce harnica a fost mamica ta ... rapid a mai turnat unul." Aici bag ... ca n-a fost programat, ca s-a agatat de mine ca scaiul, etc si etc. SAU: "na? si acum ... pe cand al treilea?" SAU: "na las, ca acum iti ajung doi - mai opreste-te!" bai frate - da de cand "te f _ _ e" grija cati copii fac eu si cand si in ce perioada de timp? mai frate- nu mai ai voie sa misti in front ca de la tzatza Floare pana la babele care stau si clocesc pe bancile parcului - toate tresa stie si ce-ai papat la gradi. Am ajuns sa ma disculp si ca fac dragoste cu sotul acasa - si aia cand ajungem/ avem timpul si energia necesara si ne lasa copiii. gata - se vede clar ca-s capsata - fug in pat sa trag un puiutz de somn ca acusi se trezesc scaietzii mei si ma iau de buna/noua. va pup pe toate
[url="http://picasaweb.google.com/mironabeg"]Miro[/url] cu Karina Ioana( 3 noiembrie 2006) si Raul Cristian( 5 aprilie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ha, ha, ha, Mirona, daca pe tine te ia cu intrebari ca ai 2 copii , sa ma fi vazut pe mine, cand a inceput sa mi se vada burta la al 3-lea. Si in autobuz ma intreba lumea daca eram cu fetele:" vaaai, al 3-lea????" Si cel mai tare m-a enervat o vecina, a fost judecatoare , deci nu-i o femeie proasta, doar ca n-a facut copii, n-a putut, iar barbac-su- avocat cu renume in Ploiesti- s-a incurcat la vreo 50-60 de ani cu o tipa care facea practica cu el, ea avand in jur de 20 si i-a facut un copil, o fetita. A bagat divort de nevasta( vecina asta a mea) si s-a casatorit cu aia, iar acum fetita are vreo 5-6 ani, a pastrat legatura cu fosta nevasta, vine in vizita cu copilul, ma rog...treaba lor. Ei bine, asta m-a vazut cand eram gravida cu Calin, ne-am intalnit la lift, si mi-a spus" vaaaai, dar nu va mai opriti, faceti la copii...."[bang] Pe limba mi-a stat sa-i spun ca cine poate, face, cine nu...ii pleaca barbatul la altele care fac copii, dar mi-a fost jena de ea, oricum nu cred ca i-a venit prea bine divortul ei si restul, si mi-a fost mila de ea. Maya, ce mai face Ana? Angi, ati plecat la mare? Dastefa, daca poti...ia concedii medicale unul dupa altul, de ce nu? [pup] Cand trebuie sa nasti? Dolores n-a mai scris de mult, ce-o mai face? Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miro, Roxana nu mai luati in seama, eu am ajuns la concluzia ca unii oameni intreaba pur si simplu pt a face conversatie, nu din convingerile proprii. Asa ca sunt ingaduitoare cu genul asta de oameni, m-am trezit si eu odata facand asa si mi-am dat seama ca o spuneam doar pt ca nu aveam ce sa mai zic. Iar cand nu ai copil e tare dureros, eu stiu cand nu puteam sa am copil si vedeam una gravida ma lua cu rau, sufeream f mult si in mod nedrept o uram intrun fel pe acea fericita. Asa ca limitati-va la a fi martori in viata, nu va mai implicati, sunt chestii de suprafata, nu se merita.[pup] Ana e bine acum si e fermecatoare, o iubesc rau de tot. Mi se pare f inteligenta pt varsta ei, cu toate isteriile ei cu tot. Nu mai suporta sa o cert, sufera si imi zice "cere-ti scuze mami, imediat, eu nu mai fac dar si tu trebuie sa-ti ceri scuze"[:D] si plange de necaz ca a facut ceva ce m-a dezamagit. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mirona
i-am adormit - deci rapid un fel de pranz in fata calcului - v-am citit, va scriu 2 vorbe si fug langa ei sa-mi intind si eu oasele. Maya - nu vreau sa te supar - dar cum mai sunteti? cum mai e Ana? acum cativa ani cand faceam la greu tratamente pentru a o avea pe Kara - au inceput si mie sa-mi iasa ceva furuncule (in zone mai intime). N-am avut eu nervi de dus pe la alti medici, dupa 2 esecuri cu 2 dermatologi, asa ca mi le faceam singura, ba cu un ac sterilizat, ba simplu cu mana. Am citit aici pe forum despre un unguent MIBAZON - dar este de uz veterinar. Am aplicat pe furuncul de la primele simtome si a dat inapoi. Cred ca au mai iesit de atunci fix 3 - le stopam din fasa si nici nu au mai iesit de atunci - bine - nici eu nu am mai luat hormoni pentru a-mi induce ovulatia - asa ca nu garantez ca e total de la unguent - stiu insa clar ca o aveam pe Kara deja si mie inca imi ieseau - abia apoi am descoperit unguentul. Merita sa citesti putin si despre asta. Si mie mi-e dor de fetele cele vechi si cele care nu mai scriu pe aici. Le pup din umbra. Rar mai primesc cate un mail cu poze de la Mira - si atat de mult ma bucur - dar nu mai ajung sa-i scriu. Nu stiu ce ma mira - nu mai ajung sa-mi sun mama - daramite sa raspund la mail-uri sau sa sun pritene dragi. [bang] Dbunny - la Kara la botez (in Caras) nu am avut taxa - a dat nasul cat avrut el. La Raul - deci aici in Timisoara - ne-a spus ca e fix 70 lei si am primit si chitanta pe ei si si o listutza cu ceea ce e nevoie la botez. Deci la voi - clar a fost jaf pe fatza. Imi aminteste de luna trecuta cand eram la mama acasa si apare popa la poarta cu inca doi dupa el care carau registrele mari si late cu cei care nu au platit cultul la biserica. In plus cereau si 1 milion taxa=donatie pentru refecut acoperisul la biserica. [bang] Frate - eu stiu ca donatia o dai din inima si dai cat ai si cat crezi tu ca trebuie - nu impui omului cat sa dea. Dastefa - ma bucur mult ca-ti vei lua concedii pana la prenatal. Nu are rost sa te mai incarci acum si cu un nou an scolar. [pup] si ai mare grija de tine. Carla - sa va fie debine concediul. Roxana - cand ne mai incanti cu nazbatiile facute de Calin? Ce-ti mai fac fetele? pupa-le de la noi. [pup] v-am spus ce mult ma enerveaza dialoguri de genul: "inca unul? dar pe asta cand l-ai mai facut? ca eu nu te-am vazut gravida..." inutil sa va spun cat de fastacita ma simt si incep sa indrug ca eram bine imbracata asta iarna si nu s-a vazut sarcina ... etc. SAU: "vai - da ce harnica a fost mamica ta ... rapid a mai turnat unul." Aici bag ... ca n-a fost programat, ca s-a agatat de mine ca scaiul, etc si etc. SAU: "na? si acum ... pe cand al treilea?" SAU: "na las, ca acum iti ajung doi - mai opreste-te!" bai frate - da de cand "te f _ _ e" grija cati copii fac eu si cand si in ce perioada de timp? mai frate- nu mai ai voie sa misti in front ca de la tzatza Floare pana la babele care stau si clocesc pe bancile parcului - toate tresa stie si ce-ai papat la gradi. Am ajuns sa ma disculp si ca fac dragoste cu sotul acasa - si aia cand ajungem/ avem timpul si energia necesara si ne lasa copiii. gata - se vede clar ca-s capsata - fug in pat sa trag un puiutz de somn ca acusi se trezesc scaietzii mei si ma iau de buna/noua. va pup pe toate
[url="http://picasaweb.google.com/mironabeg"]Miro[/url] cu Karina Ioana( 3 noiembrie 2006) si Raul Cristian( 5 aprilie 2009)
Miro, eu una cred ca cu greu m-as abtine sa nu le zic cateva..dar stii vorba aia :" de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere"...asa ca daca nu-au oamenii altceva mai bun de spus, unii decat sa taca mai bine dau cu bata in balta. Asta mi-a adus aminte de o faza de cand eram gravida, incercam eu de un an sa raman gravida , depresii, controale etc...cand s-a intamplat minunea ma duc la serviciu in al noualea cer, si incep sa spun in stanga si-n dreapata ca sunt gravida, la care o colega speriata:" Si ce ai de gand, il tii sau il dai afara [bang]", am ramas blocata, nu i-am zis nimic fiindca efectiv nu aveam cuvinte! Asa ca eu una raman interzisa la faze din astea! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miro spune-le ca-ti da guvernul 2500€ pt fiecare bucata si ca ti-e rentabila afacerea[:-)))][:-)))] sa vazi cum se apuca toate de facut prunci, iote si la roxana nu se mai opreste din facut prunci[:D] ai daca-i deschis robinetul?? eu rad, dar si eu ar trebui sa ma pun pe treaba, ca s-asa nu fac altceva ....voi va plangeti ca lumea va ia drept 'iepurite' mie soacra-mi arunca-n fata ca ce fac toata ziua? ca doar nu l-oi lasa singur pe Dani la parinti...daca Paco al meu ar fi nitel mai rabdator, mai dispus sa se trezeasca noaptea...mai stii? suntem foarte egoisti din punctul asta de vedere...ne certam de la care doarme mai putin si care-i mai obosit, acu ca am prins un moment de respiro s-o iau de la capat?? Doloreeees, angi, maya voi mai faceti? Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in primavara ma apuc de al doilea...l-am anuntat pe sot ca sa aibe timp sa se obisnuiasca cu ideea ca vom fi mai multi, daca pana acum refuza complet ideea de inca un copil, acum deja face planuri despre noi 4 :) deci cu perseverenta se poate. Am anuntat-o si pe maica-mea ca o pensionez ca stiu cat de greu mi-a fost singura doar cu unul...cu doi am citit la voi cum este si macar din cand in cand sa am pe cineva de nadejde pe care sa ma pot baza! Asa ca, de data asta sper sa raman mai repede gravida decat la primul! Alex este in vacanta la bunici [:D], va dati seama ce a crescut, mi-am luat inima-n dinti si am lasat-o la tara o saptamana, ma duc eu seara la ea si apoi vin acasa! E super incantata, o rasfata ai mei la maxim, azi m-a sunat maica-mea sa-mi spuna ca ii zice " mama " unei vecine ( nu mi-a picat chiar bine, adica ii lasi singuri cateva zile si se si lipesc de cineva), vecina asta are o fetita mai mare si cred ca s-a luat dupa fi-sa! Faza este ca maica-mea imi spune ca se intelege cu ea perfect, ca este foarte cuminte, cum ne ducem noi incepe o smiorcaiala si nu-i mai convine nimic, face tot felul de crize si de figuri de ma dispera! Sper sa-si revina de vineri cand o iau acasa! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carla tu-ti pregatesti sotiorul psihic si sufleteste din timp pt cand veti fi 4? no, s-asta-i bine[:D] Paco inainte de a avea copii zicea ca vrea 3, 3 e un numar frumos, mai si glumea cand am marit bucataria spunand c-o face mare mare ca vom fi 7 in total. Iote scartz, acu zice ca fiisu face cat 7, deci deja suntem 9 in familie[8D] La noi e atat de cald de nici la piscina nu ma incumet sa merg...am trimis-o pe caprita de nepoatamea cu cumnatamea si noi stam in casa la receeee. cica soacra ma invata sa croiesc...ne tot invartim de 2-3 zile cu un tipar in mana, d'apai tiparele ei sunt modele atat de vechi, si dupa cate vad croitul si cusutul unei vestute dureaza, nu-i usor...la cat is de ieftine zdrentele-n piata cred ca ma las pagubasa. daca as fi avut fetita mi-ar fi placut sa-i fac rochite, fundite si alte giumbuslucuri, dar la dani ce sa-i fac? cravata? ce tare-i Ana cu ''cere-ti scuze imediat mami''...Dani nu-si cere scuze cand eu vreau...cateodata cand ma loveste din cauza vitezei si-i spun ca m.a lovit imi arunca repede un ''perdona mami'' dar verisoarelor cand le tupaie nu-si cere nici o scuza oricat as insista[xx(] angiiiiiii ati plecat in concediu? ank ?? cand vine? Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la capitolul intrebari aiurewa legate de sarcina/copii am si eu la activ cateva dar cele care m-au durut cel mai tare au fost 2 -la prima sarcina(din cele 3 pierdute inainte de a o avea pe Daria) am anuntat cu surle si trambite fostii colegi de liceu,cu care ma intalnisem sa punem la cale intalnirea de 10 ani,ca voi fi mamica si ca sunt in sapt 12 de sarcina.La cateva zile dupa am pierdut sarcina iar dupa 2 luni cand a avut loc intalnirea o colega ,pe care nu o stiam de rautacioasa ,imi zice"da ce faci draga nu spuneai ca esti insarcinata?"inutil sa va spun ca nu am mai avut chef de nimic -la a2a sarcina cumnata mea (care mi-a fost cea mai buna prietena din scoala generala si pana s-a casatorit cu fratele meu) mi-a zis doar atat-"IAR?" Mihaela [gravi] 17+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006 [url="http://s307.photobucket.com/albums/nn296/dastefa/evolutie%20Daria/"] asa creste Daria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dastefa, cumnata ta are copii? Cand am anuntat ca-s gravida cu Ana a inceput cumnatul meu ca ce ne mai trebuie, nu ne ajungea unul? M-a socat asa de tare ca am amutit si n-am putut sa-i dau nicio replica. Pe vremea aia cumnata mea nu ramanea insarcinata, desi incercase, din ce stiu eu, acum au o fetita de 5 ani. Cand i-am anuntat ca sunt (iar) gravi cu Calin, i-am spus lui Marius, ca atat ii trebuie lui frac-su sa comenteze, ca ma infig rau in el. Acum...nu stiu care a fost faza, ori a fost pus in tema sa-si tina gura ca o incurca[:D], ori i-o fi spus Marius ceva chiar atunci,la Ana, intre 4 ochi... ori chiar socrul meu s-a luat de el ( ma vazuse ca m-am schimbat la fata), treaba e ca spre marea mea surprindere n-a comentat nimic, dar absolut nimic, mi-a spus doar ca spera sa fie baiat, ca in familie sunt numai fetite. Dbunny, te-ai luat de croitorie?[:D] Ma apucase si pe mine, am facut un costum dupa tiparul din "Avantaje", acum cativa ani, dar mi-am prins urechile si mi-a iesit un costum( sacou+ fusta) de imi era jena sa-l port si in casa, nu mai zic pe drum[:D] Am reusit sa-i fac Oanei o rochita( Ana nu era atunci), n-a iesit ea cine stie ce...dar oricum nu mai ma tenteaza subiectul[:D]. Am masina de cusut( mostenire de familie, de la bunica lui Marius[:D]), dar cos la ea din an in Paste, mai mult o folosesc ca mobila. Ia sa pui poza daca te apuci sa faci ceva cu manutele tale[:D] Si...apropo, si lui Dani ii poti face pantalonasi, camasi...he he...credeai ca scapi? [:D] Carla, spor la treaba![pk] Si de ce tocmai in primavara? Sotul ce spune? Marti seara cand am ajuns acasa am aflat ca fii-miu vomita de cand s-a trezit din somnul de la pranz. Asa, brusc, dimineata era vioi, n-avea nimic, cand am plecat eu de acasa- pe la 13.30- era bine. Si ca sa-mi demonstreze, a dat afara si picul de apa care tocmai il bause [bang], plus ca era moale, statea cuminte, fapt care la el era clar ca ceva nu-i in regula, asa ca mi-a fost teama sa stau pana dimineata cu el asa si am plecat la Urgente. Acolo mi-a spus ca are mucozitati in gat si din cauza asta a vomat, mi-a dat tratament cu Ventolin, Debridat, ACC100 si niste picaturi ptr nas pe care cu greu reusesc sa i le pun. De cateva zile avea o haraiala pe gat, nu tusea, nu muci, nu febra. Ah, am uitat sa scriu ca i-a facut acolo o injectie cu metoclopramid si altele. Ieri n-a mai avut nimic, si desi doctorita aia imi spusese sa-l bag la regim, aseara si dimineata i-am dat lapte, ca fara lapte e prapad, asa ca la 14 cand am plecat eu facuse kk de 3 ori, moale[bang] si nu vrea sa bea nici ceai de menta, nici Smecta....altceva ce pot sa-i dau? La pranz i-am dat orez, ii facusem suc de morcov, dar....cine sa-l bea, ca el nici gand. Fetele sunt bine, Ana a fost pedepsita ca are un sonor....a trezit un cartier intreg marti, se jucau in spatele blocului si nu stiu ce nu i-a convenit si a-nceput sa tipe de iesisera sa vada ce se intamplase de la toate blocurile din jur. E una la blocul de langa noi care il are pe barbac-su bolnav, sunt pensionari, si de cate ori se mai joaca acolo iese la geam si le spune sa mearga la casele lor ca trebuie sa fie liniste, [bang]si intr-o zi eram in dormitor, cu geamul deschis si spre ghinionul ei am auzit-o[:D] si am iesit glont si i-am spus ca programul de liniste e intre 14-16 si dupa ora 22, daca nu-i convine si vrea liniste sa se duca in statiune sau stiu eu...undeva unde-i liniste ( mai ma luasem cu barbac-su acum vreo 2 luni, parcam masina si iese la geam sa-mi spuna sa plec ca ala-i locul lui...hai zii zau, de cand ai parcare cu loc si atunci unde-i locul meu???) De data asta nu ii puteam spune nimic, ca adevarul e ca si mie imi sparsese timpanele[:D], fapt ptr care 2 zile n-a avut voie afara, si i-am spus ca daca mai tipa nu mai iese deloc. Cam astea despre noi, n-am apucat sa vad toate pozele cu piticii Mironei, am vazut cateva si s-a blocat jaful asta, mai ma uit acum la restul, cate pot, pana se blocheaza iarasi, c-asa-i modelul[:D]. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iote Roxana-mi da idei..pantalonasi la Dani, [omulet scarpinandu-se la ceafa]..v-am spus ca peste o luna Dani ii 'domnisor de onoare' la o nunta? eu tot sper sa se razgandeasca mireasa si sa-si caute altul, ca nu-l vad eu pe Dani stand lipit de miri cu inelele pe perinita...plus ca vrea sa fie imbracat ceva de stilul [url="http://imagenes.solostocks.com/z1_2187706/ceremonia-nino-72.jpg"] asta [/url] [alcool] am sa caut revista de tipare pt copii...macar daca stric material sa stric bucati mici[:D] [:)] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...