Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (35)


Recommended Posts

Neata si de la noi! Angi, am vazut pozele. Asteptam sa ne spui ce s-a intamplat.[pup] Maya, nu stiu de ce te miri ca matusa si bunica au stat la taclale in loc sa-ti dea o mana de ajutor. Dupa aceea n-au comentat ca nu-i buna coliva, ca mai trebuia zahar sau....mai stiu eu ce? Eu nu stiu sa fac coliva, adica...teoretic stiu, dar n-am facut niciodata si sper sa nu fie cazul sa fac, dar imi suna cunoscut ce spui tu cu altele, nu cu coliva. [bang] Si n-au comentat ca ai un copil rasfatat si ca nu-i bine sa o rasfeti atat? Hai raspunde ca-s curioasa[:D] Ank, cum mai e Erica? Oana e bine, de ieri mananca normal, dar cu Calin am probleme, nu i-au trecut mucii aia din gat, tuseste rareori si cand o face se aude haraiala, iar in gatul lui m-am uitat si e rosu, cand am fost saptamana trecuta la urgente cu el mi-a spus ca nu ii da antibiotic,si nu i-a dat, dar azi ma duc la medicul de fam cu el si cred ca ii va da, sa-i treaca odata. In plus nu mananca, cat de bine manca el, tineti minte ca pe la 4 luni era grasan , era rotund de gras ce era? Apoi cand a inceput sa mearga a dat jos din sunci, iar el de pe la 1 an s-a inaltat si a ramas tot la 16 kg, l-am cantarit la spital atunci si avea 15, acum cred ca are si mai putin, zilele astea a baut lapte si rareori cate o lingurita- maxim 2 de mancare. In general cand il doare in gat spune, acum n-a mai spus, dar ieri se vaita ca-l doare burtica, acum...nu stiu daca chiar il durea sau spunea asa ca nu vroia sa manance. Aseara nici lapte nu mai vroia ca ramasesem fara Nesquiq, dar mai aveam un plic cu ciocolata calda si i-am pus putin in lapte, era fericit si spunea ca-i buuuun[:D] Scriu la mesajul asta de ceva timp, aproape ca nu mai e dimineata, sunt la servici si mai am treaba. Am vorbit acum cu mama si spunea ca a facut de 2 ori de azi dimineata kk moale, iarasi[bang][bang]. Ma duc dupa amiaza la dr. de familie sa vad ce spune, am incredere in ea de nu mai pot, dar macar vad ce va spune, iar daca-mi da iar pe reteta un medicament de 6 lei si fara reteta medicamente de 50 lei ma cert cu ea rau, si asa am nervi. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare, scriu pe fuga - nu stiu cat mai dorm copiii - si dorm si impreuna - deci daca se trezeste unul - sigur il trezeste si pe celalalt. pupam pe toata lumea. scaparam si de botez - fu fain, o slujba super faina si mi-a placut mult ca am avut si eu un rol important -la noi in OR - la Kara - eu n-am contat deloc - aici insa - eu am fost cea care am stat langa nasa cand i-a taiat din parutz si tineam plicul si tot eu am fost cea care l-a luat in brate si l-a dus pana la altar- de acolo l-a luat preotul l-a trecut prin altar si apoi mi l-a predat tot mie. In OR asta face nasul si tot el intra cu el in altar. ma rog - cate bordee atatea obicee. masa si felicitarile au fost la un mic restaurant din apropiere - nici macar in visele noastre cele mai tari nu credeam sa ramanem cu atat profit - deci suntem super multumiti. am cadorisit si noi la randul nostru nasii, cum se face pe la noi - deci a fost totul super. am ramas datoare cu ceva despre Kara - am fost cu ea la controlul de inimioara si NU ARE NIKA. cele doua dr. erau amandoua pe felie si isi trimiteau una alteia clienti - asa ca fata mea nu are nimica la inimioara - in schimb portofelul nostru a simtit bine aceste doua controale. ma rog - bine e ca fata e ok. imi fac intr-o zi timp(poate chiar acum daca nu se trezesc) si am sa pun ceva poze de la cele doua botezuri la care am participat in ultimul timp- la cel al Silviei - nepotica noastra si cel al lui Raul. v-am pupat pe toate [pup]
[url="http://picasaweb.google.com/mironabeg"]Miro[/url] cu Karina Ioana( 3 noiembrie 2006) si Raul Cristian( 5 aprilie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dineata Miro am vazut pozele si ma bucur ca totul a fost frumos si ca tu nu te-ai simtit in plus la botezul copilului tau-cum se intampla de obicei.Dar asta de multe ori si pt ca multi bb sunt botezati pana in 40 zile si astfel mama nici nu are voie in biserica.Si pt xca nu am asistat niciodata la botezul unui bb asa maricel m-a surprins placut sa-l vad pe Raul cu ochii mari deschisi cum asista la miscarile din jurul lui.De obicei bb daca sunt botezati mai de mici ori dorm ori plang cat despre faptul ca la voi nu s-a simtit criza la botez -cu siguranta e norocul lui Raul si sa dea DD sa-l tina tot asa vad ca Daria nu a fost singura bolnavioara asa ca transmit [pup] pt Erica si Calin sa se faca bine cat mai repede Daria e acum bine ,nu mai face febra.maya ai avut dreptate a fost o viroza mai ciudata iar corpul ei a luptat singur,doar cu antitermice.Am luat legatura si cu un dr homeopat--sper sa pot colabora cu el si pt racelile care or sa vina.deocamdata nu m-am edificat prea bine in privinta lui ca am ajuns la el cand boala era aproape gata deci prea mult nu ne-a ajutat Mihaela [gravi] 18+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006 [url="http://s307.photobucket.com/albums/nn296/dastefa/evolutie%20Daria/"] asa creste Daria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miro sa traiti si sa fit fericiti! Tare frumos sunteti[olala]. Dastefa, Roxana ma bucur ca voi sunteti bine. Aseara a venit pediatrul la noi si ne-a dat cate ceva in plus de luat. Tusim in continuare + raguseala in rest e cat de cat bine. Pup pe toata lumea si fug la treaba. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va salut iar in miez de noapte ,cum deja v-am obisnuit ank ma intrebai daca mai suntem asa plimbarete-ei bine raspunsul e -nu.Cred ca a fost o faza de maxima descarcare a energiilor dupa ce au trecut greturile dar acum m-am linistit chiar binisor Acum e plecata nepotica mea la munte iar daria e dezorientata asa singurica .Incerc sa suplinesc eu lipsa ei dar recunosc ca nu prea mai am spor la sarit/alergat prin curte.Cu iesitul prin parc ne e mai greu-Daria ar avea de mers mult pe jos=+autobuz(ze) si nu ma risc sa-mi fie super obosita la sfarsit si sa vrea in brate ca nu o mai pot lua deloc Mihaela [gravi] 18+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006 [url="http://s307.photobucket.com/albums/nn296/dastefa/evolutie%20Daria/"] asa creste Daria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miro am vazut pozele cu voi, sunteti niste frumosi, tare cuminte a fost raul in biserica, pare ca nu a plans deloc. Noi ne tot chinuim de vreo 2 ani sa ajungem in Timisoara, daca o facem pana la urma te anunt. Dastefa ma bucur ca ti-au trecut greturile, acum poti sa te lasi rasfatata de Daria[:D]. Ank, Erica cum se mai simte? Roxana, Calin e mai bine? Ana are 14 kg, slabise la 12, dar acum a recuperat. Inaltime nu sta deloc s-o masor exact, ma enerveaza de mor ca nu stiu cat are. Cred ca in jur de 95 cm, imi dau eu cu presupusul. Dbunny tu pe unde umbli de nu mai ne scrii?[pup]. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu Calin la dr, dar tocmai bine ca-i in concediu, asa ca am venit cum ne-am dus[bang]. Starea lui generala e buna, e vioi, a inceput sa manance doar ca din cand in cand tuseste( nu foarte des) si cand o face se aude haraitul ala cu muci cu tot pe gat. M-am uitat in gatul lui si parca mai e putin rosu, nu cum era...dar inca mai e, treaba e ca daca-l intreb el spune ca nu-l mai doare in gat( pana acum spunea ca-l doare). Am incercat cu ceaiuri, am vrut sa-i pun frunza de varza noaptea pe piept...dar nu vrea. N-are febra, n-are nimic, la prima vedere totul e ok, doar ca ma dispera mucii aia din gatul lui, ii dau 2 zile Eurespal, in timp ce scrim aici m-a palit ideea[:D], si daca tot nu-i trece merg la cabinetul particular al unei doctorite. Ptr gat am Bioparox, se dau 2 pufuri in gat, dar cine sa stea, ca urla si tine gura inchisa de parca cine stie ce i-as da. Ieri am fost libera, asa ca m-am apucat de bucatareala, de fapt de dulcegareala[:D], am facut placinta cu iaurt si checuri. Meniul lui Calin pe ziua de ieri a fost format din lapte, o feliuta de chec si in rest placinta la greu, dar am fost multumita ca a mancat, pana acum nu manca nimic in afara de lapte. Aseara am facut crenvusti ptr fete, a luat si el putin, n-am vrut sa-i dau ca face kk cam moale, a luat el cat a vrut. N-am vazut pozele de la botezul lui Raul, ma uit cand ajung acasa. Dbunny cred ca e ocupata cu croitoria, ia sa vedeti ca-si deschide atelier [:D]. Fug ca am treaba, poate revin de acasa, pana atunci un [pup] ptr fiecare. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] pe toata lumea. Raportam:mai tusim ceva+raguseala si urme usoare de muci. Roxana vezi ca eu ii dau Eurespal de 5 zile (azi termin) si mi-a zis dr ca e normal sa tuseasca pe toata perioada cat il ia cxa asa elimina treburile alea. Pt nas:humex spray, vibrocil (da nu vrea asa ca doar mie ca am luat raceala) si 3 corizalia /zi dizolvate. In plus mi-a zis sa-i dau 1/2 lgt aerius dimineata si cate 8 picaturi de zyrtec dupa amiaza si seara. Asta-i tratam nostru...A...si ceai de tei la greu. Cat despre mancat...[bang]Azi pana acum a mancat doar albusul de la un ou fiert... Dastefa [:D] spor la joaca...[pup] Maya nici eu habar nu stiu ce inaltime si greutate are Erica. A slabit l greu la mare+raceala, asa ca nepotu la 12 Kg pare mult mai greu... cand incepe Ana Gradi? Eu am mari emotii cu treaba asta. L-am pus pe tati sa treaca azi cu fata pe la cresa sa-i arate pe acolo. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma dati disparuta, sunt...pe-aci pe undeva, nici eu nu stiu unde.. Am facut pe curajoasa si m-am pus sa spal covor de lana virgina[alcool] nu va recomand decat daca sta cinava cu zbicu' langa voi...la spalatorie imi luau 90€ pt spalat si uscat[alcool] Cu croitoria n-am facut nimic inca..revistele cu tipare ce-am vazut nu mi-au placut...stiti voi ceva tipare online??? roxana haraitul ala l-am auzit la Dani vreo 6 luni bune. nu stiu daca a fost vreo bronsita prost tratata, raceala dupa raceala, sau pur si simplu multa umezeala in aer, noi locuim aproape de mare...dar cu laptele ala cu usturoi si siropel antimuci incet incet am scapat. Paco a ajuns de spunea tuturor ca Dani tot timpul are haraitul ala.. Stiu ca pare ciudat dar pt caca moale la noi a functionat cascavalul. O doctora sudamericana m-a invatat si prima data i-am dat razalit in mancarea blenduita; dar e important sa manance proteine: carne, ou...si daca mananaca placinte facute de tine e super. ank raguseala de la ce? puneti aer conditionat noaptea? doarme cu gura deschisa? sau a papat rece de la frigi? eu am o nepotica care a facut a 2-a oara in luna asta angina. din cauza aerului conditionat cand doarme. acu traspira ma-sa langa ea de cald, ca aici si noaptea is 30º, si nu mai pune aerul... miro sa va traiasca micul crestin! se vede maroc tare in poze...si voi erati f frumosi cu toti, ma bucur ca va iesit bine la restaurant si ca Kara n-are nimic la inimioara. Pe mine nu m-au cadorisit patinrii bebelusei cand am botezat[:-/] maya 14 kile? pai in ultimele poze arata marisoara...m-ati facut curioasa, ma duc sa-l cantaresc.. dastefa bine c-ai scapat de greturi, esti spre jumatatea drumului.. nepoatamea a plecat sambata, iar luni m-a sunat fratele meu sa-mi spuna ca fata are paduchi!! aici nimeni n-are, ne-am uitat in cap la toti nepotii, si la Dani...voi stiti cumva cum/cat incubeaza? adica daca intru in contact cu o persoana cu paduchi, dupa cat timp ma scarpin in cap si mergem la cules de oo?[alcool] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...