Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (35)


Recommended Posts

ca tot veni vorba de kg-Daria are 14kg si 96 cmAsa nu pare prea grasa dar nici slaba nu e-cel mai tare iese in evidenta burtica ca in rest e Ok. cat despre kg mele...nu sunt f mandra dar am luat deja 6 kg din care nu cred ca se justifica pe seama sarcinii decat vreo 3-restul sunt mandre sunculite.Dar eu nu prea am mai facut cure de slabire de prin liceu si nu prea stiu sa ma abtin daca vreau ceva[bang] Mihaela [gravi] 18+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006 [url="http://s307.photobucket.com/albums/nn296/dastefa/evolutie%20Daria/"] asa creste Daria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor sunt intr-o situatie oarecum incurcata-poate va dati si voi cu parerea cam ce ati face in locul meu ma gandesc (cam in proportie de 50% )sa-mi schimb dr la care merg acum si care m-a urmarit si la daria.De fapt cei 50% pe care i-i mai acord incredere sunt mai degraba pt tot ce a facut pt mine la sarcina cu Daria,si nu a fost puitn lucru.Acum insa parca nu mai reusim de nici un fel sa fim pe aceeasi frecventa.Dr la care as vrea sa merg( nu am fost niciodata la el ci doar am referinte f bune pt el) este insa coleg de clinica cu dr mea.Deci chiar daca merg doar la cab particular pana spre final tot am sanse mari sa dau nas in nas cu dr mea cand va fi sa nasc.Mie mi s-ar parea jenanta situatia.Pe de alta parte nu stiu cum va reactiona cel la cre vreau sa merg pt ca va afla oricum de pe analizele mele de pana acum cine m-a urmarit deci dilema mea acum e urmatoarea-sa-mi ascult instinctul care imi spune ca ceva nu e ok in colaborarea noastra si sa fac schimbarea indiferent care ar fi situatiile prin cre as putea trece sau sa mai merg in contnuare la ea si sa ma bazez pe profesionalismul ei fara sa mai implic si latura sentimentala Mihaela [gravi] 18+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006 [url="http://s307.photobucket.com/albums/nn296/dastefa/evolutie%20Daria/"] asa creste Daria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Miro felicitari pentru botez...am vazut pozele, ai doi copii minunati! Noi am fost cateva zile la 2 Mai si am venit toata familia tusind. Alex a stat numai in apa! Am fost la pediatra, eu sunt ingrozita de niste raceli, am sistemul imunitar foarte slab, la serviciu lucrez cu publicul si vin acasa cu toate formele de viroze posibile! Asa ca mie mi-a dat doctora sa fac o cura cu bronhovaxom 3 luni cate 10 zile, iar pentru alex mi-a zis sa-i dau toata iarna cate o lingurita de echinaccea /zi + 1 vit. C, plus beres drops 15 picaturi/zi pana termin un flacon...astea sunt pentru intarirea imunitatii! De luni incepem gradinita si imi e groaza ca o vom lua de la capat cu racelile ! Dar asta e, nu mai am cum sa o mai tin acasa! Voi ati inceput ceva tratamente de imunizare? Cine mai incepe gradi anul asta? Alex, iara cred ca este cea mai grasa din gasca [bang], are 22kg si 1,10 m! Am la semnatura niste poze, incerc sa mai pun unele acum de la Sf. Maria si de la 2 Mai! Va pup! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dastefa
fetelor sunt intr-o situatie oarecum incurcata-poate va dati si voi cu parerea cam ce ati face in locul meu ma gandesc (cam in proportie de 50% )sa-mi schimb dr la care merg acum si care m-a urmarit si la daria.De fapt cei 50% pe care i-i mai acord incredere sunt mai degraba pt tot ce a facut pt mine la sarcina cu Daria,si nu a fost puitn lucru.Acum insa parca nu mai reusim de nici un fel sa fim pe aceeasi frecventa.Dr la care as vrea sa merg( nu am fost niciodata la el ci doar am referinte f bune pt el) este insa coleg de clinica cu dr mea.Deci chiar daca merg doar la cab particular pana spre final tot am sanse mari sa dau nas in nas cu dr mea cand va fi sa nasc.Mie mi s-ar parea jenanta situatia.Pe de alta parte nu stiu cum va reactiona cel la cre vreau sa merg pt ca va afla oricum de pe analizele mele de pana acum cine m-a urmarit deci dilema mea acum e urmatoarea-sa-mi ascult instinctul care imi spune ca ceva nu e ok in colaborarea noastra si sa fac schimbarea indiferent care ar fi situatiile prin cre as putea trece sau sa mai merg in contnuare la ea si sa ma bazez pe profesionalismul ei fara sa mai implic si latura sentimentala Mihaela [gravi] 18+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006 [url="http://s307.photobucket.com/albums/nn296/dastefa/evolutie%20Daria/"] asa creste Daria [/url]
Eu as merge dupa instinct...cand am nascut-o pe Alex acelasi sentiment il aveam ca si tine, cu toate astea am ales sa pastrez medicul in ideea ca m-a urmarit de la inceputul sarcinii, ca stie despre ce e vorba, cand a fost sa nasc m-a luat la trei pazeste ca de ce l-am sunat la 6 dimineata, ca el are cazuri grave si nu poate veni obosit la spital...dupa ce m-a consultat si a vazut ca sangerez anormal a intrat in panica ca e risc de moarte fetala...si uite asa am ajuns eu sa nasc speriata ca de bombe, plangand de sarea camasa de pe mine, de m-au consultat toti medicii din Universitar si si-au dat cu parerea, a doua zi dupa nastere m-a apostrofat pe un ton glumet :" Vai ce m-ai speriat"...nici nu vreau sa-mi mai aduc aminte! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dastefa ce conteaza ca dai nas in nas cu ea? interesu poarta fesu, si interesul tau e sa duci la capat o sarcina sanatoasa alaturi de un medic care te ajuta si te intelege ne-am cantarit, acasa pe cantarul meu; eu am 68, ceea ce e imposible, ca la farmacie aveam 69.5 acu vreo 10 zile, si Dani are 16,5...ceea ce iar mi se pare putin...eu credeam ca are deja 18! dar mai stii... am tras o budinca de ciocolata cu baza de piscoturi inmoiate-n lapte. Din pacate Dani a facut de 3 ori caca moale, el care ieri facea ca si caprele de tare... ce repede incep racelile anul asta...[q] Cica din octombrie se vor vaccina minorii sub 14 ani si gravidele contra virulului A...ce ma enerveaza cu virusul asta e ca anunta ca a mai murit unul dar nu spun daca a fost o persoana bolnava, ce fel de boala suferea inainte, spun doar un bolnav cronic(eu banuiesc astma). Voi aveti casa intoarsa pe dos? ca eu o strang de vreo 3-4 ori pe zi si tot degeaba... Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaaaaa........vazut pozele Mironei....(am reusit) Raul a crescut si s-a facut frumos foc, iar Karina e o mica domnisoara. Amandoi au ochii albastri sau mi s-a parut mie? Silvia e surioara lui Amy? Despre obiceiul ala cu mama care sa faca slujba aia dupa 40 de zile...doar pe Oana am botezat-o la 6 saptamani, cum e obiceiul, iar slujba o facusem cu cateva zile inainte de botez, iar la botez era un preot...saracul...acum imi vine sa rad, atunci imi venea sa-l iau la bataie...cam batran, adica batran rau, era s-o inece cand a bagat-o in cazan , apoi...la un moment dat il intreaba in soapta pe dascal daca a tuns-o sau nu[:D], saracul, de ramolit ce era nu mai tinea minte[:D]. Bine-nteles ca cei care erau in apropiere au inceput sa zambeasca ( ar fi ras in hohote, dar le era jena ca doar erau in biserica) si acum ne mai aducem aminte si ne distram pe chestia asta. La Ana si la Calin n-am mai tinut cont de obicei si i-am botezat la 3 luni si ceva de frica sa nu-i inece iar preotul[:D] Iar slujba de 40 de zile ( molifta se numeste la noi) am facut-o la aprox 40 de zile, deci am intrat linistita in biserica la botez, am ajutat-o pe nasa sa-i imbrace. Dastefa, nu stiu ce sfat sa-ti dau, as spune sa te duci la medicul care-ti inspira incredere si cu care te si intelegi, ce daca e in aceiasi clinica si te poate vedea, ai fost pe gratis , nu cred, asa ca pe banii tai poti merge unde vrei fara sa dai explicatii cuiva. Dbunny, casa intoarsa pe dos spui? Glumesti, nu? La mine e casa cu fundu-n sus non stop, ma impiedic in papusele, masinute, carti, caiete, creioane, carioci, jocuri....etc...etc Fac ordine intr-o camera si pana fac in alta camera, in prima e iarasi nebunie de parca n-am mai intrat acolo de ani. Cand ii mai spun lui Calin sa stranga jucariile imi spune clar "nu, tu" adica sa le strang eu, cred ca in curand i le voi urca pe sus sa n-ajunga la ele si ii voi lasa o masinuta- doua doar. Ana lasa papusile peste tot, m-am enervat o data si i-am spus ca daca nu le strange, i le arunc pe geam, ea n-a vrut sa le stranga, asa ca am luat o papusa si am aruncat-o pe geam, noroc ca nu trecea nimeni atunci iar cand a vazut ca ma tin de cuvant imediat a sarit si le-a strans pe restul. Acum e de-ajuns doar sa-i zic ca daca in 5 minute nu le vad la locul lor...zboara[:D], ca imediat le aduna. Oana are probleme cu imbracamintea, o arunca pe unde-i vine, gasesc pantaloni, bluze, chiar si chiloti pe oriunde, i-am spus ca ii voi atarna chilotii de lustra sa-i gaseasca cand vine cu vreo prietena/colega, si cred ca in curand ma voi tine de cuvant, ptr ca baia e aproape, nu-i cer decat sa le arunce acolo, atat. Vad ca aproape toti copiii tusesc sau sunt cu muci, hei, stati asa, n-a venit inca toamna, mai stati putin, nu va inghesuiti[:D] Gata, am profitat de faptul ca am copiii afara cu tac-su, am pus vinetele pe foc sa le coc, dar ale naibii nu se fac singure, asa ca ma duc sa iau masuri[:D] Editez ca am uitat sa scriu ceva: in legatura cu paduchii( numai cand scriu cuvantul si incepe sa ma manace capul[:D]), vezi ca intai se vad ouale, sunt niste chestii mici, albe, ovale si cand strangi intre unghii o chestie d-aia pocneste, e asemanator cu matreata, numai ca-s mai rotunde si pocnesc in unghii cand le strangi. Si ai grija sa nu fie pe lejeria pe care a dormit, pe prosoapele cu care s-a sters pe cap. Oana a avut paduchi cand avea vreo 3 ani, a luat de la var-miu, asta avea parul lung, era rocker, si se pieptana numai atat cat sa arate bine coada de cal pe care o avea, daca-i bagai pieptenul mai adanc in par nu-l mai scoteai, si nu stiu cum a facut sau a luat paduchii. Habar n-aveam, pana cand intr-o zi cand se spalase la cap si venise sa se joace cu fii-mea, ( varul meu statea pe atunci la apartamentul de langa noi), si fii-mea se ducea pe acolo...si mi-a atras atentia dupa cateva ore de cand fusese pe pat niste chestii negre pe prosopul pe care-l uitase la mine si cu care venise el pe par. M-am uitat atent si chestiile alea miscau, asa ca am dat alarma[:D]. Din toti avea doar el si fii-mea, asa ca primul lucru a fost sa se tunda amandoi, el zero si pe Oana baieteste, am spalat-o bine si am scapat. Cred ca ea de-abia ii luase ca nu am gasit nici pe pat, nici eu n-aveam, care dormisem cu ea. Poti vedea cel mai bine dupa ce faci baie la cap sa te stergi cu un prosop deschis la culoare si sa freci bine, daca sunt "musafiri"[:D] vezi macar unul pe prosop, sunt niste chestii mici, cam ca un purice, doar ca subtiri, si-i vezi ca se misca. Valeu, ma mananca rau capul[:D], sper ca n-au venit pe firul de net![:D] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny ce-ti veni cu 18 kg la copil asa mic? Eu am citit ca Ana e in grafic: La 36 de luni: - mediul urban: baieti - 14,67 kg fete - 14,12 kg - mediul rural: baieti - 14,28 kg fete - 13,75 kg. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, sunt la un pahar de sheridan's ramas de la botez - copilul l-am culcat - pe cel mare - n-am nici o sansa pana nu se da stingerea nici nu se baga in pat. merci ca ati vizionat pozele noastre. [pup] de casa intoarsa nici nu vreau sa va vorbesc - facusem intr-un timp o poza sa va sperii si pe voi de felul in care arata sufrageria mea - dar am renuntat - sigur stiti si voi cum arata ale voastre. Deci - DA- si a mea arata la fel - in 5 minute dupa curatenie e la loc. [bang] Kara are doar 11 kg la 95 de cm pe care ii are. [q] dastefa eu am trecut prin ceea ce vrei tu sa treci acum. La Karina m-a asistam o dr. si la nastere m-a lasat pe mana sotului - am simtit crunt acea delasare, am suferit mult si normal ca am ramas traumatizata de el - asa ca la Raul am hotarat sa schimb medicul - pe cel care il alesesem era din aceeasi clinica - aceeasi maternitate - deci aveam mari sanse sa ii intalnesc pe ceilalti doi la nastere. Crezi ca am scapat? NOOOOO ea mi-a intrat senina in salon - am vazut intamplator fisa dvs si am vrut sa vad daca este aceeasi D-na Beg pe care o cunosc eu. penibil m-am simtit de cand a intrat si pana a iesit - degeaba discutia s-a purtat strict vis-a-vis de copii, de cezariana facuta si de legarea trompelor. penibil penibil. apoi - in ultima mea noapte in spital am dat ochii si cu el - alta discutie penibila - ba pe deasupra el s-a si facut ca nu ma mai stie si ca nici nu stiece s-a intamplat la nasterea Karei. acum, daca ar fi sa aleg - sigur as alege un medic care nu ar lucra la aceeasi maternitate cu ei. depinde insa cum e simti tu. daca esti in stare sa treci peste o asa o peninibilate. sau poate nici nu ai sa treci prin asa ceva - poate scapi. ma rog - e pur opinia mea. Roxana - da Raul a crescut enorm - are aproape 5 luni si el are 67 cm si 7.5 kg. E mare rau - te rupe de maini cand il tii in brate. Silvia este verisoara lui Raul si a Karinei - deci sora lui Dani este mamica ei - chiar ea o tinea in brate in poze. Din pacate familia lui Ami nu au venit la botez. cam atat - ma duc in pat - tocmai ce am pedepsit-o pe Kara ca i-a vorbit urat lui ta-su. ma duc si eu la somn sa nu o las singura. salutare [pup]
[url="http://picasaweb.google.com/mironabeg"]Miro[/url] cu Karina Ioana( 3 noiembrie 2006) si Raul Cristian( 5 aprilie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))] ma tot gandesc daca Dani e din mediu urban sau rural si Dani ca si Calin acu vreo 10 luni avea deja 16 kile...d'aia m-am gandit ca ajungem la 18chit ca nu l-am mai cantarit bas de 10 luni. promit sa-l cantaresc si la elctronic...e greoi rau...nu gras, dar greoi.. Miro nu dispera, ca azi am avut la cina un baietel de 3 ani si 3 luni, tare simpatic, cu 12 kile zicea ma-sa...la controlul de 3 ani i-a spus medicul ca e binisor, ar mai trebui ceva carnita pe el, dar e ok...si e baiat...urban[:D] imi va da mama-sa numele unui siropel de plante care cica da o pofta de mancareeeee de papa baietelul la amiaz dupa o farfurie mare de linte cu carnati si morcovi, 2 fructe,paine si daca insisti putin si-un iaurt...dani papa 2 fructe pe saptamana[alcool] Ti-ai legat trompele? roxana esti totala cu agatatul chilotilor[:D] si eu am mai aruncam la gunoi vreo masinuta de-a lui Dani, dar am avut grija sa fie una care n-o agreaza mult, sau nitelus defecta...la care dani a aprobat: e rupta masina, a gunoi! Cumnatei mele i s-a facut molifta 20 de minute inainte de botez... Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...