Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (35)


Recommended Posts

Pai cei de la tara nu au acces ca cei de la oras la fast food[:D], ei mananca mai bio, fara hormoni. Plus ca alearga toata ziua prin curte. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dbunny, ptr pofta de mancare exista un sirop din plante, facut de Favisan, se numeste " Pofta buna", nu bag mana-n foc, dar cam asa ceva. Sau mai sunt Minimartienii de la Walmark, dar nu va sfatuiesc, de cand i-am dat Oanei - era la gradi- a inceput sa ia proportii. Eu zic sa lasati copiii in pace, fiecare are ritmul lui, cat mananca atat mananca....bine, sa manance ceva, eu una nu mai ma stresez, m-apuca nervii cand alearga mama cu lingurita dupa el, ca n-a terminat din farfurie[bang]....lasa-l, frate, acum mananca mai putin, la masa urmatoare sau chiar maine baga mai mult, tu, om mare, mananci cat poti,ai zile cand rontai mereu ceva si zile cand numai cand vezi mancarea ti se intoarce. Cat despre ginecolog...la primul am fost pacienta unei doctorite, foarte bine vazuta atunci ( acum cica s-ar fi luat de bautura), pe Oana am nascut-o la 1 an dupa prima nastere, m-am intalnit cu aia in spital- eu eram la alta doctorita, cea cu care i-am nascut pe toti 3- si....ce daca? M-am facut ca ploua, ea se uita dupa mine, cred ca mai ma stia...bine, eu sunt mai nesimtita de felul meu[:D], plus ca nasterea cu ea nu se terminase cu bine ...Si cand l-am nascut pe Calin , trecuse ceva timp- era si ea la internari, iar numele de familie al meu nu-i asa de des intalnit, fapt ptr care cand ii spuneam asistentei datele...dr aia s-a uitat putin la mine...dar tot asa....m-a durut fix undeva...m-am facut ca n-o cunosc si gata, e dreptul meu sa schimb medicul , sunt banii mei si cu banii mei fac ce vreau, ii dau cui vreau, nu inteleg de ce sa-mi fie jena. Gata, revin dupa amiaza de la servici. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor, mi-ati lipsit. Am fost in concediu si de luni sunt la servici. super greu m-am acomodat atat eu cat si alex. plange dupa mine dinineata chiar daca se trezeste si el ca am inceput pregatirea de gradi. adica la program: culcat seara la 9 trezit la 7 dimineata si e super OK. adica el se trezeste fara probleme. Am fost la 1 mai in concediu am stat la un hotel tare fain conditii ca afara la 5 stele. vb serios, am fost super surprinsi. o sa trimit ceva poze. a fost perfect. am facut sauna, masaj, plaja cat incape. alex era supravegheat de ceva personal la joaca. erau topogane, piscina mica cu tot felul de jucarii. super fain.relaxare totala. cu siguranta vom mai merge. Apoi am fost la nasii nostri care au o pensiune de 5 stele foarte frumoasa si acolo a fost perfect. deci am bateriile incarcate. Mi-am schimbat culoarea la par. sunt maro inchis asa ciocolata inchisa. foarte fain. o sa ma pozez si trimit. In rest suntem bine, cu emotii ca imediat vine gradi si mi-e teama ca nu sta. Va pup pe toate. V-am citit, am vazut poze. o sa incerc sa trimit si eu astazi ceva pozilici [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roana, bine-ai revenit[pup], ma bucur ca v-ati simtit bine in concediu. Unde ati fost in 2 Mai, ce hotel, are site? Cum e plaja acolo si intrarea in apa? Angi, v-ati intors? Maya[pup], am uitat sa scriu in ultimul meu mesaj ca mi-a placut explicatia[:D] ( de ce copiii de la oras sunt mai grasi)[pk] Cred ca dupa amiaza ma duc iar la urgente cu Calin, acum sunt la servici. Sa va spun: mucii aia din gat parca i-au mai trecut, nu de tot, dar parca nu se mai aude ca inainte, dar face kk moale in continuare...nu diaree, stiu ca diaree se considera cand face de mai mult de 3 ori pe zi moale. El face doar o data, cel mult de 2 ori, moale bine.[bang] Ieri mi s-a parut ca vad niste bubite mici, rosii, avea pe fata, mai exact in zona mustatii, pe corp nu mi s-a parut, am zis ca-i de la caldura( semanau cu cele facute de bebei de la caldura), dar de dimineata am vazut pe maini, picioruse , cateva pe fata, dar mai mari, aprox cat unghia de la degetul mic, unele chiar legate, nu cred sa fie ceva pojar/rujeola/etc, ptr ca stiu ca in cazul asta nu sunt legate, si arata altfel, nu asa mari. Pe burtica sunt cateva dar mai mici, acum nici nu-mi pot da seama prea bine ca el inca mai e bronzat de la mare si pe maini de ex avea pe partea unde e nebronzat, altfel cred ca nu le-as fi vazut, si in general se vad mai bine in locurile unde-i alb. De la ce poate fi, m-am gandit la alergie, intoxiucatie....dar de la ce ca n-a mancat nimic vechi, eu intotdeauna ma uit la termenul de valabilitate cand iau ceva, sunt patita ( am luat iaurt acum vreo 2 ani din Interex si cand am ajuns acasa cu el am vazut ca din 4 cutii 2 expirau in ziua aia , 1 expirase cu o zi inainte si al 4-lea mai avea 1-2 zile, m-am intors cu ele si cu bonul si am facut scandal, nu stiau alea cum sa-mi dea banii mai iute ca sa scape de mine, dupa aia m-am gandit ca trebuia sa merg la OPC, sa nu fi pus cutiile duse de mine inapoi in raft) Deci dupa amiaza ma duc iar cu el la spitalul de copii, dr mea oricum e in concediu, nu va spun ce placere am[bang], si sa vedeti ce se va bucura el, ca n-a uitat ca i-a facut injectie acolo[:D], si acum imi mai arata fundul, chiar daca nu mai e nicio urma. Am uitat sa mai scriu ceva: de miercuri pana duminica voi fi in concediu, as pleca 2-3 zile undeva la munte, stiti vreo pensiune mai mica si mai ieftina pe undeva? Nu stam prea bine cu banii, dar de mancat mananc si acasa, cazarea doar o platesc in plus si benzina. Marius spunea sa plecam la neamuri la Bacau dar nu prea vreau eu, mai bine stau acasa. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana asa am patit cu Ana de la branzica proaspata, ii cumparasem Agrolact si a inceput cu febra 39.5 apoi eruptie, exact cum descrii tu. I-am dus kk la analiza si era toxiinfectie alimentara cu ecoli. Mai era un baietel, mancase aceeasi branza si in aceeasi situatie ca Ana. I-am dat Ercefuryl 5 zile si i-a trecut + Ketof, se gasea atunci. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la medic, la spitalul de copii, mi-a spus ca-i alergie la ceva, cand i-am spus ca a mancat 2 cuburi de ciocolata Poiana (i-am dat cu gandul ca il mai leaga la stomac) a zis ca de acolo este, asa ca mi-a spus sa-i Peritol, lotiune mentolata ptr mancarimi- dar nu am vazut sa se scarpine - si ptr tuse Humex, Ventolin in continuare si...atat, dar eu i-as mai da si Eurespal ca parca de cand ii dau nu mai are asa multe mucozitati. Peritol mi-a zis sa-i dau de 2 ori pe zi, dar daca vad ca-i somnoros sa-i dau doar o data, la care Marius a intrebat daca-i poate da de 3 ori, daca il face mai somnoros[:D] Maya, nu-i idee rea sa-i fac o analiza ...coproparazitar i-ai facut atunci sau altceva? Imi trebuie recipient special sau nu? Roana, eu am citit 2 mai....acum ce vrei daca gandul meu e la mare?[:D]Nu de altceva, dar ma miram sa existe asa ceva acolo. (sunt si putin anti-litoralul romanesc, dar asta ramane intre noi[alcool]) Mai fetelor, caut o pensiune/cabana undeva la munte, daca se poate mai aproape, in primul rand ieftina dar curata. Am sunat in mai multe locuri, nici nu mai stiu anume la ce pensiuni, dar nu ma prea pot hotari ptr ca ce am gasit mai ieftin e la Moeciu si acolo am mai fost ( de fapt la Simon, dar tot in zona). Deci vreau sa aiba curte, gratar, bucatarie, sa aiba camere mai putine, nu-mi plac alea cu 10-20 de camere, vreau mai liniste si lume mai deloc daca se poate[:D]. Si sa pot baga masina in curte, ca anul trecut am patit-o, am fost la Siriu, dar n-am putut intra cu masina, am lasat-o in capatul strazii, nu asta m-a deranjat, m-a deranjat ca m-am carat cu tot calabalacul de la masina la cabana, vreo 200-300 m, drum cu bolovani, in panta[bang][bang], de nu am mai avut nevoie de drumetii tot anul[:D] Gata, daca stiti ceva spuneti-mi si mie, m-am uitat de Valea Oltului, Sibiu, Valcea... dar sunt scumpe si...e criza[:D] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana de cand ciocolata leaga la stomac? [:D] tine minte ca ciocolata si toate dulciurile irita stomacul. Aerius n-ai in casa? ala-i bun pt mancarimi...si noi am avut si-am facut testele de alergie si tot degeaba...dar Aerius ajuta la mancarimi. sangele in caca eu il traduc in intestin iritat, deci ii clar: i-ai dat pruncului mancare stricata[:D]. Si Dani a facut caca moale alaltaieri, moale moale, 3 ture...apoi nimic, am dedus ca asa gustoasa stiu eu sa fac fasolea uscata[:D] roana eu in tinereturi umblam la 1 Mai[pk] si-acu 4 ani mi-am dus si sotul prin felix...ne-a placut. De cate ori vine un copilas de varsta lui Dani in vizita, noi mamele glumim si le zicem copiilor ca merg sa doarma la celalalt si celalalt ramane la mine, si culmea toti sunt de accord! Musafirii vor sa doarma la noi si Dani i-a de mana mamica respectiva sa mearga cu ea sa doarma la casa copilasului...nu mai rabd mult si-l trimit sa doarma la amici![:D] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny, eu am dat-o-n bara cu 2 mai in loc de 1 mai- mai conteaza acolo o zi si....vreo mie de km?????- iar tu cu sange in caca. [:D] N-a facut caca cu sange, am spus ca a facut moale si o tine asa de cateva zile. Nu pot spune ca-i deranjat la stomac, cica deranjat la stomac e atunci cand face kk de mai mult de 3 ori/zi, ceea ce la noi nu se nimereste, Calin face de max 2 ori. I-am dat zilele astea medicamente cate nu i-am dat tot anul[bang], of... Cu pensiunea tot nu m-am hotarat, ne mai gandim 1-2 zile. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi ieri am fost la tara-mama s-a ocupat cu pune-te masa,scoala-te masa iar bubu(bunicu) a fost toata ziua la dispozitia Dariei asa ca noi am lenevit la greu( si am mai apucat sa mai vorbim si noi una alta in liniste ca acasa nu avem ragazul) multumesc pt raspunsurile cu schimbarea dr.Mi-am facut o programare si in functie de cum va decurge intalnirea si cum v-a privi medicul indeea de a prelua pacienta unui coleg hotarasc ce e de facut.Cat despre ce spuneai Miro nu prea am cum sa aleg medic din alta clinica pt ca -aici am fost internata cand am fost gravi cu Daria si la cat am stat in spital -8 saptamani mi-am facut cam despre fiecare o parere din nenumaratele povesti pe care le auzi fie ca vrei fie ca nu - mai toate cunostintele mele sunt paciente ale unor medici de la aceasta clinica deci despre alti medici pot afla doar pareri izolate maya acum la ultima secventa de febra a Dariei dr ne-a prescris si noua ercefuryl pt ca facea si kk moale dar nu i l-am dat pt ca pe prospect scria de copii de peste 6 ani,nimic de cei mai mici.Chiar ma enervasem pe dr ca i-a dat ceva de aiurea.Dar vad ca si Anei i-a dat.acum ma gandesc ca si pe prospectul de la utrogestan scrie ca se administreaza in nustiu care trimestru si eu am luat la greu toata sarcina cu Daria Dodo ce-i asa mare liniste la voi? roxana succes in gasirea unei pensiuni asa cum iti doresti Mihaela [gravi] 18+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006 [url="http://s307.photobucket.com/albums/nn296/dastefa/evolutie%20Daria/"] asa creste Daria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...