Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 53


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

se pare ca azi e ziua mea [:D]...daca tot sunt dureroasa intr-o parte... Gabitza, sar'na...am vazut si eu, ulterior "dup'aia"..si camere de baietei...deh, trebuiau ochelarii fixati mai bine pe nas [8D] Lumi, o sa caut si eu tehnologie din asta moderna, poate reusesc. Caci cu termo-suzi...nu mai am rezolvare, nu o vrea pe aia si pace.... Ali, eu nu i-am dat pana acum decat Eferalgan (si asta e in fct. de greutatea copilului)..insa am o cutie de Ibalgin pe care scrie 2,5ml/zi (scris de farmacista de pe reteta de la pediatra) ....deci, tind sa cred ca asta ar fi si doza pt Nurofen) Dankutza, incredere...sa vezi tu ce-o sa mai alerge Pinky la anul pe vremea asta si cum o sa stea ea in fundulet sa se joace cu globuletele, de Craciun [;)]. Doamne ajuta! Si felicitari pentru medalia de bronz![flo] Si ca sa-ti raspund la o parte din intrebari, zic asa: - eu ii dau lapte cu cereale, seara - Milupa Bio 3 cereale si ocazional, dimineata - Milupa primele mele bucatele - si eu tot 2 biberoane de lapte ii dau lui Rares - quinoa i-am dat-o in amestec cu alte legume....tot ocazional i-am mai dat mbs (cu branzica de vaci)...dar care a fost nu foarte bun [:I] _________________________________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [copil] (05.11.2009) [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna. Trec si eu fuga sa dau binete. Lili, nici mie nu mi-au venit uratii. Am mai spus eu de m-am plictisit eu deja (darmite voi) ca dupa Vlad mi-a venit la un an si 2 luni iar dupa Timi la un an si 9 luni.[:D] Dankutza, ma bucur ca progresati si ca ti-a mai trecut supararea. La gradi de stat costa practic doar mancarea la programul prelungit, depinde de unde au mancarea, facuta de ei, catering etc undeva pe la 1,5 -2 mil pe luna. Mai e si fondul gradinitei 100 de lei pe semestru si fct de gradinita cheltuieli ptr modernizarea clasei, recuzite, mobilier etc. La program scurt copii vin cu papa de acasa ptr gustarea de dimineata asa ca nu se plateste mancarea. Ali, am gasit un prospect de ibalgin si intr-adevar 2,5 ml la 8 ore. Da-i vreo 3 zile chiar si daca n-are febra, ii scade inflamatia si durerea locala. Hai pupilici ca urla Timi... [9cer] Diana cu [bonjovi] Vlad (16.05.04) & [8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"]Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor![/url] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Calin e un grasan.nu stiu cate kg are acum ca nu il mai cantareste dr. pe cantar de bebe, dar eu zic, ca vreo 10 si ceva si 74 cm(masurat de mine). mananca bine, cam tot ce ii dau eu.papam si tzitzi si lp. maine dimi mergem la vaccin-2 buc (restanta de la 6 luni ca am fost bolnaviori in fiecare luna aproape..[bang]) despre mine....30 ani[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutza, noi nu suntem pe lp deci nu prea stiu ce sa iti raspund, cu gradinitele nu stiu nici atat.Si eu vreau sa ii introduc cereale cu lp seara, acum sa vad ce iti mai raspund fetili(noi am avut o tentativa cu cereale si lp acum vreo 2 luni, dar nu i-am dat multe seri, ca tot flamanda era peste noapte[alcool]) De Lidia stiu ca a primit verdict de la medic ca nu poate sa faca bebe devreme pana nu isi repara imunitatea, nu mai stiu cat timp-era vorba de un an/doi, si era cam suparata, a spus ca ia o pauza de forum, sau cel putin asa se pare. Noi tot speram sa o mai citim aici. Ali, sanatate maxima lui Mihai, sa scapati de febra si dureri! [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutza, intr-adevar kinetoterapia este fabuloasa, ai sa vezi. Noi am facut kinetoterapie pentru ca Mariuta avea capusorul usor neuniform, datorita faptului ca eu o alaptez la un singur san si statea mereu pe aceeasi parte, iar dupa un set de 15 sedinte de masaj (15 zile), avea capul perfect, dar perfect rotund, ceea ce a fost fabulos, dupa numai 15 zile... Prima tura de kinetoterapie am facut-o cand avea 5 luni, apoi am mai facut o tura de 15 zile la 7luni jumate, doar pentru dezvoltarea ei si pentru ca se simtea foarte bine la masaj si aici se poarta masajul asta la bebelusi, aproape toata lumea face si am zis si noi sa-i facem un moft care o face sa se simta bine si e si benefic si intr-adevar si dupa a doua tura de masaj a avut o dezvoltare spectaculoasa. Mariuta la 9 luni merge tinuta de o manuta, la 8 luni se ridica singura in picioare tinuta de orice, lucruri care pentru alti copii poate sunt foarte normale, dar la Mariuta am vazut o dezvoltare brusca imediat dupa masaj, asa ca intr-adevar cred ca o va ajuta foarte tare pe Pinky si nu cred ca ti se pare ca dupa o sedinta-doua apar schimbari, chiar asa e. Dana, eu va tin pumnii si asteptam sa ne spui in fiecare zi ce pregrese uimitoare face printesa [pup] Legat de cereale, eu ii dau cand si cand cereale de la Humana, cele de noapte buna, sunt albastre si au desenat o luna si stele pe ele si au fost foarte ok, eu i le dau cu iaurt si e innebunita dupa ele. [mamica] de [copil] scump Maria 13.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...