Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 53


Recommended Posts

Many, iti ofer un pahr de bere [:I]..poate iti vine cheful (e fara alcool, deci, nu o sa te doara capul [:)]...stiu, nu e la fel, dar asta a mai ramas in frigero [:I]) Simina, am inteles...si m-am linistit. Rares calca bine pe toata talpica, mai ales cand e cu ea goala [:)]. Din pacate, asta cu "pe varfuri"...e unul dintre dezavantajele deja discutate p'aici...[:(]. Monis, tin pumnii sa nu apara bubele [:D][;)] Si acum, chiar ca pupixuri de noapte buna si somnici pufosi sa aveti![nani] _________________________________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [copil] (05.11.2009) [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simina, ca sa te lamuresc repede: si fiimea numai pe varfuri sta, indiferent ca o tinem noi de manuta cand o ridicam sau se ridica ea agatata de ceva, si nu calca pe toata talpa nici sa o picuri cu ceva, si crede-ma ca nu avem premergator/nu am folosit premergator. Si la noi Amalia nu face pasi, nu ii place, daca o ridic in picioare si o tin de manute sa faca pasi, ramane agatata suspendata de mainile noastre ca o maimutica, cu picioarele in aer.Chiar sa vreau sa o fortez sa mearga nu am cu cine[:D]Dar nici nu ma stresez prea tare, cand o fi ea pregatita sa vrea atunci va merge. Am lasat-o in legea ei, de vreo saptamana si ceva abia a inceput sa se ridice singura si sa se agate de diverse mobile/picioarele noastre, deci a fost ea pregatita. Gata fug la somn ca acusi scoate flacari zmau la mine[alcool][alcool] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui krelia
(cartile spuneau asa...daca nu tratezi streptococul, asta poate duce la insuficiente respiratorii si inca o chestie de care am uitat, ultimul caz de chestia asta, asociat cu streptococul fiind inregistrat prin 1940. Citire de la medicul de familie. So, let it be. [:I] [pup][grup] _________________________________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [copil] (05.11.2009) [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
eu stiam ca se intampla ceva nasol si la inima [alcool] procedura de scos mizeria din ureche....? pai intr-un caz m-au trimis acasa si toata noaptea am pus apa oxigenata sa se inmoaie scarbosenia si a doua zi m-am dus la spital unde mi-au facut spalatura (care cum ziceam, e riscanta). In alt caz au incercat sa-l aspire si nu vrei sa stii cum e sa ai un aspirator la 2 mm de timpan care simti ca-ti suge creierul din cap prin ureche [alcool][alcool][alcool][alcool] [starwars][starwars] si tot asa. Cea mai reusita interventie a fost cand a reusit o tanti sa-l prinda cu o penseta si sa-l indeparteze mecanic. Na ca am oripilat pe toata lumea. Auzi, dar ce-ti trebuie de fapt sa stii? [:D][:D] intreb acum dupa ce am scris [:p]. Oricum, dopurile de ceara se fac si fara sa forezi in ureche cu bete, cautand cai verzi, dar cert ca e betisoarele "ajuta" mult la formarea lor... Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna de o ora jumate tot hatan si eu la prunc sa adoarma si abia acum avusai succes. Ma doare spatele de imi vine sa iau singura facaletul sa mi-indrept cocoasa [:D], dar mi-e ca trecand pe langa camera maslinei murate cu el, i-o indrept inai ei si iara uit de mine [:D]. Bineinteles ca nu avusai azi stare si cand imi culesai bb de la ea din camera, imi bagai un ochi pe usa dulapiorului si asa cum ma asteptam, masinutele nu mai erau acolo. [nervo][poc] I-am dus si masinuta cealalta si i-am zis ca stiam ca i-au fost lasate mai multe copilului si ca daca vrea sa le dea la nepotul celalalt putea sa zica, nu sa ma minta ca doar asta i-a lasat-o. Bineinteles ca nu m-am putut abtine si i-am scos iara ochii " in 11 luni nu ai fost in stare sa ii iei nimic copilului astuia si acuma ii mai si furi jucariile?! halal bunica esti. la ce sa ma astept in continuare, ca o sa ii iei si bucatura din mana? intai ne iei noua hainele(alta isprava de a ei), acum copilului jucariile, mi-e frica sa ma gandesc ce urmeaza" raspunsul a fost ca vroia sa i le dea de ziua lui, ca asa i-a zis cumnata, dar nah..."el are atatea jucarii si nu mi-ai dat si mie din ele sa aiba si in camera la mine cu ce sa se joace copilul" si aici pun PUNCT ca va zic cu mana pe inima ca putin mai am si o pleznesc. Ah...totusi shtephy, am gasit sapunul ala (stiam eu ca l-am pastrat) si i l-am dat impreuna cu masinuta sa si le bage undeva [bang]. Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bai Licurici pai tu tot cu prostii de alea de servetele umbli? [:(] Si cat am tot militat impotriva lor pe aici... macar de cand e iritata trebuia sa le arunci la gunoi. Stii ce usor te obisnuieste cu spalatul la chiuveta? Pe Iulian il distreaza f tare spalatul la fund in chiuveta, se joaca pe acolo cu picioarele prin apa, se mai ranjeste in oglinda... Si in 10 luni a facut iritatie o singura data, cand am fost de Pasti la mama si am folosit si eu servetele (ca acolo urca f greu apa calda). Hai spala cu apa si sapun, usuca f f bine si poate sa incerci si altfel de scutec decat cele obisnuite? [pup] Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, eu pe incercate iti zic ca la noi a mers bine, dupa toate cremele alea incercate, enumerate si de tine, albastrul de metil, iar a doua oara, nu am gasit sticluta si am luat Tinctura Castellani, care are violet de gentiana, ambele in jur de 8 lei din sensiblu, deci la o farmacie no name poate e mai ieftin. Dezavantajul e ca se va face curuletul rosu sau albastru, posibil sa se atinga si pe body, dar iese la spalat. Eu, dupa ce am rosit atunci ouale lui Dominic,( remember poza?) m-am desteptat si am folosit betigase de urechi si nu ma mai muradream pana la coate. Eu de ceaiul ala de musetel nush ce sa zic, ca cica nu mai e ca pe vremuri bund e folosit, ca intretine infectia [:-@][:-@], dar poti sa fierbi apa, o racesti, pui bicarbonat, o incalzesti putin sa nu fie rece la curulet si gata. In doua zile o sa fie iara totul ok la poponeatza fetii. Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Many[pup][pup] Sa fac un rezumat la ce am citit de o ora pe net pt iritatii de curuletz: -spalat cu apa calda la cur dupa fiecare pisu/caca (eu spre rusinea mea doar servetele ma obosesc sa folosesc[:I], deci de maine spal curu la fiecare schimbat de scutec) -cica dupa spalat facut un ceiut de musetel in care se pune o lingura de bicarbonat de sodiu si tamponata zona iritata rau cu un disc demachiant inmuiat in solutia asta, lasat sa se usuce si folosita o crema cu oxid de zinc/CUTADEN/DERMOCARE/NEOPREOL/REVIKEN -sau tamponata zona cu bubute cu violet de gentiana/albastru de metil ca cica dezinfecteaza si usuca zona. Cert e ca maine bag spalaturi la curulet, lasata fara scutec in chilotel si pantalon, fac ceai de musetel cu bicarbonat, si dau o fuga la farmacie sa iau Cutaden/Reviken(cica sunt una si aceeasi , dar e diferit producatorul) Asta ar fi rezumatul, poate mai foloseste la cineva[:)] [:D]G.F.W.Y.A.[:D] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Eu nu folosesc servetele umede, la fiecare schimbat de scutec spal cu apa calduta, daca vrei sa folosesti servetele tinele sub jet de apa apoi le storci si asa poti sa le folosesti. Ptr. a scadea sensibilitatea la fundulet (nu stiu exact cum sa spun, dar intelegi tu) in apa de baita poti sa pui ceai de nalba mare (recomandare homeopat)sau sa tamponezi local cu tinctura de echinaceea. La noi a fost bine cu ceai de nalba mare, dar intr-o perioada nu am mai gasit decat nalba nu nalba mare (care cica nu-i tot una) si am renuntat. Acum de cand nu mai folosim nici scutece de la pampers, chiar nu au mai fost probleme cu curuletul si il analizez zilnic[:D] Pupam rechinasa mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Licuriciule , la fimea este treba mai serioasa, pt i s-au contractat muschii gambei si nu mai face flexia piciorului deloc, sta numai pe varfuri.De cand ne-am intors de la BE m-am "jucat"cu piciorusele ei, chiar si afara pe scaun, si nu-mi permite sa-i flectez labutele, da sper ca max intr-o luna, prin masaj si exercitii, sa reusesc Ramo esti adorabilachiar si cand ai nervi[:D][:D]! Mai mult nu mai pot spune Ma doare o ureche de mor[bang][q], fimea doarme "iepureste" ca este necajita[:D] azi i-a iesit al 8-lea dintisor,iar eu trebuie sa fiu langa ea la fiecare scancet[bang].Ma duc in pat Noapte buna tuturor! [pup] [mamica] fericita de [url="http://picasaweb.google.com/home"][copil]ranjita delicioasa [/url] Maya Andreea , din data de 6-oct-2009[olala] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145097"]Povestea nasterii printesei cu ochi albastri[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q"]Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...