Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 53


Recommended Posts

Niatza la pranz si de la mangalica! Lumy, nu stiu nic de feti, probabil Lidia a luat o pauza de forumit, si o inteleg[flo], de Miany nu stiu..poate a acaparat-o de tot Davidelul frumos cu ochii ca marea. Mai fetelor are fiimea o iritatie la curulet de nu se mai trece cu nimic de vreo 2 saptamani, tampesc nu alta, si ea mititica se vede pe ea ca o jeneaza, am incercat cu Sudocrem, Petrini, alta crema anume de la Bubchen-de la care de fapt mi se pare ca a inceput iritatia[bang], si Nidoflor. Nu imi mai ramane decat Cutadenul, altceva nu stiu ce sa mai incerc..O spal la curulet, acum am lasat-o fara pampers in chilotei si pantalonasi prin casa, si stau dupa curuletu ei sa nu se pise cine stie pe unde[alcool] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabitza, multam [pup], foarte misto picturile de acolo, se vede ca sunt profesionisti. Eu una nu ma simt in stare la de astea..[alcool] Eu ca sa desenez iepurasii fetei, m-am chinuit la fiecare in parte pe o foaie A4 ,unde am sters, resters, modificat de enspe ori sa semene cu ce vazusem pe net..Darmite atatea animalute, desene complexe..[alcool] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Neatza" fete! [pup] Ia sa auzim [:)].... RamoX, ce face maslina? Ai stors info despre jucarii de la ea..au ba? [:D] Many, am primit un pliant de la BE, despre o gradi care primeste si de la 1 an (si 2 luni parca mi-a zis)..tre sa caut in punga cu hartii de acolo....si-ti zic. Lyly, pastreaza si mie neshte pastrama d'aia....da' pt mai incolo, cand oi fi in stare sa halesc ceva...ca acu'..mi-s prastie... Sincer, nici n-as vrea sa iasa fotbalist, sa stii....chiar ma gandeam intr-o zi...oare ce mi-ar placea sa se faca cand va fi mare? [:I] (evident ca e o intrebare al carui raspuns il va decide el singur) Si io i-am luat cadou lui Rares, ieri...de 10 luni jumate, o salopeta-pijama de la C&A [:-)))] Ionela, sa stii ca nu sunteti singurii pensionari...de ex. io acu sunt la taste, copkilu' doarme si tac'su face integrame [:)]...iar semintele sunt in dulap [:-)))]..mi-e prea lene sa le iau...si sincer nici nu pot acu'.... Monis, nu esti singura cu peniciline la activ...sau cu amigdalite [;)]...amigdalita a fost prietena mea din copilarie.....si mereu o insoteau injectiile cu polidin [;)]....mai nou, cu retarpen....impotriva unui nemernic de streptococ care dadea valori de aslo mari...si pana la urma...tot cu el am ramas [;)]...asa ca...sunt alaturi de [indecent] tau...ca sa zic asa [:D][:I] Miha, [pup] si noi mami cu cei doi baieti [;)]. Imi pare bine ca Mateo s-a acomodat la cresa! (apropos de dinti, am ajuns si noi la no.7...care abia se intrazareste un pic-un pic[:I]) Lil, horror neica cu amigdalele alea scoase pe viu....brrrr....si dupa, cum fu? Ai racit mai des...astea?..Stii ca sa spune ca amigdalele sunt ca o perdea a gatului impotriva diversilor factori externi....bla bla bla.... Auzi, pana la un fotbal cu Albastrel...te-as invita la un ping-pong cu tac'su [:D]...ca si asa isi cauta partener pe masura [:I] La iarna....clar ne bulgarim [:D]....asta daca vom putea iesi din case.....caci, la ce anotimp greu au anuntat astia ca va fi..... Dankutza...cred ca 200-300 de lei, chiar si pt o gradi de stat...e cam putin...nush ce sa zic...or exista si preturi d-astea...dar eu, din auzite si din citite pe net....parca sa zic ca preturile erau undeva pe la 600-700 lei. Acu', daca spun prostii, tu sa nu ma bagi in seama [:)] Padi, pt gandaceii de bucatarie, exista un gel, intr-o seringa de plastic....se cheama Maxforce IC, nu are miros si are remanenta pana la 6 luni chiar. Poti da cu el cate un strop pe unde crezi ca ar putea ajunge gandaceii...pe la colturi, pe la tocuri de usi (sus/jos), pe la ferestre.....nu exista restrictii de loc (desigur, nu pe unde stii ca ar putea sa busileasca bebita [:)] Succes![flo] Lumi, cred ca treaba asta cu urletele este prezenta la mai toti copiii (si ai nostri si ai altora [:)])...eu, cand sunt calma..imi zic as "uite dom'le cum isi formeaza el personalitatea [:-)))]...vrea el asta si nu se lasa pana nu obtine"....imi pare bine de vestile despre mucisor [:)]. Spune-mi si mie, pliz...Anabelle sta sa ii pui termo' in urechiusa? Ca Albastrel nici la betigase nu e calm (trebuie adevarata lupta)... Gabita, interesant linkul de la tine....parca m-as baga si eu la niste picturi din astea...singurica...daca mi-or reusi [:-)))]...da' pana una-alta....de unde iau io sabloane pt baietei?[:D]...ca doar nu i-oi picta copkilului printese si fluturasi?..sau, te pomenesti ca trebuie sa le desenez solita? [:D]...ca altfel zic pas din start....[alcool] Licurix, sanatate la [indecent] rechinasei [:I].....las ca trece iritatia pana la urma...ca doar nu va tine o vesnicie, nu?[:I] Stephy, missed you too [pup][flo] Si acu'...sa-mi spuneti voi mie, de ce ma doare rau intre osul bazinului si operatia de ceza....de nici nu poci ca sa stau jos, daramite sa merg?[:(](motivul pt care sunt prastie, dintr-o data, de dimi) _________________________________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [copil] (05.11.2009) [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Krelia,Annabelle sta,din fericire nu trebuie sa stea mult,ca intr-o secunda e gata! Azi noapte i-am luat temperatura prin somn[pk],traiasca tehnologia moderna,dom`le! Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009 [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#"]Poze Alexa Annabelle Denise[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg"]Filmulet1[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8"]Filmulet2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I"]Filmulet3[/url] `Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.` Mahatma Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Sunt dupa o noapte nedormita, azi noapte am chemat salvarea la Mihai a facut febra 39.5 mi-a dat un novocalmin supozitor si i-a scazut febra, a zis ca are rosu in gat. Ne-a dat tratament cu antibiotic, nurofen si ceva picaturi de nas. De la supozitorul cu novocalmin nu a mai facut febra. A chiar mancat bine mesele ce nu a papat e laptele. Vreau sa va intreb daca face diaree (a avut o mica tentativa) ce sa ii dau? La Mihai i-a dat pentru febra Ibalgin a zis ca e nurofenul dar mi-a dat 5 ml de cate 3 ori pe zi, vb cu o prietena de a mea si a zis ca e mult ca si doza fiindca in prospect se spune ca numai 2,5 ml. Intrebarea mea acum e cum sa ii dau mai departe ca febra vad ca nu mai are, poate apare la noapte, 5 ml sau 2,5 ml? Diana daca esti prin zona lumineaza-ma si pe mine ca la oboseala care o am nu mai pot judeca deloc. Va[pup] App pot sa spun LA MULTI ANI SARBATORITILOR ! toti care sunt in luna asta, ca sa fiu sigura ca ii felicit ca de intrat nu pot intra in fiecare zi? ALI mama lui MIHAI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ma intrebati de Pinky. De maine incep kineto chiar la kinetoBebe, adica aia care erau la Babyexpo. Sambata am fost la BE si m-am dus cu ea la babygym. Erau cei doi kinetoterapeuti de miercuri, dar mai era cineva care facea sedintele astea de 10 minute cu copii. A vrut un copil pe care sa faca gimnastica ca sa le arate si celorlati ce si cum sa faca. I-am dat-o pe Pinky pt ca este cuminte si imi convenea sa faca practica pe ea. [:D] A ras toata sedinta. [olala] Este hilizita ca masa. [:D] Toata sarcina am ras, mai putin ultimele 5 zile, cand am plans cat nu am plans toata viata. [q] Statea cu spatele la tanti si radea la ceilalti copii. [olala] Practic a consulat-o si fata asta. Mi-a spus ca neaparat kineto de 3 ori pe sapt si ca are coloana un pic stramba (inceput de cifoza). [bang] Binenteles de la idiotenia sa o tin in fundulet intre perne. [bang] Norocul meu ca din cauza lenii nu am tinut-o in fundulet toata vara. Mai mult o tineam pe jos cu jucarelele. Doamna a tot pus-o in fund. Deci acest inceput de cifoza e "proaspat". Dar, a zis ca se rezolva cu kineto. [olala] Ei sunt inca foarte elastici acum. Se rezolva repede. Mi-a mai aratat diverse chestii cum sa o tin si ce sa-i mai fac. Eu i-am facut in fiecare seara cate ceva gimnastica. Cam ce mi-am adus aminte, pt ca eram ochi si urechi la tanti. Absorbeam ca un burete ce imi zicea ea. Asa ca fac si eu cu ea acasa. Ea rade, mititica, zice ca ma joc cu ea. [olala] Cand ii duc cate un piciorus la nas, rade in hohote (se gadilala la nasuc cu degetele de la picioare). [olala] La sfarsit, dupa ce muschiuletii sunt incalziti, ii dau degetele mele, ca sa se tina si sa se ridice singura. Nu trebuie sa o ajut eu. Se ridica singura si nu se lasa toata pe mine. [olala] Incheiem prin a incerca sa o pun in fundulet. O ancorez cat pot de bine (adica ii aranjez piciorusele ca sa nu stea bat) si o pun in fundulet sa stea singura. ASeara a stat cam 15 secunde in fundulet, nesprijinita de nimic [olala] [olala] [olala] si fara sa cada peste picioruse. Am avut timp sa urlu dupa tasu' si sa apuce sa o vada si el pe "printesica lu' tata" stand in curulet. De unde concluzia ca niste kineto, poate doar o luna si sta fata in fundulet. A trecut o sapt jumate de cand am intrat pe avarie. Dupa ce mi-am adunat gandurile si fortele, am inceput sa ii fac un pic de gimnstaica dupa pliantul de la kinetobebe si apoi, i-am facut cam ce ii faceau ei si se vede un mic, mic, mic progres. Sau o fi fost doar o intamplare? [:-@] Imi pun mari seperante in sedintele de kineto. Luni vine si Meme la scolit ca sa vada ce sa-i faca lui Pinky. O sa programez si o sedinta de dimineta ca sa o scolesc si pe doamna ca sa stie si ea ce sa-i faca. In plus o sa-l iau si pe tasu' la scolit. TOTI trebuie sa o ajutam. O sa evolueze repede daca ii face d-na de dimineata, mama dupa-amaiza si eu sau kinetoterapeutul seara. Dupa ce o se termin cu kineto, sau cand o sa mai raresc, ma gandesc s ao duc la Babyspa (cel recomndat de Simina). Acolo costa cam 100 lei o ora. Cu banii astia fac 2 sedinte jumate de kineto. Ma mai gandesc... Am uitat sa va spun, ca am participat la concursul de busilat de la BE. AM luat locul 3 .... din 4. [:D] Doi si-au luat viteza, unul nu a plecat de la start si .... Pinky a busilat cu mami, care ii impingea piciorusele unul cate unul (cam cum vazuzem la kineto) si incet incet am terminat pe locul trei. Nu-i nimic! Ne vom "razbuna" data viitoare. Inchei cu niste intrebari: Ce tip de cereale le dati fulgusorilor? Ce marca si cum se numesc cerealele? Fetele pe LP, cate bibe le dati la fulgusori pe zi? Eu ii dau unul cu cereale+lapte si unul doare de lapte (pe parcursul noptii) Cele care dati quinoa, le mai dati si alte cereale, sau folositi Q in mancarica, amestecata cu legume? Si acum repet intrebarea: Cat costa gradinita de stat? Sunt curioasa. Avem una deschis langa noi (Dienutze ceea de pe strada noastra, si am intrat si eu cat am putut. Mi s-a parut curata. AM citit la avizier. Uite ce scrai in meniu (asta asa de curiozitate ce se da de mancare la gradi): dimineta: ceai+sandwich+unt+cascaval, pranz: ciorba de legume dreasa cu iaurt+varza calita cu carne+ mar, gustare de dupa-amiaza: o prajitura. Dana, mama lu' Pinky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ali eu nu-i dau niciodata mai mult de 2,5ml de Nurofen sau Panadol. Eu stiam ca se da, cand unul, cand celalalt. Practic 3 doze pe zi, sunt suficiente, dimineta, pranz si seara. Pt diaree, banane mai verzi si mucilagiu de orez. Mai poti sa-i dai si ceai de menta. Daca e pe LP, fa-i lapte cu ceai de menta, pana se repara. Multa sanatate. [pup] Dana, mama lu' Pinky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! Intru pe fuga ca sa ii raspund dankutzei nush cat se plateste in Bucuresti...stiu ca depinde de la grainita la gradinita. Mama e educatoare la Vaslui..mi-a zis ca pe zi e 6,5 lei..deci pe luna ajunge cam 150 lei. In Iasi am inteles ca ar fi cam 7-8 lei. Nu cred ca ar putea fi mai mult de 10 lei in Bucuresti. Mami fericita de [url="http://picasaweb.google.com/strumfy.12"]strumfita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...