Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence DC - (150)- Bun venit acasa Cristina!


Recommended Posts

Deci e pe bune Miha??? Io-s Toma necredinciosu ca ne tot amenintai tu cu reanimare subiect cateodata. [:D] Felicitari si cum au zis si fetele, Doamne ajuta sa fie o fetita, sa aiba Daria o surioara.

 

Eu sunt in pat, ma ia o raceala, ma dor toate, ma usutra gatul asa ca l-a luat Sorin pe Bogdi si eu am facut o baie calda, am stat cu picioarele in apa fierbinte cu sare si beau ceaiuri cu lamaie si miere + paracetamol. Sper ca dimineata sa fiu mai ok, sa transpir la noapte sa iasa raceala ca altfel nu stiu ce fac, am niste zile pline pline la lucru si nu fac fata bolnava.

 

Cristina, eu nu am platit niciodata adeverinte. Au dreptul sa taxeze, dar dr noastra nu o face.

 

Diana, eu am stat 1 an si 8 luni, acomodarea a fost cu 2 taisuri pt ca eu am mers la un loc nou de munca, cu totul opus fata de ce faceam eu, a fost greu, dar in acelasi timp a fost o gura mare de aer pentru ca deja de pe la 1 an am simtit ca sunt intr-o rutina de nedescris, cu toate ca, normal, mi-a placut sa fiu acolo pentru fiecare progres al lui Bogdi, dar eu nu sunt genul care sa stau locului si o perioada e ok, dar apoi nu mai rezist.

 

Bogdi e ok, cativa muci si atat.

 

[mamica] de [bonjovi] Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)id="Arial Black">

 

Alaturi de Cristina (maria_rubi)id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara gagici.

MIHA m-a bufnit rasul cand am citit ca mi-am amintit cum ziceai ca trebuie sa faci o surioara din cauza ca prea si-a luat-o Vic in cap fiind mezin.Deci e pe bune sau voiai sa animezi subiectu'? Daca e pe bune felicitari si mai ales sper sa fie fetita [pk]

GABI da mi-a venit demult rezultatul,din 16 scosi unul e atins.Eu mai asteptam si rezultatul la coloratia imunohistochimica,dar se pare ca nu au mai facut ca e prea scump la atatia cati a scos si oricum cica nu ar fi schimbat cu nimic situatia/tratamentul.Asta doar confirma rezultatul de la microscop,sau in cazuri rare se vad celule tumorale izolate care nu se vad la microscop cum a fost la mine la ganglionul santinela.

 

Noi am inceput de ieri seara inotul.Ieri seara n-a aparut Daria ,cica nu se simtea bine,asa ca am prins-o pe celalta pe Monica si am vorbit cu ea,de-a luat-o la ea pe Diana.Altfel trebuia sa meregem la Liptak, inlocuitorul Dariei,dar a preferat mai bine asa.E mult mai bine,avea doar 8 copii in trupa,in plus Diana a fost muult mai dezghetata ca in primavara.Ieri n-a vrut sa se bage cu capul sub apa,dar azi a facut-o si pe-asta [pk] I-a si dus deja cu pluta de ieri,iar azi i-au pus sa si sara.Ce e drept din cei 8 vreo 5 deja inoata cat de cat,adica ma rog,se mai stiu tine la suprafata.Azi am avut ceva emotii ca au fost in excurise de la gradi,au sosit inapoi aproape la ora 18 si deci n-a dormit defel,nici macar pe autobus [bang] Totusi a fost ok la bazin,doar pe drumul de intoarcere s-a smiorcait ca voia la mall sa manance pizza [alcool]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Azi am fost dupa adev pt ed fizica la dr de familie si m-am enervat- 10 ron bucata...Voi ati platit adev pt copii?
align="right" id="quote2">

Cristinacsa, si la noi se platesc adeverintele pentru "clinic sanatos"(tot 10 lei pentru sport). Pentru inscriere gradinita si scoala la copii nu se platesc. Se mai platesc cele pentru angajare, control periodic serviciu, pt.notar, etc... Mie nu mi se pare corect ca unii medici sa incaseze si altii nu, fara suparare.

Mie mi-a trebuit o adeverinta de la psihiatrie ca sunt "normala" [:D] pentru avizul de libera practica si am platit 40 lei. Nu m-a scutit nimeni ca sunt cadru medical si nu a fost mare lucru de facut adeverinta aia. [:)]

No fara suparare, dar mi-am spus si eu parerea. [flo]

Cristina, nu ti-a fost adresat special tie mesajul, sper ca nu te-ai suparat. [flo]

 

P.S. Aceste tarife sunt aprobate de Colegiul Medicilor.

Noi am "patit-o" cu o pacienta care a venit de la alt medic unde a fost taxata pentru nu stiu ce adeverinta, iar la noi a platit mai putin (nu mai stiu exact cum era). Ne-a sunat apoi medicul de la care plecase pacienta si ne-a facut un scandal...ca nu taxam si facem concurenta neloiala si ne reclama la colegiul medicilor...[:-@] id="blue">

 

[flo]Aradencele alaturi de maria_rubi[flo]id="red">id="Comic Sans MS">


Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,hai sa va dau eu cafeaua azi.

ILDI mi-am amintit ca nu ti-am raspuns la intrebare: nu m-am interesat inca de gen.6 dar cred ca totusi e suficienta inscrierea cu un an inainte,asa ca am vreme.Toamna viitoare n-are Diana decat 5 ani si 8 luni ... In schimb am mai intrebat cateva din mamele copiilor de la gradinita unde ii dau (vreo 7 din grupa merg la scoala la anul deja) si astea au cam zis de gen 21,18,11 ... in general aleg sau unde au fost mamele la scoala,sau la scoala mai apropiata de casa sau la gen. 21 ca e mai cu renume [:-@]

GABI ma bucur ca-s ok copiii cu ochii.Si eu ar mai trebui sa o duc pe Diana odata.Anul trecut zicea aia ca e ok,n-are defel miopie,doar un pic de astigmatism care poate fi si de la varsta si se regleaza.Dar daca nu e asa,cica poate confunda pe m cu n cand incepe scoala,daca nu se corecteaza.Deci sa o mai duc la control peste vreo 6 luni ... si uite ca a tecut deja anul [alcool] Sa vedem cand mai ajungem si pe-acolo.Io am fost la una la Optica Cristi din Vlaicu ca e imi era mai la indemana.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Uao, ce mi-au vazut ochii? Miha, felicitari!Sa ai o sarcina usoara si un copil sanatos! Esti super tare! Ma apuca si pe mine asa un dor de bebe mic...parca as face si eu o fetitza. Ca daca mai fac un baiat o sa fiu "Capra cu 3 iezi".

 

Sunt foarte bucuroasa ca s-au strans banii pentru Cristina si sunt de parere sa continuam sa o ajutam. Ma bucur ca esti spre bine si ca a trecut norul negru.

 

Flavia, multa sanatate, sa scapi de raceala!

 

Monica, ce bine ca ati inceput inotul. Si pe mine ma bate gandul sa-l dau pe Mihnea, ca nu ii strica miscarea. Mi-e cam frica cu raceala ca nu stiu cum e treaba cu iesitul din bazin si mers afara.

 

M. cu cei 2 iepurasi - Mihnea & Codrin

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, multam de cafea. [flo]

Chiar acum o beau. [:)] Apoi ma pregatesc sa plec la lucru, asa n-am chef...[bang]id="blue">

 

[flo]Aradencele alaturi de maria_rubi[flo]id="red">id="Comic Sans MS">


Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavia, cum esti? E multa lume bolnava , si de la scoala lipsesc copii...

Alina, ieri am intrebat mamicile in curtea scolii de adeverinte si au fost 3 cazuri: 0 ron, 1 ron sau 10 ron. Mi se par cam mari diferentele... Stiam si eu ca pt adulti se platesc, dar si pt copii...La gradi stiu ca daca copilul lipseste 3 zile, ii trebuie adeverinta, deci de fiecare data 10 ron...

Moni, super ca merge Diana la inot. Si fetele merg de ieri...

Gabi, Tudor a purtat ochelari? Cum e la scoala?

Sa vedeti la noi scandal cand una ia FB* si cealalta fara *...

Milena, La multi ani pt Codrin! Sa va traiasca !

Cristina si gemenele

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...