Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence DC - (150)- Bun venit acasa Cristina!


Recommended Posts

Carmen e fain la scoala, nu s-a plans decat la inceput ca au teme ca la gradi si el se astepta la ceva mai complicat. Azi nu a vrut la tenis, cred ca a fost prea obosit, si mai era si vremea nasoala care numa la sport in aer liber nu te indeamna. Nu am insistat, daca nu a vrut asta e! Mi-a cazut bine si mie ca azi chiar nu aveam dispozitie sa stau in frig si ploaie o ora. De miine o duc pe Ioana la balet in Aradul Nou.

Alina imi pare rau de finul tau. Sper sa nu iasa bine biopsia.

Diana tu ce ai mai cusut? Ai ceva noutati?

Carmen ai intrebat de Corciu... A zis o gramada de chestii. Ne-a zis de stresul scolarului si in ce forme se poate manifesta. De programul copilului dupa-masa, despre cat de importante unt regulile, sa avem o cina in famile, sa nu se ridice nimeni de la masa pana nu manaca toti, la televizor/calculator nu au voie mai mult de o ora /zi(cica nu se dezvolta creieru in timpu asta). Sa-ti mi zic? Teoria e frumoasa, practica e mai grea[:D] Au pus parintii tot felul de intrebari. A mai zis ca pe net gasim doar informatii trunchiate despre psihologia copilului, de fapt cu asta a inceput...

 

Aradencele alaturi de maria_rubi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Melania 14
Alinaid="red"> cat timp are finutul vostru?id="green">Carmenid="orange"> cu [hippi]id="black"> Melania Ioana(14.01.2005)id="red"> siid="black"> [avion] Serban Andrei(11.06 2008)id="blue">
align="right" id="quote2">Carmen, finul nostru are 33 ani.Gabi, unde o duci pe Ioana la balet? De cate ori pe saptamana si cat costa?id="blue">
[flo]Aradencele alaturi de maria_rubi[flo]id="red">id="Comic Sans MS">

Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu printre voi...

Miha, felicitari pentru bb !! parca nici mie nu-mi venea sa cred. E superba reactia puiutilor fata de veste...

Azi am iesit si eu in oras dupa luni de zile in care m-am exilat in Vlaicu si atat. Si i-am vazut zambetul lui Nico si pe Flavia absorbita in discutie cu o clienta (presupun).

Am fost la Palatul copiilor unde era mare zarva si se programau copilasii la cercuri. De saptamana viitoare incep in forta.

[pk]

De generala 4 ce ziceti? Cum sunt invatatorii acolo? Intr-adevar la 5 sunt liste gigantice pentru la anu si vor taia in carne vie sa ajunga la un numar de elevi rezonabil. [:D] iar la Ghiba nu ma incanta cine urmeaza pentru bobocei...Da, cica merge si Glad la scoala. Educatoarele ii dau mult de lucru, e foarte activ si...de plictiseala merge la psiholoaga sa-i faca teste (asa a descoperit una din educatoare unde dispare fiu-meu uneori [bang])

O saptamana faina sa aveti fetelor si spor la tot ce aveti de facut !!

 

Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA

 

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
id="size3">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioi Diana, mai bine intrai sa ma salvezi. Vi s-a intamplat sa simtiti din partea unui om atata energie negativa incat sa va oboseasca. Asa era clienta de azi, de fapt e a colegei mele, dar cum ea era plecata a stat asta la mine pana a venit barbatu dupa ea si eu am pleca de la munca cu durere de stomac. Plus ca de la 6 am avut iara sedinta, azi am scapat rezonabil, pe la 8:20 parca, dar mai avem si lunea viitoare.

 

Intrebare pentru cele cu prunci de varsta lui Bogdi ... ai vostrii recunosc numerele??? Bogdi recunoaste doar unele numere si doar unele litere, putine. Stiu ca Nicolas recunoaste literele bine pentru ca a invatat alaturi de Alesio, dar mai ziceti si de restu. Eu nu m-am agitat pana acum, dar au avut la gradi de incercuit multimea care corespundea numarului 1, 2 sau 3 si am ramas surprinsa ca a gresit tocmai la 3 pe care il stie. Am mai facut unele exercitii acasa, dar imi spune ca ce tot invatam numerele ca el vrea sane jucam.

Am comandat la gradi un set de caiete speciale in plus sa avem si acasa sa exersam. Eu ma simt putin vinovata pentru ca din cauza serviciului nu prea am timp sa ma ocup dee el si cand am nu stiu ce sa mai fac cu el, iar el se plictiseste repede.

 

Na, mi-am spus si eu oful.

 

[mamica] de [bonjovi] Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)id="Arial Black">

 

Alaturi de Cristina (maria_rubi)id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavia, ce caiete sa exersati acasa??? Hei, lasa copilul sa se joace, nu-l stresa de la gradinita. [:D]

Adelina stie doar cateva litere, cifre habar n-am ca nu am intrebat-o niciodata. Nici pe Dragos nu l-am invatat nimic, niciodata n-am scris cu el acasa. Cand a mers la scoala a stiut sa scrie si sa citeasca, a invatat singur, stia inainte cu 1 an de a incepe clasa I. Daca nu stia nu ma stresam deloc. Am auzit ca la unele gradinite se dau teme acasa (pe caietele speciale). [bang] Da' ce-o sa faca la scoala?

Eu zic sa stai relaxata. [pup]

 

Ducky, de generala 4 nu stiu prea multe, am auzit doar ca nu mai e ce-a fost. [:I]id="blue">

 

[flo]Aradencele alaturi de maria_rubi[flo]id="red">id="Comic Sans MS">


Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA SEARA GAGICI

 

Dau si eu un semn ,sa nu uitati de mine [:I]

 

Miha frumoasa reactia lui Alex ,si pe Daria mi-o imaginez cat poate fi de draguta . Tin pumnii sa ai in burtica o printesa ,ca banuiesc ca asta iti doresti ,dar important e sa fie santos chiar daca tot flacau o fi. I-am propus si eu sotului meu(in gluma bineinteles) sa-mi faca si mie dar numai baiat ,nici macar in gluma n-a acceptat ideea [xx(]

CRISTINA sper sa dispara durerile cat mai repede . Fetele sigur vor intelege , o se bucre numai daca te revad dupa atat timp ,chiar de nu le iei in brate.

Flavia nasol cu clienta buclucasa.

Cat despre cifre si litere ,David le stie , le si recunoaste cifrele si alfabetul si le si scrie ,cateva le omite ex J, ,H care sunt mai putin folosite . De scris isi scrie numele singur ,la cel de fam se mai incurca ca e cam lung si compicat . Lasa ca le invata si Bogdi ,nu-i timpul pierdut ,David a fost interast el sa le stie ,nu l-am obligat eu sa le memoreze ,el ma tot intrba si asa le-a retinut .

 

o noapte linistita

 

Ildi cu [bat] Davidid="blue">(2.05.2006) si [copil] Ivettid="red">(25.07.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, uitasem sa va spun ca voi avea o nepotica. [bis] [9cer] A fost cumnata-mea la echo acuma seara si i-a zis ca-i fetita. [pk]

 

Ildi, vrei sa urmezi tu? [gravi] [:D] id="blue">

 

[flo]Aradencele alaturi de maria_rubi[flo]id="red">id="Comic Sans MS">


Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

eu sunt racita bocna, am fost pana seara la 9 la curs, noroc ca a fost interesant ca altfel nu stiu cum rezistam.

 

Flavia, mie una mi se pare o aberatie sa stresezi copilul acasa cu teme si exercitii pentru gradi. La grupa mijlocie au de invatat numerele pana la 3. Eu zic ca are vreme un an de zile sa aprofundeze, da-i bataie la joaca si distractie. Nu vad pentru ce ar trebui un copil sa stie literele, cred ca de cele mai multe ori pentru satisfactia parintilor, cand mai sunt atatea altele de descoperit.

 

Alina felicitari pentru nepotica.

 

Ducky eu stiu ca si la gen 4 se fac inscrieri cu 2 ani inainte. Poate nu la toti invatatorii, trebuie mers si vazut la fata locului.

 

Carmen maine fac curat in pod si apoi o sa vin sa iau casuta.

 

Somn usor.id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flaviaid="red">, relaxeaza-te![:D] Eu l-am auzit pe Vlad zilele trecute ca stie sa numere pana la 10, dar de recunoscut cifrele...nu cred ca stie, nici nu ma intereseaza, mai are trei ani de gradinita... Joaca-te cu el cand apuci, si eventual in joaca sa-i mai arati cifre, dar si daca nu le stie nu-i niciun bai. Invatatoarea noastra a zis ca cel mai bine la gradi ar face sa se joace, ca oricum deprinderea scrisului ar trebui doar la scoala sa se faca, la gradi se face de cele mai multe ori eronat, ca nu-i supravegheaza educatoarele cum tin instrumentul de scris in mana si apuca gresit... Ne-a dat exemplu ovalele. Ele se fac intr-un anumit sens doar. La gradi ei le fac oricum si se obisnuiesc gresit!

Mihaid="red">, sanatate multa iti urez!

Alinaid="red">, felicitari pentru nepotica!

Moniid="red">, tu ce faci? Diana cu ce impresii noi vine de la gradi?

Duckyid="red">, eu am auzit de gen. 4 ca e cam mizerabila. Dar si Iulia mi-a zis ca la ei in baie la gen. 5 miroase de nu poti sta a pisu![bang]id="purple">

 

Adaid="size3">id="red">, mami de id="purple">Iuliaid="size3">id="pink"> (10 iulie 2003)id="purple"> siid="purple"> Vladid="size3">id="blue"> (6 mai 2006)id="purple">

 

Aradencele alaturi de maria_rubiid="size3">id="red">

 

Licurici plecat in ceruri

 

 

Bazar umanitar DC

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...