Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence DC - (150)- Bun venit acasa Cristina!


Recommended Posts

Hop si eu din cand in cand.

 

De ieri sunt in concediu pentru 2 saptamani[pk]. Mi-am propus sa ajung la Iasi la Sf. Paraschiva. De fapt vreau sa ajung un pic pe acasa, eu sunt "moldoveanca" de la Iasi.[:D]. Mi-i asa de dor de Copou![q]

Am fost ieri cu Ale la dr. Corciu. Vom merge la logoped sa-l invatam a spune pe buclucasul R. In rest toate bune si frumoase.

 

Flavia nici eu nu insist sa invete alfabetul si numerele. Le recunoaste, le scrie dar nu am insistat eu. Acum sa nu-ti inchipui ca scrie tot alfabetul sau numerele toate, acolo primele din alfabet a,b,c,d,e si cifrele pana la 10. Isi crie numele Alex, unele cifre le face invers "scrie in oglinda" dar daca o intreb despre o multime de castane de exemplu din care am luat cateva stie sa le socoteasca. La gradi am vazut ca au activitati de genul acesta si chiar au invatat o poezie despre cifre:

Ce am?

Am un nas pe obraz:1

Am doi ochi ca si voi:1,2

Am trei nasturi pe hainuta: 1,2,3

Mai am patru buzunarele: 1,2,3,4

Si mai am 5 degetele parca ar fi lumanarele:1.2.3.4.5

 

Alexandra cand spune poezia asta spune cu gestica, isi numara nasturii, buzunarelele, si-i tare draguta.

 

Miha, s-a rezolvat, pe joi v-a fi gata, mai vorbim pana atunci.

 

Eu acum ma duc la facut smotru, ca doar sunt in concediu[:D].

La mine e asa frig in casa, nu stiti cand dau caldura?Sunt si racita ca doar sunt in concediu[:D]

 

Cristina ma bucur ca esti acasa[pup].

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata,

 

Cred ca m-am exprimat gresit, vroiam sa stiu cam ce ar trebui sa stie la varsta asta, dar am gresit si eu pentru ca l-am comparat cu alti copii, ceea ce nu ar trebui. Nu-l stresez, le invatam in joaca, ieri de exemplu jucam fotbal cu jocul primit de ziua lui si trebuia sa scrie scorul pe tabela, asa ca am profitat sa vad ce si cum.

Cat despre caiete le-am cerut si acasa pentru ca el e agitat si grabit (cam ca si mine [:D]) si as vrea sa incerc sa vad daca pot sa-l fac sa fie mai atent, dar cred ca cer prea multe la un copil de 4 ani, insa ma regasesc pe mine in el si as vrea sa fac ceva uneori, poate gresesc.

Cu literele la fel, in joaca cu Lisa sau noi doi scriem literele de la numele noastre, atat.

V-am zis, ma simt si vinovata ca nu pot sa ii dedic mai mult timp [q].

 

Diana, concediu placut sa ai.

 

Miha, ii plin de viroze, ai grija de tine.

 

Ada, nu stiu cum facem cu rochia aia.

 

Si eu am casuta ... de la DianaR, daca pe prima de la Carmen nu am prins-o. Inca nu a vazut-o Bogdi ca ieri nu a fost la mami acasa, noi o sa o punem acolo.

 

[mamica] de [bonjovi] Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)id="Arial Black">

 

Alaturi de Cristina (maria_rubi)id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate trec azi pe Centru, ca tre' sa dau o fuga sa depun bani.id="purple">

 

Adaid="size3">id="red">, mami de id="purple">Iuliaid="size3">id="pink"> (10 iulie 2003)id="purple"> siid="purple"> Vladid="size3">id="blue"> (6 mai 2006)id="purple">

 

Aradencele alaturi de maria_rubiid="size3">id="red">

 

Licurici plecat in ceruri

 

 

Bazar umanitar DC

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ne-am rezolvat din mers Flaviaid="red">![pup]

Ati vazut ce diamant frumos am? Si eu si Alina id="red">m. id="purple">

 

Adaid="size3">id="red">, mami de id="purple">Iuliaid="size3">id="pink"> (10 iulie 2003)id="purple"> siid="purple"> Vladid="size3">id="blue"> (6 mai 2006)id="purple">

 

Aradencele alaturi de maria_rubiid="size3">id="red">

 

Licurici plecat in ceruri

 

 

Bazar umanitar DC

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau!

Cristina, la Ingineria Mediului e sora mea , la Vlaicu!Copiii sunt destul de cumintei.Cateodat Bogdi o mai loveste pe Maia si nu numai pe ea.Ne mai imparte si noua cate o bucata.[:D]

Maia saptamana trecuta a urlat ca nu vrea la gradi, ca nu vrea sa manance si sa doarma acolo.Ieri si astazi a fost cumintica, dar am luat-o sa doarma acasa la pranz.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brrr ce frig e afara , vine iarna pe capul nostru , ce nu-mi place , ma deprima vremea asta ,oricum sunt eu sucita in ultima vreme [q].

Si cu toata suceala mea ,azi m-am enervat cum rar o fac , si vreau sa fug din tara asta sa numai vad atata incompetenta sau rautate sau nepasare sau...

Am umblat azi ca nebuna dupa o amarata de hartie si m-au trimis dintr-un loc intr-altul si cand ajung la locul potrivit tot n-am rezolvat nimic . De ce ,asta ma-ntreb de azi dimineata si nu gasesc rezolvarea problemei ,sunt turbata nu alta.

 

Miha ai grija de tine . N-am apucat sa vad emisiunea lui Oreste ca n-am intrat cand ai scris , dar de obicei ma uit ,imi place mult ,imi ridica atatea semne de intrebare ,am la ce medita ,uneori prea mult [:-@].

Alina m imi pare rau pt finul tau ,Damne ajuta sa fie bine si felicitari pt nepotica.

Nu urmez ,era doar o gluma , stiu ca nu e bine sa zici niciodata ,dar eu tot zic.

Flavia sincer , iti inteleg sentimentele legate de absenta ta prea mare, sa zic asa, din viata lui Bogdi , probabil si el simte ,dar totul are un rost si de banuti avem nevoie aproape ca de aer si e nevoie pt asta de multe scrificii . Cand esti acasa recuperezi tu ,oricum lor daca le acorzi 24 din 24 tot nu le ajunge ,vor mai mult .

Lasa caietele speciale ,ca au vreme pt ele , cand o fi curios o sa le stie ,momentan considera ca nu-l ajuta cu nimic si-atunci pt ce sa se oboseasca . Jocul e inca pe primul loc la varsta lor ,asa ca hai copii la joc [pk]

 

o zi faina s-aveti ,nu ca a mea [bang]

 

Ildi cu [bat] Davidid="blue">(2.05.2006) si [copil] Ivettid="red">(25.07.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

na ,ca am uitata sa va itreb ceva legat de inot . In toata umblatura mea am trecut si pe la Definul si cica nu ia numai de la 5 ani ,zau ca mi-o venit sa-i dau la aia cu ceva in cap.

Moni ,Miha vorbeati de ceva instructoare ,care-i treaba cu ele ,ca nici Dia nu are 5 ani . Sa nu-mi ziceti ca si aici iti trebuie cunostinte ,ca drept ma sinucid azi [:D].

 

v-am pupat ,sper ca nu v-am obosit cu ale mele [pup]

 

Ildi cu [bat] Davidid="blue">(2.05.2006) si [copil] Ivettid="red">(25.07.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...