Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la CFR 2


Recommended Posts

Buna tuturor, Am cautat acest subiect pe forum muuult si bine si vad ca nu mai este. Eu am nascut acolo acum 1 an si in 7 luni ma voi interna iar acolo sa nasc un mic pui de om. Eram curioasa daca mai sunt pe forum mamici inscrise in acest spital si daca da, cand nasteti si cu cine. -------------------------------------------- Mami de bumbi mic si zapacit [fetita] Francesca-Maria (1 anisor) [gravi] in 7 saptamani cu bebe 2 DPN: 4 mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

ala e atat de vechi incat nici acum 1 an cand am nascut eu nu mai scria nimeni acolo. ma gandesc ca de atunci si pana acum trebuie sa mai fie cineva la spitalul asta -------------------------------------------- Mami de bumbi mic si zapacit [fetita] Francesca-Maria (1 anisor) [gravi] in 7 saptamani cu bebe 2 DPN: 4 mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pare ca defectiunea aia este permanenta la ei. si acum 2 ani nu aveau apa calda din acelasi motiv misterios... deci nu tu dush, nu tu baita la copil. curatenia pe acolo sincer lasa oricum de dorit chiar daca la prima vedere pare ok. daca mai pui si ca 7 din 10 nasteri la ei sunt cezariene, ca doctorii pe-acolo gasesc mereu motive care mai decare pentru cezariene... e o alegere de succes... am nascut acolo (dupa deschiderea noii aripi) si am fost foarte dezamagita. lipsa de personal este o problema foarte mare acolo. Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 33 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la CFR2 in 2009 luna septembrie. Era apa calda, eu faceam dus zilnic. Curat era in camera insa la baie doar se lua gunoiul nu se prea stergea si pe jos de apa de la dus. Eu am fost multumita per ansamblu, nu pot spune ca era chiar asa de mizerie si nu mi s-a parut ca ar fi lipsa de personal. Eu am avut nevoie de anestezic la 3 dimineata si am sunat asistenta, s-a trezit din somn si a venit fara sa comenteze si mi-a facut injectia. Ce e drept pe mine m-a deranjat atitudinea personalului de la neonato insa poti trece cu vederea reactiile lor daca bebe nu are probleme si nu sta la incubator cum a stat fata mea. Au sistem de rooming in deci iti tii copilul langa tine pana te externezi. -------------------------------------------- Mami de bumbi mic si zapacit [fetita] Francesca-Maria (1 anisor) [gravi] in 8 saptamani cu bebe 2 DPN: 4 mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mcm
Eu voi naste probabil acolo, pana acum am fost de doua ori la control la spital si am fost foarte multumita in conditiile in care aproape ca plangeam cand trebuia sa merg la control la Giulesti.
da, nu se pot compara conditiile la prima vedere. insa imi aduc aminte cum nu am avut macar un amarat de cearceaf pe pat 3 zile cat am stat acolo. ne puneau sa stam direct pe invelitoarea saltelei pe care mai statusera inainte alte si alte si alte femei... asta nu-i curatenie. la baie am intrat doar o data sau de 2 ori in toata sederea mea acolo. oricum nu aveau apa calda iar aspectul nu era deloc de "curat". cf2 este spitalul unde te duci daca vrei in principiu sa nasti prin cezariana. au o rata a cezarienelor de aproape 70% ca si municipalul. nu sunt nici prima nici ultima care spune ca acolo adesea medicii mint si manipuleaza ca sa convinga femeile sa faca cezariana fara motive reale. ma refer la cele care nu vor oricum din principiu sa nasca asa, desigur, si care nu am auzit sa fie refuzate. seful clinicii (acelasi si inainte si dupa cele 2 femei care au intrat in coma de la stafilococul auriu) este adeptul infocat al cezarienei. e doar un semnal de alarma, nu incerc sa va conving ca experienta mea personala are vreo relevanta pentru voi daca voi sunteti impacate cu toate aspectele astea. Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 34 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...