Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

am revenit [:D]

 

mihaela: o placere sa te ascult .. semn ca mi-e dor de tine si de toate [:D]. multam fain de telefon

 

miri: sa-ti fie de bine . sa te bucuri de noua ta stare cat mai mult .. si sa mai scrii pe blog [:D][pk], e ute citesc adesea

mmm ce surprize ai? ca tare mi-s curiioasa [olala]..

 

danyelana: se vede burtica? ma gandesc ca la simonette se cunoaste bine pupici la amandoua [pup]

 

anto: ce fac copilucii? au inceput scoala?

 

ana" cand vii? mi-i dor de voi!

 

nora" pupiliciuri.. tare bine arati cu sorele de spania pe fata [:D]

 

re- pupici tuturor si distractie placuta la bepii [flo]

 

sa nu uit. .azi incepe cerbul de aur.. cica se voteaza , daca aveti vreme intrati pe cerbuldeaur.ro [pup]

 

si ca tot a venit scoala : "vesti imbucuratoare" [bang][alcool]din educatia din belgik..

 

- aproape 1200 de elevi au ramas neinscrisi la scoala , pe motiv ca nu mai sunt locuri .. multi din bxl si valonia. n-as vrea sa fiu in locul parintilor

 

- 500 de familii si-au pastrat copkii acasa pt invatamant in familie- legea belgiana le da dreptul , cu conditia sa urmeze programa scolara (astia 500 nu se afla prin aia 1200 [:D])

 

- exista clase cu 25/30 de elevi in clasa intai , dar si cu 9 elevi . bravo, bine gandit! [bang]

 

- si conform http://www.lalibre.be/actu/belgique/article/525866/2009-10-annee-scolaire-extraordinaire.html la bérézina adica esecul scolar e in floare in belgia: in gradinita/primara unul din 5 copkii si in secundara 1 din 2 ..adica jumate din secundara a picat ... [alcool]

 

[alcool] ce pot sa spun este ca belgia nu inceteaza sa ma uimeasca.. mereu...

 

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna de dimineata, sau cu noaptea in cap... depinde de perspectiva:)

 

credeam ca dupa zbenguiala de aseara bruno va fi cel putin campion la somn de dimineata. ash! l-a trezit sacha in tipete la 5 - crampite banuiesc ca am auzit io cu urechea mea neshte partsuri infernale, oare cu ce l-o fi hranit tac'su- si nu mai fu chip. l-am alungat inapoi in pat dupa pipi, dar nu l-a rabdat inima cand a auzit zgomot de fond de tv. prin urmare, iata-ne insirati pe canapele, ocupati cu diverse... e razboi de dimineata, deci sunt alternativ arbitru si mangaietor si distribuitor de palme la fund.

 

tania draga, fu foarte bine la tine:) aproape ca pe vremuri, doar ca au crescut copiii, si grijile, ne-am imputinat. in rest aceeasi veselie si aceeasi verva la povestit.pupici multi pentru initiativa! muuuuuah!

 

nina, ti-au crescut copiii ca fetii frumosi! e o placere sa te uiti la ei, si sa te joci cu ei daca-l credem pe bruno pe cuvant. dupa atata zbantsaiala, aseaa in vana, bruno tot cu alex povestea... vorba ta,a r trebui sa-i lasam sa sejoace maid es impreuna, dar nu mai pelcati si voi cu lunile:) apropos, bronzul, de grecia au ba...foarte misto!

 

danielana, ma bucur c-ai iesit din barlog; erai un pic palida si trasa la inceput, dar spre finalul"meu" te mai colorasesi si erai mai plina de viata. e clar ca fetele au un efect de terapie:) ptiu ptiu pe burtica cea frumoasa. discreta ea, dar ia sa vezi tu cand o inflori. nimeni n-o sa mai indrazneasca sa te intrebe unde ti-e burta. sunt convinsa! eh, lasa, sanatos sa fie bb mic, s-apoi restul sunt apa de ploaie:)

 

miha... si acu sunt muta. pai cand am ajuns acasa i-am zis lu' domnu' sot: mah,s tii ce bine arata miha!? nu ca nu ai arata de obicei, dar acu te-am vazut in toata splendoarea. frumoasa, sexoasa, bine infipta pe tocurile lacuite...nu-i de mirare ca hormonii... ca eu asa, de la distanta si am ridicat dintr-o spreanceana. iar monica... no comment. ingrozitor ce-a putut sa creasca in 3 sapt cat n-am vazut-o eu! si e o domnisoara in toata regula...sa nu uiti sa-i pui crema cu arnica, sau pastilute homeopate, mai ales ca e mana dreapta. o s-o ajute mult in refacere.

mai trebe doar sa spun un cuvant legat de conversatiile de ieri. ce sa-i faci mama... unde se aduna gravide, se discuta inevitabil despre sarcini, nasteri, alea alea. promit ca atunci cand ne mai vedem, nici n-ai sa stii de la mine ca si eu sunt:))

 

antoanela ma bucur mult ca te-am vazut! si sonia a fost o surpriza tare placuta:) e o buburuza dulce cu ochi mare cuminte foc si la locul ei! ai un copil tare bun! fericita mama esti! pacat ca n-a fost si victor. a fi fost distractia si mai si, dar lasa, data viitoare. sper ca ati ajuns cu bine acasa si ca n-ati avut de iesit pe autostrada.

 

carmen, ma bucur ca ai venit. cu toate divergentele dintre noi, care nu sunt un secret pentru nimeni, nu merita sa te superi pe fete. ce-avem noi doua de impartit, impartim oricum, dar pentru asta nu inseamna ca burtica ta nu merita sa fie admirata si sa te bucuri de ea cu fetele. stiu ca e foarte important si pentru tine si pentru fete. cresti frumos, si tu si bebe, si ar fi pacat sa nu-ti urmareasca evolutia in direct. site pt lenjerie: anita punct com. nu pot sa scriu adresa de adresa ca ma scot astia afara. daca e sa recomand, din suflet. am tras doua sarcini cu lenjeria lor si pe a treia tot cu ei o fac:)

 

restul fetelor, cu mic si mare... pan' la data urmatoare, sa aveti grija de voi si sa fiti bine!

 

bon, va pup, continuam meciul intre cei mici. si e doar 7 fara 20.

 

 

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)

Povestea pseudo-nasterii

Povestea nasterii

 

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png

http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragelor,

 

Profit ca sunt la serviciu, colegii mi-au plecat la cafea deci pot sa va scriu in liniste[:D].

 

Tania, mersi frumos pentru ieri, pentru initiativa si pentru ospitalitate, esti o gazda minunata. M-am simtit foarte bine ca v-am vazut si am vorbit chiar daca am stat mai putin cu voi la palavre pt ca nazdravana mea mica trebuia supravegheata.

Am facut bine ca nu l-am luat pe Victor, era f obosit ca astia la scoala nu mai vor sa-l culce dupa-amiaza. Cica a dormit de cand am plecat eu pana cu 20 de minute inainte sa ma intorc, adica aproape 4 ore. Normal ca la 12 noaptea il alerga pe ta-su prin casa.

 

Mirik, mersi pentru supriza dulce, aproape am dovedit toata felia aceea uriasa pe care mi-a pus-o Tania. Cat despre supriza 2 (sau ar trebui sa zic 3 [;)]), inca o data felicitari din toata inima si jos palaria pentru curaj, chapeau madame. Iti doresc sa ai sarcina usoara si bebe sanatos.

Am ajuns bine aseara, m-am aventurat pe autostrada dar a fost ok, la ora aceea nu era mult trafic.

 

Danielana, ma bucur ca ai putut veni, sa stii ca arati foarte bine, asa e, spre sfarsit erai mai imbujorata, se vedea ca ti-a priit iesirea. Iar burtica ta e frumoasa foc.

 

Miha, waw, arati traznet. Iar Monica e superba si dulce foc. Sper sa-i treaca mana cat mai repede.

 

Carmen, mersi mult pentru masaj, m-a ajutat ca acum chiar si in criza nu ma mai doare asa de rau. Chiar ma gandesc sa-mi anulez rdv la doctor. Tu si burtica ta sunteti frumoase rau de tot, sarcina usoara in continuare. Ma bucur tare ca ai venit ieri.

 

Nina, iti sta foarte bine asa bronzata, la fel si Alex si Reina, te uiti la ei si vezi marea si soarele, ptiu sa nu va deochi ce frumosi sunteti toti. Iar copiii tai sunt foarte ascultatori, cel putin de la mine asa se vede.

 

Ardeiash, mersi de intrebare, suntem bine si piticii au inceput scoala, respectiv cresa. Victor e incantat ca de anul acesta ii duce la piscina, eu ma ingrijorez sa nu se imbolnaveasca, dar vom vedea. Voi ce mai faceti?

 

Pup toate bombonicile, weekend frumos,

 

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)

 

Poze 2009

 

Poze 2008

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Taniuca ma bucur mult ca ne-am vazut, multumesc pentru ospitalitate. La un moment dat parca ma simteam si prost ca nu stiai ce sa ne mai faci sa ne simtim bine. Esti o dulce, pe cuvant! [flo][pup]

 

Miha, chiar erai foarte sexoasa imbracata asa,cred ca ai facut multe capuri sa se intoarca dupa tine [olala] Si Moni s-a facut maaaaaaaaaaaare si frumoasa [pup]

 

Danielana, ma bucur ca burticile noastre au avut ocazia sa se pupiceasca un pic. Bine ca ne-am adus aminte sa facem niste pozici, din pacate a fost prea tarziu pentru o poza de grup.

 

Mikule, daca fiecare si-ar vedea de viata ei proprie si personala sunt 100% convinsa ca nu s-ar crea nici o divergenta. Eu una chiar nu am nimic de impartit cu tine, vreau doar liniste si sa fiu lasata sa imi iau singura deciziile, daca vreau sa spun ceva cuiva spun, daca nu, nu. Nu-mi place sa decida altcineva pentru mine, pentru ca asa cum ai zis si tu sunt suficient de mare.

Si eu ma bucur ca le-am vazut pe fete, chiar mi-au lipsit mult de tot.

Multumesc pentru adresa, arata bine sutienele de acolo. Eu deja mi-am comandat 2 de pe bravissimo, deocamdata nu mai am nevoie, dar e bine de stiut pentru viitor.

 

Nina, tu ai venit cu strugurii de acasa, noi am plecat cu strugurii acasa, desigur doar partial. Am impartit frateste Taniuca o parte, Daniela o parte, eu o parte [:D] Asa ca na, ti-am halipaspit strugurii.

 

Rorutule,Mady, Sanda,Oana imi pare rau ca nu ati fost si voi ieri [pup]

Sanda eu tot te mai asteptam, nu stiam ca tu deja dadusei de stire ca nu mai ajungi.

 

Anto, cu mare placere si ma bucur ca ti-am putut fi de folos. In legatura cu burtica mea, vreau sa zic ca m-as uita non stop in oglinda, de parca ar creste de la un minut la altul [:D] Da` na sunt indragostita pana peste cap de gagalicea mea [olala] Sonia este pur si simplu mortala, are niste ochi mari, frumoooosi si este o isteata [pup]

 

[gravi]15+

 

Mello motanelul iubitid="Georgia">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit la fete,

Va multumesc pt vorbele frumoase, sunteti niste dragute dar pt mine a fost o placere sa va invit si sa va am alaturi timp de cateva ore.

Am avut mare noroc de vreme tinand cont de faptul ca marti a plouat mai toata ziua, iar azi joi e un vant turbat si mai frigut. Deci intre doua zile urate am prins exact una mai blanda si copilashii au putut sa zburde pe gazon in timp ce noi ne-am vazut de-ale noastre.

Mi-era dor de voi, de povestile spuse de fiecare si pot spune ca mi-am imbunatatit considerabil cunostiintele cu privire la perioada prenatala, postnatala, nastere etc.

Regret faptul ca nu toate fetele au putut sa vina, prin urmare cred ca pe viitor vom mai organiza o "sezatoare" de genul asta. Pt mine nu-i nici un deranj.

Multumesc fetelor care au venit, unele au facut totusi un efort pt a fi prezente.

Toate ati fost niste frumoase inclusiv cele cu burtici, Miha m-a lasat cu gura cascata la cat de bine arata si mi-a trecut asa un gand de mandrie la cat de frumoase si elegante pot fi romancele, Miri, ca de obicei in plina verva, frumoasa si eleganta, copilashii superbi si jucausi. Nina cu un bronz adevarat pe ea si radioasa (se vede ca i-a priit vacanta), Anto, si ea bronzata dar mai cu masura dar cu o comoara de fata care nu refuza nimic cand e vorba de mancat sau baut.

Gravidutele Carmen si Daniela au capatat deja acea aura materna care infrumuseteaza femeia si pe care am imortalizat-o in cateva poze.

Chiar asa, unde ne-a fost capu de n-am facut nici o poza cu grupu?

De spus ar mai fi multe de zis dar nah, nu-mi vine acum in minte ce mai aveam si trebuie sa mai si muncesc ca-s la locu de munca.

Va pup si o seara placuta la toata lumea.

 

 

 

 

 

Bepii

Live as if you were to die tomorrow,

Learn as if you were to live forever

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen draga, consider ca ieri am fost destul de civilizata si de distanta ca sa fie clar ca nu ma intereseaza nici viata si nici "fasolea" ta. si chiar, daca ne-am vedea 100% de treburile noastre, nu ar trebui sa amestecam sosuri neinvitate - a se citi "fara a cere asta". de dragul fetelor, si doar de al lor, prefer sa ignor orice discutie pe tema asta de acum inainte. si fara sa inchei pompos sau plin de flama, iti doresc sa-ti fie cum iti doresti tu. punct. de aici incolo... incepe "fasolea" mea. familia nu ne-o alegem, prietenii da. si e iar... o chestiune de alegere.

 

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)

Povestea pseudo-nasterii

Povestea nasterii

 

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png

http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miri_mik
de aici incolo... incepe "fasolea" mea. familia nu ne-o alegem, prietenii da. si e iar... o chestiune de alegere.miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008) Povestea pseudo-nasterii Povestea nasteriihttp://m3.lilypie.com/qNubp1.pnghttp://b1.lilypie.com/0ymBp1.png
align="right" id="quote2">Total de acord!!![gravi]15+Mello motanelul iubitid="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza [:D]

 

Bepii in primul rand vreau sa iti multumesc (cu intarziere [:I]) pentru ospitalitate; ciorbita a fost super de super, iar tu ai fost ca un titirez si ai stat dupa noi tot timpul; scuze daca ti-am dat casa peste cap si am mai si rupt ceva floricele prin gradina [:I]; te pupam mult si multumim inca odata pentru invitatie [pup] [pup] [pup]; [flo]

 

A fost bine sa ne revedem, am palavragit, am re-numarat numarul gravidutelor din grup si recunosc ca eu m-am tinut mai departe sa.....nu se ia [:D]; copilasii super dulci, care mai de care mai bronzati, guralivi, activi si cu chef de joaca;

 

Miri felicitari pentru sarcina, si atat tie cat si celorlalte gravidutze (declarate pana acum [:D]), Simonette, Danyelana si Carmen, sa aveti parte de sarcini usoare, sa fiti sanatoase si voi si bebicii [:D].

 

Fetelor multumesc pentru complimente, sunteti niste dragute [:D]; o voi pune pe seama faptului ca nu ne-am mai vazut de mult [:D].

 

Urmatoarea intalnire poate este un kara, mai la sf. lui sept cand se vor intoarce din RO si Ana, Scumpi, Bepii.

 

Pupici tuturor si o zi buna.

 

p.s. la mine la munca a inceput marea nebunie numita Budget; ieri am lucrat pana noaptea iar WE se arat la fel..dar ...bine ca e [:D]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahhh.......!!! Ce rau imi pare ca nu am putut veni[bang][bang][bang]

Parca va vad si parca va aud.....[:I]

Nici nu stiu ce sa mai zic, decat ca mi-am lasat deja semn cu unghia de cat mi-am infipt-o in gat[bang]

 

Vreau sa felicit pe Miri-gravidutza[flo][flo][flo][flo][flo] Bravo!!!

Si sa le pup pe burtici pe colegele mele de bortosenie[pup][pup][pup] Danielana si Carmencyta Doamne Ajuta sa ne vedem cu toatele bebeii sanatosi, grasi si frumosi atunci cand le-o veni sorocul!!!

 

Si mai vreau sa strang in brate tare-tare pe toate fetele pe care le-am ratat[pup][pup][pup]

 

mami de [bonjovi]Lucaid="red">(02-02-2006) si de [copil]Yannis-Cristian id="red"> (13-02-2008)si acum [gravi] in

25+id="red">[baietel] cu Nicholas!id="red">

Poze cu baietii mei!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...