Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

IN BANAT LA NOI ACASA (11)


Recommended Posts

[flo]Morning, banatence dragi, oriunde v-ati afla![:D]

 

Poftiti la festin, caci avem de toate: [cafea][cafea][cafea], fresh de toate felurile, capucino, ciocolata calda, ceiut, laptic si o delicioasa [papica][papica][papica], sa ne mearga toate din plin si sa uitam ca azi nici iarba nu creste! [alcool]

 

Melodia de mic dejun este:

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=90e8ryPDKWo[/tube]

 

Spun si eu, cu doua zile intarziere [:I] LA MULTI ANI! cu multa sanatate si fericire tuturor celor care si-au sarbatorit sambata onomastica!id="size4">id="red">[flo][flo][flo]

 

Eu sunt happy-lica de serviciu azi, caci in WE mi-am adus copiii acasa dupa o absenta de 3 saptamani, asa ca am iesit abrupt din butoiul cu tristete si nici nu mai vreau sa stiu de el!

 

Claudiaid="red">, ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa si te inteleg ca-ti este greu dupa despartire, mai ales ca, dupa cate inteleg eu, tie tot Romanica iti place mai mult decat Germanica si, in plus, ai lasat-o si pe fata aici! ... Dar, dupa cum sti, orice incercare din asta mai grea prin care trebuie sa trecem ne intareste caracterul si ne tine spiritul in forma! [pup][flo] ... Si zici ca ma cunosti??? Poi de pe care topic, draga mea, ca eu mai mult pe la inginere semnez condica si-n rest ... mai rarutz ca-i mai dragutz! [:D]

 

Elaid="red">, sa-mi zici si mie, te rog, unde-l duci pe Robi la inot, care-i programul si ce tarife percep cei de acolo, ca vreau si eu sa-l duc pe Vladi si nu prea stiu unde ...[:-@]

 

Laura (Gongy)id="red">, s-ar putea sa stam prin apropiere una de cealalta, pentru ca eu merg cu copiii in parc de Dacia, care nu-i departe de loc de cel de pe Bramdusei. Poate ne-ntalnim vreodata in parc si mai povestim ..., ne mai imprietenim, mai ales ca eu am doi flacai vanjosi, care sa-i tina o placuta companiei Mayei tale! [;)][pup]

 

[flo]Gabiid="red">, multumesc ca ma ai in vedere pentru trecerea pe listuta si ma bucur si eu sa va cunosc pe voi, desi, de mulce ori mi-e tarie grieu sa tin pasul cu regionalismele de p'ashilea [:D], mai ales ca eu nu pria am niamuri pe la sat, ca sa ma mai invete una-alta si le prind din zbor, cu putin noroc, sau nu!

 

Fug si eu la ale mele, ca urla treaba dupa mine! [fuga]

 

[pup] banatencele! [flo]id="Times New Roman">id="size3">id="blue">

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pisicuta pai te stiu de la circul timisorencelor de acu 2 ani [:-@],multam de tratatie si dedicatiune.

Eu incep munca azi,Deni merge in tabara la mare deseara [pk], Andi mai are 1 sapt de vacanta.

va tzuc pra tace, o zi faina [pup] sa aveti.

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claudia74
Pisicuta pai te stiu de la circul timisorencelor de acu 2 ani [:-@],
align="right" id="quote2">Brrrr! Nasolie maxima atunci! [bang][bang][bang] Eu, personal, am ramas cu sechele![q] Dar nu ma asteptam sa mai fi ramas in memoria cuiva dupa asao "isprava"![:I] ...Mi-am luat o incaierare teribila, desi nu mi-am dorit sa supar pe nimeni si nici nu m-am referit la ce au insinuat ele ca as fi facut-o!... Ma rog! Ma bucur ca mai vorbesti cu mine chiar si-n conditiile astea! [:I][flo]id="Times New Roman">id="size3">id="blue">[pup]Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)! Povestea unui LICURICIid="red">"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">Clubul miorlaitorilorZiua Pisoiasilor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe fuga ca ma grabesc.

 

O sa va scriu diseara pe rand la tace acu' numa v-am cetit si fug sa manc cat inca mai doarme Maya dupa care plecam pana la Mall sa platesc Rds-ul si sa vad poate gasesc ceva la reduceri [;)] pt mine sau pt fata.

Pusiche [pup]

 

 

 

[copil]Varsta Maya Maria (19.09.2006)[copil]
id="red">id="size2">

[zana]Povestea zanei Maya Maria[zana]
id="red">id="size2">

[foto]Poze cu noi[foto]
id="red">id="size2">

 

 

[ruga]Povestea unui licuriciid="size2">id="black">[ruga]

 

[tv]Filmulete cu noiid="size2">id="black">[tv]

 

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"id="red">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurelule se-i mai da nou pra la Mall, ai gasit sieva fain p-acolo [pup]

Restule banatencelor ce ati mai facut azi,io acu vin de la munca rupta'n freza [bang]

va tzuc pra toacie.

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisicuta, si eu tot de la fetele astea invat regionalisme, ca nu am nici eu rude la sat si sunt cam habarnista. Si eu stau tot in zona Dacia-Circumvalatiunii si plimb copiii in parc pe Brandusei si Dacia. Am un Lucas de aceeasi varsta cu Raducul tau, deci musai sa le facem cunostinta. La care gradi mergeti? Noi la 27, pe Brandusei.

 

Clau si celelalte dragi gete, pentru poze dati click pe linkul de sub postare, duce la blog si am pus acolo ceva poze.

 

Laura, tot pe fuga, tot pe fuga, asa cevaaaa ....

 

Diana, esti bine? Sper ca totul in ok cu voi.

 

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele

cald[bang][alcool]

gabi, suntem bn,multumim!

azi am fost sa-mi fac fata ochelarista, ca doar nu eram de ajuns noi 2[:D].doar ca socul a fost cam mare la aflarea dioptriilor....in cazul in care acum un an facusem ultimul control si era totul ok, nici urma de defect de vedere...asta e, speram sa isi mai revina cumva, nu stiu cum ...asa zice doctora ca poate, poate.

claudia si pisicuta, m-ati facut curioasa de "circul" de care vb voi....poate ma lamuriti candva[:D]

va [pup]pe toate si va doresc o noapte RACOROASA[pk]

 

DIANA-mami de pitici nazdravani

http://community.webshots.com/album/573570652XqaNKL?vhost=community

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Morning, banatence dragi!

 

Am pregatit muuulta [cafea][cafea][cafea] asa ca va invit s-o serviti cat este calda!!

 

Melodia zilei este:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=mMsUOU4JCjw[/tube]

 

Io-s cu ochii in gura de somn si nebunii astia trag de mine, cica sa muncesc! [bang] Este corect asa??? Spuneti voi ... [q]

 

Gabiid="red">, eu piticii-i am la Gradinita cu p.p. nr. 36, dar Vladutid="red"> si-a facut grupa mica pe Brandusei. L-am mutat de acolo nu pentru ca nu mi-ar fi placut gradinita ci pentru ca ne-am mutat cu locuinta drept pentru care acuma gradinitele 26 si 36 ne sunt mult mai aproape decat 27-le. Deci, eu azi ies cu pustimea-n parcul Dacia dupa ora 18. Poate ne vigem! [;)]

 

Dianaid="red">, crede-ma, n-ai vrea sa sti! ... Vorba olteanului: "e multe si e grele!" ... Eu, una, nu mai am chef sa scormonesc unde poate incepe sa miroasa prea urat! [:-@] Probabil ca si Claudia a primit un "tratament preferential" daca acuma posteaza aici ...[;)] Si cate dioptri zici ca are micuta???

 

No, deci ziceti ca organizam o intalnire???

 

[pup] trupa, oriunde v-ati afla![flo]

 

P.S. Revin!...sper [:I]id="Times New Roman">id="size3">id="blue">

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam de cafa Dorino si de melodia zilei [flo][pup] cat despre 'tratament' bingo si no comment toate care scriem aici am primit, du-te la munci, ce fac copilasii tai in vacanta? am inteles ca i-ai adus la tm? ati fost prin concediu deja?

Diana pupam ochelaristii [pup] sper sa nu fie asa grav, ce mai face Timotei,cand faceti endoscopia?

Gabelu [pup][olala] super valea zanelor, mai ceva ca-n povesti, u made my day cu pozele alea.

Laurelu s-o fi pierdut ieri in dugheanul ala mareeeeeeeeeeeee, sau a cheltuit prea mult si a durmit p-afara [:D] [pup]

Monicule [pup] traba sa-mi fac vreme sa pun pozele da la Cimisoara [olala].

O zi faina va doriesc, ma apuc si io acusi de curatenie.

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...