Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

IN BANAT LA NOI ACASA (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Clau, bine, sa ne anunti si pe noi cand termini si ai ceva de aratat [8D] Ma bucur ca ti-au placut pozele. Sa stii ca nu am exagerat cu atmosfera poetica, chiar este impresia reala cu care am venit de acolo. Cu ce nu am poze, dar m-a fascinat cel mai mult: stelele - nu se compara cat de frumos este cerul instelat la munte cu nimic pe lumea asta. Calea Lactee se vedea asa de frumos, cum nu stiu daca am mai vazut.

 

Dorina, acuma vad ca Raducu tau e nascut de ziua mea [olala]. Tu ai 2 Balante (traiasca Balantele!), iar eu 2 Lei. Ce coincidenta hazoasa. Ziua ta cand este?

 

Diana, asa m-am socat si eu anul trecut cand am aflat ca fiica-mea are + 2 si ceva. Majoritatea spun ca hipermetropia se corecteaza. Sper sa fie asa.[olala]

 

Pup toate fetele. [pup] Si un pupic si pentru cititoarea din umbra Monica-Elizabet. [pup] Cand ai chef mai vino sa ne povestesti despre viata ta pe meleagurile indepartate, stii ca ne place, stam ca si copiii la gura sobei.

 

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Am revenit!

 

Deci, Claudiaid="red">, noi ne facuram concediul de vara pe la inceputul lui iulie la Mamaia, apoi am lasat copii la parintii mei, la sat (in S.U.O., care-n traducere libera inseamna Satele Unite ale Olteniei[:D]), de unde i-am repatriat duminica. Deocamdata nu i-am dus la gradi, caci mi-e mila sa-i bag prea abrupt in programul strict, mai ales ca la bunici au huzurit ca jupanii si-au facut ce-au vrut ei, asa ca stau cu bona acasa, sau merg in parc pana vin eu de la lucru sa-i preiau![olala]

Sa sti ca mi-am bagat nasucul in doua albume de-ale tale si ti-am admirat minunea de adolescenta care-i de-o frumusete rapitoare[olala][olala][olala]! Abia dupa ce te-am vazut si pe tine mi-am explicat cum de-i fata asa frumoasa! [olala][flo] Aratati senzational amandoua! [pk][flo]

 

Daca vreti sa vedeti cu ce ne-am "umplut" noi vara aveti aici poze de la mare si

aici poze de la sat, daca nu ati apucat inca sa-mi vedeti albumele. [:I]

 

Gabiid="red">, sa-ti traiasca leutii din casa sa fie sanatosi si voi pe langa ei!![pup][flo]... Chiar ca-i destul de interesanta coincidenta cu zilele de nastere! [:D] [cheers] Eu sunt nascuta intr-o minunata zi de 13 noiembrie, ceea ce, in traducere libera, inseamna ca-s un pica de scorpie! [bis]

 

Monicaid="red">, scumpa, zici ca pe la voi este iarna in toi, ha???[:D] ...Nu stiu daca m-as putea adapta vreodata la alte culturi si, mai ales la alta clima, de aceea ma inclin in fata tuturor celor care reusesc sa traiasca pe alte meleaguri si sa le si placa acolo! [flo][pup] Alex ce face, in ce clasa este??? Dar Ruxyta, a scapat de asm, sau inca va mai chinuiti???

 

No, trebuie sa-nchei abrupt ca se prinsera astia ca trag matza de coada si-mi dadura de lucru! [batcap]

 

[pup] dulce si apasat!Sa aveti o zi pe cinste, asa cum v-o doriti!id="Times New Roman">id="size3">id="blue">

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hi girls [olala] frasu ca nu am mai apucat sa gat albumul,o mers grieu si am pliecat la munca voioasa tarie [alcool], il reiau mintunas [:D],azi is in dilema mare joaca Poli cu VFB echipele noastre favorite [olala].

Dorina si eu esti o draguta, am vizitat albumul tau inca de la geneza [:D] cand erau 3 pozici inside [:D],noi mai avem 1 sapt vacanta, adica Andi,acu ma uit la pozicile voastre din conzed.

Diana voi ce mai faceti?

Bucuresteanca banatanca iar te-ai ascuns de mitici pe undeva?[:D][pup]

Gabi asi fi vrut sa vad si eu Milky way [olala] cred ca a fost tare frumos.

Mai pe seara am programare cu andi la medic,mi.a facut o alergie tare nasoala de cand ne.am intors acasa (e alergie la germania, ca mine [:D]).

va tzuc pra tacie.

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ptiii Dorino da mandrii vi.s tati [:I][olala] si mamaia wow no comment ce super a aratat totul, a fost hotel sau cazare privata ca a aratat zeiss ,mamaaaa da cde super suna S.U.O, bravo oltenco, imi placi ca esti tare-n clanta,noi banatencele ni-s mai moi (rusinica):))))))))

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello fetele

azi am prestat o zi de balaceala[pk]

la fata mea cica i-a descoperit plus 5 dar i-a dat plus 2 sa poarte si maine mai merem la ceva controale.da gabi, hipermetropia normal se corecteaza sau cel putin mai scade.la mn a sczut destul insa am stagnat de mult, ca imi faceam sperante ca scap de ochelari.

in rest suntem ok.daca n ar fi si as acald ar fi super.as vrea maine sa merem la sat vreo 2 zile.sa vad daca-mi iese[:D]

[pup]la toate si sanatate!

 

DIANA-mami de pitici nazdravani

http://community.webshots.com/album/573570652XqaNKL?vhost=community

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Morning trupa!

Poftiti la [cafea][cafea][cafea] si-un cantecel, sa incepem ziua cu bine si cu pofta de povesti!

 

[tube]

[/tube]

 

Claudiaid="red">, multzamiesc mult [asia] pentru frumoasele cuvinte pe care le-ai scris la adriesa familionului mieu si pentru aprecierile pe care mi le-ai adus mie, oltianca mica da' cu gura marie! [:D] Sa sti ca la Mamaia am stat la hotel, la Lido, dar am rezervat apartament, ca noi ni-s multi, cu nevoi majore de spatiu! Am avut noroc de vreme frumoasa, de apa calda si curata, ceea ce-i mare lucru la marea noastra, mai nou! ... cat despre SUO, asta s-a nascut din dorinta de a explica rostul "pasapoartelor" de tip bio-metric gen praz, care se cer celor care trec Oltul! [:D]

 

Dianaid="red">, sa sti ca si eu am avut hipermetropie in frageda-mi cinereata si, din fericire, am scapat de ea dar in favoarea miopiei, din pacate! [bang] Nu vreau sa nu te speri, dar am vrut sa sti ca exista si posibilitatea asta! Este drept ca eu nu prea mi-am purtat ochelarii si n-am fost un pacient prea disciplinat. La copii sper sa se rezolve repede, caci ei sunt mai usor de modelat decat noi, astia mari.

Cu Timoteiid="red"> ce-ai mai facut??? Cum i-au iesit analizele???

 

... No, cam atata am avut de spus, deocamdata, asa ca ma pun sa ma mai fac un pic ca lucru ...[:D]

 

Va pup [pup] dulshe shi apasat, pi tati!!id="Times New Roman">id="size3">id="blue">

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza buna fiece mandre [olala], multam de cafa si dedicatiune Dorino [pup], am observat plaja si apa curata si am auzit ca pe alocuri baltesc gunoaie, lasa ca-i bine ca avura-ti voi parte de curatenie si asa zici cu pozele alea biometrice :)))))))))))

Diana si eu cunosc cazuri unde a stagnat,apoi iar a urcat miopia la copii,asa e ca nu se poate face nimic pana la 18 ani, speram ca bunul Dumnezeu sa va ajute [pup].

Fug sa gatesc ca acusi plec la lucru [alcool], fac niste chiftele si un ghiveci.

O zi faina va doresc.

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aloha!

 

Pisicuto, noi aseara nu am mai iesit in parc, ne-o speriat norii aia dubiosi, desi in final nu a mai fost asa de rau.

 

Azi e pedepsit Lucas pe motiv de istericale, iar Eva iasa cu gasca ei de prietene in parc pe Brandusei.

 

Cam asta situatiunea la noi.

 

In rest, abia astept concediul; la inceputul lui septembrie mergem la mare (Mamaia).

 

Altceva nu stiu ce sa va mai pove. Stau prost azi cu rabdarea, nu stiu de ce.

 

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabirus
Aloha!Pisicuto, noi aseara nu am mai iesit in parc, ne-o speriat norii aia dubiosi, desi in final nu a mai fost asa de rau.Azi e pedepsit Lucas pe motiv de istericale, iar Eva iasa cu gasca ei de prietene in parc pe Brandusei.
align="right" id="quote2">[hia]Eu am iesit aseara pe la 6 juma' cu piticii, cand tocmai se hotarase ploaia ca nu mai are de gand sa se pogoare asupra nostra si-am stat afara pana pe la ora 9 seara, dar ne-am vajait ba in parcul mare de langa biserica, ba in cel mic, din spatele fostului cinematograf. Nu stiu cipandeii cat au fost de obositi, dar mie, pe la 10 jumate mi se falfaia bateria pe rosu intr-u mare fel, si-asa mi se fleoshcaise o hizohipsa. de-am adormit inainte de-a atinge perinuta cu capsorul. ... Si azi o iau de la capat! [alcool][pup] si-o zi perfecta va doresc! [:)]id="Times New Roman">id="size3">id="blue">Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)! Povestea unui LICURICIid="red">"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">Clubul miorlaitorilorZiua Pisoiasilor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...