Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

IN BANAT LA NOI ACASA (11)


Recommended Posts

hello fetele

gabi cred ca ai gatat cu zacusca...sa aveti parte de timp fain in concediu!

nu am fost la doc anca malai, am auzit de ea.nu stiu daca avem voie homeopate,insa cred ca nu, cel putin deocamdata pana suntem sub observatie cu maduva.mai bn intreb doc inainte..raceala a si trecut, n-a fost nevoie de nik.

o saptamana frumoasa va doresc tuturor!

 

DIANA-mami de pitici nazdravani

http://community.webshots.com/album/573570652XqaNKL?vhost=community

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[cafea][cafea][cafea] ieri am terminat albumul,

Gabi cum a iesit zacusca [pofta].

Diana ma bucur ca a trecut raceala micutului.

Dorino iara ti-au dat de lucru?

Lauricile pe unde umblati?

[pup] pra tace.

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

 

 

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red"> Sf.Anton de Padova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Morning fete banatene!

 

Va poftesc si eu la inca un rand de [cafea][cafea][cafea] tare ... buna [;)], la ceai, fresh, ciocolata calda, capucino, laptic si la nelipsitul mic dejun [papica][papica][papica] proaspat si delicios pentru care garantez, caci sunt in parametri optimi azi![:)] Si ca toate sa ne mearga struna, poftiti si la un "Sway" care sa ne trezeasca, daca inca n-au reusit cafelele!

 

[tube]

[/tube]

 

Asadar, Claudiaid="red">, afla ca da, iar mi-au dat nesuferitii astia de lucru![xx(][help].In mod normal ar trebui sa fiu in cel de-al doilea concediu al salariatului, cel neoficial, caci am sefa in concediu, dar partea proasta este ca a plecat impreuna cu alte 3 colege lasandu-ma pe mine sa le suplinesc![batcap][batcap][batcap] Va dati seama cat sunt de entuziasmata de "vacanta" asta! [alcool]

La album n-am apucat sa ma uit, dar imediat ce mai prind o portita libera, am s-o fac negresit! [pk]

 

Gabiid="red">, cum a iesit zacusca??? Cred ca ai innebunit de pofta si miros toata strada![pofta]... Si zici ca dr. Anca Malai s-a axat pe homeopate??? Hmmm, ar trebui sa-i mai duc si eu pe ai mei pe la ea, ca n-am mai vizitat-o de tare multa vreme. Am inteles ca acuma nu mai are cabinetul pe str. Brasov... Ai idee pe unde-i amplasat cabinetul ei????

 

No, v-am tzucurit pe toate! [pup]id="blue">id="size3">id="Times New Roman">

 

 

 

 

 

 

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, gata zacusca si e buuuunaaaaa! Asta de fapt e tura 2, dupa ce tura 1 de acu o luna a esuat, nu se stie din ce cauza. Parca de la inceput a fost blestemata. Mi-a facut bum in cuptor, apoi s-a luat apa nu am putut sa o termin la timp, iar acum sunt 100% sigura ca s-a stricat toata. Dar asta noua e in parametri. Eu am o reteta pentru gospodine moderne, care merge destul de repede, singura chestie care mai cere efort de la mine este coptul si curatatul. Mai mult curatatul, ca de copt le coace cuptorul, eu numa le pazesc. De invartit nu invart, caci coc zacusca la cuptor si mai invart o data la 15-30 minute. Si se si face relativ repede, in cca. 1 ora.

 

Hai ca v-am bolunzit.

 

Diana, ma bucur ca Timotei se simte bine. Sa il pupi din partea noastra. [olala]

 

Pisi draga, dr. Malai s-a mutat in Balcescu, pe strada cu tramvaiul, nu stiu cum ii zice. Nr. de tel de la cabinet este 0256 491933.

 

Clau, cum e vremea in Germa?

 

Laure, nu fiti balaure, haideti sa ne mai ziceti ce faceti. Gongy, ce face Maya?

 

Cealalta Laura n-a mai trecut de mult pe aici. Oare pe unde umbla?

 

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Morning fete banatene!

 

Poftiti, va rog, doamnele mele, la festin! Avem [cafea][cafea][cafea], ceiut, capucino, ciocolata calda, fresh-uri pe alese-pe culese, plus un delicios si aburind mic dejun [papica][papica][papica]. Sa nu uitam nici de melodia zilei, ca sa fie sarbatoarea completa:

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=9UwgEQkuFhY&feature=related[/tube]

 

Claudelu'id="red">, sa sti ca am reusit ieri sa vad albumul tau de la Timisoara si, pentru ca ieri n-am mai apucat sa intru, iti scriu azi cateva impresii. Ca tu si minunea ta de domisoara sunteti doua frumuseti cu ochii fabulos de albastri, cred ca nu mai este nevoie sa-ti spun, ca ti-or fi zis multi(e) altii inaintea mea. Dar am vazut o intreaga gradinita de copii foarte frumosi, care mai de care mai dichisit si mai interesant, printre care si Maya mica si cumintica si Cristinica rusinoasa, lipita bine de piciorusul Katikai, mamica ei! M-am bucurat s-o regasesc si pe Gongy pe acolo si parca si Ela era, dar in rest n-am prea mai cunoscut pe nimeni. [:I] In orice caz, cred ca vizita la Timisoara ti-a pansat inimioara bolnava de dor de tara si ti-a incarcat bateriile pentru ceva vreme.[pup]

 

[red]Gabiid="red">, cand ne chemi sa-ti dam nota pe tura a doua de zacusca????[pofta][pofta][pofta][;)]

 

[pup] fetele si-o zi minunata va doresc tuturor.

 

P.S. Am pus si eu aici cateva poze de cand erau copiii mai mici iar Ducu era pletos, ca mi s-a facut pofta sa-mi amintesc de perioada in care toata lumea credea ca am gemeni: un baiat si-o fetita! [:D]id="Times New Roman">id="size3">id="blue">

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisicuta, haiosi piticii tai si e tare dulce pletosul.

 

Observ ca si la tine, ca si la noi observ ca primul copil e slabut si al doilea mai pufos. Care o fi cauza fenomenului? Eram noi mai pufoase la al doilea si au iesit si ei asemenea? [:D]

 

Eu deja ma gandesc la bagaje, drum, traseu. Facem o escala la Brasov la unchiul si matusa mea/nasii mei/nasii Evei, iar apoi via Ploiesti-Urziceni, ca sa ocolim oroare Bucurestilor.

 

Si ca sa empatizati cu mine, caci ma cuprinde euforia statului cu burta la soare, va arat unde imi voi petrece eu dupa-amiezele lenese cu cocktailul in mana: AICI, intre bulbuci

 

Aiurea, dupa crabi o sa ma gasiti si dupa scoici. Cu aparatul foto atarnat de gat.

 

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello

gabi, poopat piticu[flo]

pisicuto ce pitici dulci ai, chiar ca semanau, cred ca as fi zis si eu ca is gemeni, baiat si fata , daca nu ai fi zis[:D].numa ca ducu nu e imbracat in roz[:D].ce grasut era[pup].numa bun de poopacit.

pun su eu pozici mai noi la semnatura

sa aveti o zi faina si linistita.

[pup]pe toate

 

DIANA-mami de pitici nazdravani

http://community.webshots.com/album/573570652XqaNKL?vhost=community

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] si buna sara draji fiece!

 

Nu m-am ascuns nishiunge, numa' ca am fost tarie ocupata cu diverse traburi si in plus cu pregacirile si cumparaturile da conced'.

Noi manie djimineata o luam dan loc spre Maria Niagra, litoralu' bulgaresc.

 

Va pup pra tace si va [grup], ne vigem prasta o saptamana.

Sanatace si numa' binie la tot natu dan Banatu' !!! [flo][floare3][flo2]

 

 

 

Povestea licuriciuluiid="navy"> EMMA !id="red">id="size1">

 

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!

[8**] si [biz]

 

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi

" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalisid="purple">id="size1">

 

Spre tzel!

Empty arms

Bio

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

no ghicitzi ce-i nr 4...fata sau baiat...aveti dreptul la 2 incercari[:D]

 

gabi tu sa taci ca tu sti deja...ai ghicit in stele[;)]

 

mihi...20

 

 

 

ceata lui pitzigoi

 

 

"Viata este pretioasa, ai grija de ea. Viata este iubire, bucura-te de ea. Viata este tristete, invinge-o. Viata este viata, apar-o." Tereza de Calcutta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...