Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu am putere sa l las!


Recommended Posts

fara sa aruncati cu rosii in mine as vrea sa va cer sfatul cu privire la o problema cu care ma confrunt de aprope 2 luni de zile l am cunoscut pe sotul meu cand eram f mica si l am iubit ca pe ochii din cap.am renuntat la munte pt el si i am iertat f multe greseli si infidelitati pt ca il iubeam si era prea mica sa mi dau sema ca nu fac bine(nici acum nu sunt f matura!) de la o vreme nu ne mai intelegem deloc ,el nu munceste ,sta mai toata ziua cu prietenii pe afara,a incepu sa ma loveasca ,nu f tare o palma dar e suficient,iar eu lucrez de la un timp 12 cu 12 ca sa avem bani de chirie si de alte cheltuieli....e super greu mai ales cand imi spune ca e normal sa l intretin pt ca perioada cat am fost gravida si el m a intretinut[alcool] nu il mai iubesc sau cel putin nu ca inainte si am facut prostia sa ma inamorez de un coleg de munca cu care nu am nici un fel de relatie si cred ca nici nu voi avea(gratie sfaturilor voastre[flo]) oare acum cand nu mai conteaza atat de mult pt mine si nu il mai iubesc atat de obsesiv ar fii momentul sa l parasesc?avem o fetita impreuna si mi e teama ca ea ar suferi cel mai mult dar pur si simplu nu mai suport sa ma simt ca ultima femei ,face tot posibilul sa ma faca sa ma simt ca ultimul om,ma jigneste,iar eu stau si sufar ca prosta in loc sa fac ceva pt ca am sa ajung la 50 de ani si o sa mi plang de mila pt ca mi s a dus tineretea si nu mai pot face nimic! diseara l am rugat sa ma i a de la munca si sa mergem undeva sa vb despre problemele noastre,sper ca de data asta sa inteleaga pt ca simt ca o i au razna! va rog mult sa nu aruncati cu rosii in mine si astept sfaturile voastre,vor fii mai mult decat binevenite! ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Incercati sa discutati asta cred ca e cel mai bine pt voi si pt fetita,in ceea ce priveste lovitul eu as fi plecat de la prima palma cu tot cu copil si sa plateasca el chiria din bani castigati cu prietenii afara, cum adica te-a intretinut cat erai gravida??? copilul l-ai facut cu degetelul si ai cazut la mila lui sau ce?? pentru asta il condamn, urasc barbatii iresponsabili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare, te-a intretinut cand erai gravida[bang] Probabil nu ai avut de la stat cele 6 mil, ca altfel nu imi imaginez de unde ar debita... Nu ca asta i-ar justifica gestul, nici gand. Am si io o intrebare, daca tot nu lucreaza si se comporta ca un copil, de ce nu se duce el la mamica lui sa-l intretina, ca daor nu e copilul tau, nu? Asta asa...de curiozitate... Daca stati in chirie nu vad de ce ar trebui sa pleci tu, sa ii schimbi copilului "casa", chiar daca nu e a voastra e ceea ce crede ea ca se cheama "acasa". Eu sincer cred ca "te-ai indragostit" tu de un coleg ptr ca nu aveai ce iti trebuie acasa...multe te-or fi condamnat, eu nu o sa o fac. Dar daca ai gresit, chiar si cu gandul, nu inseamna ca tre acu' sa induri toate cele... daca are mama in viata, eu as suna-o sa ii spun sa-si adune copilul de pe strazi, caci atata timp cat a redevenit un copil, nu e responsabilitatea ta... Iti spun eu ca fetitei tale mai mult rau ii face sa auda discutii si apelative la adresa mamei, si stie ca tati nu se duce la servici, ca nu e normal, sa vada sau sa isi dea seama de violentele din familie decat sa stea separata de tata... Edit: Oricum daca el isi iubeste copilul, va mentine relatia cu fetita, nu e neaparata nevoie ca ea sa se raceasca de tot! Plus ca daca sunteti ambii de acord si isi va permite si el o "casa", o poate chiar lua din cand in cand pe la el...Un divort nu trebuie sa afecteze un copil chiar atat cum crede lumea... Daca parintii se gandesc daor la copil, vor face cum e mai bine ptr el, si in nici un caz nu e bine cu o mama obosita si plansa si cu un tata frustrat si violent.... Sorina, mami de [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatavi20070508_0_Adriana+Renata+is.png"]Adriana Renata (08.05.2007)[/url] [url="http://ro.netlog.com/ang3lt0uch/photo/photoid=9931278&surr=0#photos"]Suparici de 2 ani[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ang3lt0uch"]Poze NOI cu...noi:)[/url] [url="http://adrianarenatas.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=176933780"]Poze cu ingerasul mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. te bate 2. te umileste 3. nu aduce bani in casa, tot tu muncesti sa-l intretii... mai dar ce barbat! bravo lui ca si-a gasit fraiera sa=l intretina si in care sa dea cu shutul...[bang] s-o crezi tu ca va ramane la stadiul de palme! vor urma pumnii, apoi picioarele in cap! fugi cat te tin picioarele!! cu copil cu tot! cat despre coleg..dc e sa fie cu tine si sa tina la tine, o sa te astepte si sa te ajute sa treci peste. eu in locul tau as divorta. doar pt palme si vb urate. atat. nu mi-ar trebui alt motiv in plus. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iubita, pleaca , acum fetita ta este mica nu va sti ea prea bine ce se intampla, pleaca fara sa regreti daca nu vrei ca copila ta sa siste la bataile pe care le vei primi si la scandalurile care vor incepe.....indiferent ce iti promite sa nu cedezi..un asemenea barbat fara nici un fel de responsabilitate fata de copilul lui macar, este de neiertat...pleaca si fai copilului tau un viitor frumos si curat asa cum merita nu o lasa sa asiste la uraciunea vieti in care esti acum....da-ne vesti despre tine[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai indura! Gandeste-te in primul rand la fetita ta, care va suferi alaturi de tine abuzurile tatalui ei! Asta nu este un mediu in care sa o cresti. Azi te loveste pe tine. Esti sigura ca la un momentdat nu va scapa vreo palma si fetitei, pentru simplul motiv ca "te-a intretinut cand erai gravida cu ea"? [bang] Fa-i frumusel bagajele si da-l afara din viata voastra cat mai curand. Cand apare violenta nu stiu ce ar mai fi de discutat si justificat. Mai mult ca sigur te gaseste pe tine vinovata pentru palmele pe care ti le da. Mult noroc! Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce dar pur si simplu nu pot de fiecare data cand sunt 100 la 100 sigura ca am sa l las sau am sa l dau afara se intampla ceva si nu am curaj,ma intoarce de fiecare data poate ca sunt eu prea [proasta de ma cimpla in stilul asta,ma gandesc ca nu n am sa ma descurc,ca nu voi mai avea alta relatie(cine ma i a pe mine cu un copil?)ca nu voi rezista fara el....ok poate ca eu sunt prea plina de mine si mint cand spun ca nu l mai iubesc poate ca l iubesc la fel de mult si nu recunosc de frica ,pt ca atunci cand l am cunoscut eram atat de mica iar acum vad lumea cu alti ochi iar dupa atat timp mi am dat seama cat de mult am gresit cand am facut ataea compromisuri..... ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tu singura iti dai seama cat ai gresit desprinde-te! Cum adica iti e frica sa pleci ca poate nu o sa mai ai o alta relatie???? Adica e mai bine sa stai in relatia abuziva pe care o ai si implicit sa iti tii copilul intr-o familie unde tata ii da palme mamei, decat sa fii singura??? Am trait sa o aud si p'asta!Daca pt tine conteaza mai mult un handralau decat siguranta si linistea ta si a copilului pai atunci mie imi pare tare rau de copil :((( Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca este cazul sa aruncati deja cu rosii nu am mai avut pana acum decat o singura relatie cu sotul meu atat si nu stiu cum ar fi viata fara el ,intorc problema pe toate partile atat tot este imposibil sa postezi aici o problema si sa nu intervina cineva care sa ti dea o palma peste ochi,nu trebuie sa fii o mama imorala daca te gandesti si la binele tau ca si femeie ,n a zis nimeni ca o s ami abandonez copilul sau o sa l las in casa ca sa alerg eu dupa"handralai"pe bune! asta este ,nu zic sa ma mangaiati pe cap si sa mi dati numai sfaturi bune dar nu stiu daca este corect sa va para rau de copilul meu daca eu ,ma gadesc ca as mai putea avea o alta relaie dupa despartirea de sotul meu era ideea sa ne dam sfaturi si sa ne sprijinim in luarea unei decizii nu sa aruncam cu rosii atunci cand nu nise pare ok o idee sau o afirmatie poate gresesc eu [flo] ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...