Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu am putere sa l las!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draga mea nu ai puterea sa-l parasesti dar te-ai gandit ca poate va veni momentul cand o sa te paraseasca el pe tine?!Poate o sa zici ca nu,ca ii e bine la tine,dar crede-ma ca poater gasi si mai mult bine si poate atunci fetita ta va fi destul de marcata de tot ce s-a intamplat in familia voastra.Nici eu nu am avut puterea sa-l parasesc,caci ca si tine spuneam ca-l iubesc si pe deasupra nu aveam nici ambele picioare dar m-a parasit el pe mine.Printr-o intamplare ciudata,am ramas gravida cu el dar am ales sa merg sg pe drumul asta fara un tata care sa nu vina noptile acasa,sa nu-mi intretina copilul si n lucruri rele. In ceea ce priveste alt barbat si eu m-am gandit la asta de multe ori,inainte de a ramane gravida si am gasit,iar dupa ce-am ramas gravida am spus ca cine ma va iubi ma va iubi si cu copil si fara picioare,asa ca capul sus si fa ce trebuie sa faci pt binele tau si al fetitei tale. O sa-ti las si linkul de la povestea mea poate vei prinde mai mult curaj sau te va ajuta cumva[pup] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140373&whichpage=1 [gravi]31+ [baietel] IRINEL ANDREI
[url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=MADALINA&year=2009&month=9&day=30&babycount=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20width=%22120%22%20height=%22180%22%3E%3C/embed%3E"]BEBELICA MADALINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madalina ma bucur sa te vad si pe la alte topicuri.[pup] Ce mai faci? Nikol cum a spus si Madalina, daca te paraseste el primul? Daca pana te mai gandesti, te mai razgandesti omul isi ia bocceluta si pleaca? Te-ai gandit cum te-ai simti tu atunci? [bang] [bang] Acum daca ai pleca ai avea macar satisfactia ca ai fost tu cea care a facut pasul asta. Vei fi mandra ca ai putut lasa in urma trecutul, ca te-ai putut desprinde de el. Eu zic sa pleci, sa"fugi" cat mai repede pt. ca nu stii ce repercusiuni pot avea toate lucrurile acestea asupra fetitei. [:X] si sa auzim vesti bune de la tine. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca te bate si umileste si nici nu munceste, ce bucurie mai este in a trai alaturi de el?? Eu cunosc un caz in care sotul era alcoolic, mergea si la alte femei, si le batea pe sotie si pe cele trei fiice aproape zilnic. Ea nu a divortat intrucat toate rudele lor i-au spus ca datoria ei este de a sta si lupta sa il aduca pe el pe drumul cel bun si ca este o mare rusine sa divorteze. Acum cand au ajuns la varsta de 70 de ani, sotul a divortat. Fiicele au plecat si nici nu vor sa mai auda de parintele care le-a facut viata un calvar. Acea femeie a ramas singura dupa o viata de chin. Oare a meritat? Multe femei raman intr-o relatie abuziva pentru ca nu au unde sa mearga, nu au niciun venit, sunt la cheremul sotului abuziv. Iar el stie si profita din plin. Daca esti independenta financiar, fugi cat mai repede! Viata e prea scurta pentru astfel de lucruri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa adaug un pic referitor la cazul pe care l-am mentionat, acum aceleasi rude "binevoitoare" o critica tot pe respectiva sotie ca ar fi trebuit sa-l paraseasca de mult, si ca ei nu inteleg de ce ea a stat atat de mult timp cu el daca a vazut ca relatia lor nu merge. Asa ca faptul ca a ajuns sa divorteze la varsta de 70 de ani este tot vina ei, dupa spusele lor. Si cel mai rau este ca au impartit casa la divort si locuiesc in aceeasi casa, asa ca abuzul continua. Scandalurile si jignirile sunt la ordinea zilei. Menajul tot ea il face in casa si pentru el. Drept recompensa primeste injuraturi. E greu ca la 70 de ani, dintr-o pensie, sa se mute in alta parte. Eu cred ca pe termen lung o relatie nefericita nu duce la nimic bun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...