Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PCOS (19)


Recommended Posts

Si sa va mai povestesc ca ieri am fost la dr. Marinescu,la Giulesti, care era f. glumet si bine dispus, cu toate ca a fost pus sub urmarire penala, vad ca nu ii afecteaza activitatea! Ceea ce e bine pt mine! Am stabilit cu dansul sa fac FIV, dar pana acolo mai am de facut niste analize si o mica interventie (o histeroscopie diagnostica)si apoi daca totul e ok la treaba! Sper sa imi iasa din prima! [pup] pe toata lumea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui redramy
Si sa va mai povestesc ca ieri am fost la dr. Marinescu,la Giulesti, care era f. glumet si bine dispus, cu toate ca a fost pus sub urmarire penala, vad ca nu ii afecteaza activitatea! Ceea ce e bine pt mine! Am stabilit cu dansul sa fac FIV, dar pana acolo mai am de facut niste analize si o mica interventie (o histeroscopie diagnostica)si apoi daca totul e ok la treaba! Sper sa imi iasa din prima! [pup] pe toata lumea
iti tin pumnii, sa iasa din prima!![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
A... n-am stiut ca esti studenta la zi [:D] Felicitari atunci! E alta situatie. [:I] Eu am facut facultatea la distanta si am si lucrat in acelasi timp si mi-a fost destul de greu (de fapt m-am dus la facultate la distanta tocmai ca sa pot sa imi pastrez jobul). Mi-ar fi placut sa pot sa fac scoala la zi dar sunt multumita de ce am reusit si de cum si unde sunt acum. S-ar putea mai bine, evident, dar n-au intrat zilele in sac. Aseara a venit la mine o prietena care are endometrioza. Am tot vorbit despre problemele noastre si am intors situatiile pe toate partile. Am aflat niscaiva lucruri noi cum ar fi ca in timpul vietii unei femei sanatoase din cele 2 milioane de ovule cu care se naste ajung la maturitate aproximativ 400 si ca dupa varsta de 30 de ani mai avem la dispozitie aproximativ 12% din rezerva de ovule pentru a procrea. Stiam ca majoritatea ovulelor valide se elibereaza in tinerete, intre 18 si 25 de ani dar nu stiam ca pe la 30 de ani rezerva ramane atat de... saraca. Am programare la ecografie pe 25. In week-end merg la recoltari analize. Sunt in ziua 36 astazi.
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
emilia, ce faci? ai primit vizita uratilor? ca mie inca nu mi-a venit, si tare stau cu griji, sa nu ma dereglez iar.. ca inainte sa iau ACO, venea din 2 in 2... in seara asta am facut un test...negativ.. mi-a intarziat doar 3 zile, dar tot stau cu griji... farmacista mi-a zis sa mai astept, dar puteam?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum am ratat linkul, redramy... [:I] Succes la FIV!!! Tinem pumnii [flo] Catalina, fac relativ bine asa in general dar sunt inca racita si rusii nici urma sa apara. Nici un simptom, nimic nimic.... [bang] Am vazut aseara acest film: [url]http://www.jurnaltv.ro/video/Food_Inc[/url] pe care vi-l recomand cu caldura (e un film de 90 de minute). Va clarifica mai mult rolul alimentatiei in boala noastra si va va ajuta sa stiti ce alimente sa evitati pentru a preveni aparitia diabetului si a bolilor de inima.
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
Nu stiu cum am ratat linkul, redramy... [:I] Succes la FIV!!! Tinem pumnii [flo] Catalina, fac relativ bine asa in general dar sunt inca racita si rusii nici urma sa apara. Nici un simptom, nimic nimic.... [bang] Am vazut aseara acest film: [url]http://www.jurnaltv.ro/video/Food_Inc[/url] pe care vi-l recomand cu caldura (e un film de 90 de minute). Va clarifica mai mult rolul alimentatiei in boala noastra si va va ajuta sa stiti ce alimente sa evitati pentru a preveni aparitia diabetului si a bolilor de inima.
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
buuun... aseara n-am mai intrat dupa ce am vb cu iubi, ca am plecat imediat... sa va zic faza... am facut testul, apoi i l-am aratat lu' iubi.el cica: da' tu nu vezi ca-s 2?? da...erau 2, dar una din ele de-abiaaaa se zareste(aparute-n timpul "legal", sa zic asa). buun.. mi-am zis sa nu ma umflu prea tare-n pene, ca era un test super ieftin...4.5lei). azi in maxi taxi mi-a fost rau de n-am mai putut... mi-a venit sa vars de la propriul parfum [batcap].am stat la facultate 4 ore, apoi fuga la farmacie. am luat un s.re che.k pe care l-am facut pe la ora 16.30. rezultatul: NEGATIV. am bufnit in plans, dupa cum era de asteptat.. si nu pt ca testul e negativ, ci pt ca celalalt e pozitiv(a 2-a linie, repet, se vede f putin, dar se vede.. pacat ca n-am cu ce sa fac poze..). ar mai fi o problema.. tot nu mi-a venit.. daca iar m-am dereglat...nu stiu ce sa mai zic... azi e a 4-a zi de intarziere... tin sa va zic(ma scuzati ca va dau astfel de detalii) ca eu zilele 14,15,16,17 le-am ratat[:D]! mai astept pana sapt. viitoare.. sa fie ce-o vrea Domnul... oricum, sunt cu moralul la pamant, ca m-a pacalit testul ala... emilia, sper sa fie bine si la tine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...