Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PCOS (19)


Recommended Posts

ink@, imi pare rau ca trebuie sa amani proiectul bebe din cauza chistului. In mod normal asa zic toti medicii, ca dupa tratament cu ACO chisturile se resorb. Sa speram ca va fi bine. Ma bucur ca ai avut puterea de a schimba medicul, daca cel de dinainte nu iti placea. Nici una dintre noi nu trebuie sa ne inconjuram de medici mai putin decat excelent pregatiti.
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[url]http://www.salvatiuncopil.blogspot.com[/url] Va rog sa ajutati cum puteti aceasta fetita care are mare nevoie de voi ! Mai sus aveti link-ul catre blog-ul care descrie trista ei poveste, iar mai jos aveti cateva numere de telefon unde puteti dona fiecare cat poate! Donatii prin Romtelecom 09 00 90 08 50 - 2 Euro 09 00 90 08 52 - 5 Euro 09 00 90 08 54 - 10 Euro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gagici! CataLinaTeo te asteptam cu 2 liniute[majoreta][majoreta][majoreta]! Chiar daca SureCheck de obicei cica se pozitiveaza in prima zi de intarziere, nu se stie niciodata! S-au mai intalnit cazuri! Sa faci tot SureCheck, cica e cel mai bun! ink@ iti urez sa ti se resoarba chistul dupa 1 luna si sa te apuci din nou de "proiectat bebei"! Si din punctul meu de vedere e bine sa schimbi medicul de cate ori crezi nu e ok! Chiar daca e doar pt o a doua parere! Eu cred ca am schimbat vreo 10 doctori in 5 ani (endocrinologi si ginecologi)[:D]! emilia.m te iert de data asta, dar sa nu se mai intample[:)][pup]! Tu ce faci, ti-a trecut raceala, ti-au venit rusii? Va multumesc tuturor pentru sustinere! O zi buna [pup]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] Nu mi-a trecut decat infectia din gat (nu ma mai doare) dar tusesc, stranut, imi curge nasul si mi-e cam foarte somn. Rusii n-au venit si nici n-am vreo speranta [q] si nici gravida nu simt ca as fi... Pe 25 am ecografie. Maine ma duc sa ma intepe sa vad cum stau cu LH, FSH si alte cele...
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, va multumesc din suflet pt incurajare... aveam nevoie! voi repeta taestul daca nu se mai intampla nimic intre timp... daca e tot negativ, ma prezint la medic... azi chiar n=am mai avut timp sa ma gandesc prea mult la treaba cu testul, ca am fost tare bucuroasa sa aud ca e 90% probabil sa primesc bursa![:D] va tin la curent, daca am noutati! va pup fetelor![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, sunt noua aici si asta datorita ultimelor 2 zile in care totul a devenit cam gri pentru mine. Am hotarat sa ma alatur voua pentru ca simt ca nu am puterea sa ma incurajez singura si vreau poate si mai multe informatii despre ceea ce ma intereseaza. Am 27 de ani, sunt casatorita si ne-am hotarat sa facem un copilas.....dar supriza, ovarele mele sunt polichistice si pentru a vedea exact cum stau si cu hormonii am facut aceste analize hormonale, samgele mi-a fost recoltat in a adoua zi a CM, rezultatele: FSH-12,7 mlU/ml(3-12-faza foliculara) LH-4,5 mlU/ml (0.5- 10.5 faza foliculara) E2- 104,2 pg/ml (30-100 faza foliculara) Prolactina-12.7 ng/ml (1.2-19.5) Testosteronul a iesit in limete normale. Doctorita mea s-a speriat de FSH-ul mare care zice ca este mult prea marit pentru varsta mea si ar insemna o rezerva mica de ovocite, menopauza precoce. Mi-a zis ca ea refuza sa creada acest rezultata si tre sa repet acest FSH luna viitoare. In 2 zile am citit tot ce se putea pe net despre acest FSH marit si sunt speriata si mai rau decat cd am iesit de la doctor. Exista oare posibilitatea sa fi facut laboratorul o greseala? Stie cineva sa interpreteze aceste rezultate, ca sa pot intalege mai bine ce se intampla. Cine mai are aceasta problema spuneti-mi va rog care sunt urmatorii pasi pe care trebuie sa-i parcurd, simt ca nu pot sa stau linistina pana luna viitoare ca sa imi mai fac inca o data analizele, ma gandesc sa merg si la un endocrinolog, dar nu stiu unul bun in Iasi, poate sa imi spuna cineva, daca stie. Va multumesc si imi cer scuze daca mesajul meu este foarte lung. Bafta la toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui irishlady
Buna fetelor, sunt noua aici si asta datorita ultimelor 2 zile in care totul a devenit cam gri pentru mine. Am hotarat sa ma alatur voua pentru ca simt ca nu am puterea sa ma incurajez singura si vreau poate si mai multe informatii despre ceea ce ma intereseaza. Am 27 de ani, sunt casatorita si ne-am hotarat sa facem un copilas.....dar supriza, ovarele mele sunt polichistice si pentru a vedea exact cum stau si cu hormonii am facut aceste analize hormonale, samgele mi-a fost recoltat in a adoua zi a CM, rezultatele: FSH-12,7 mlU/ml(3-12-faza foliculara) LH-4,5 mlU/ml (0.5- 10.5 faza foliculara) E2- 104,2 pg/ml (30-100 faza foliculara) Prolactina-12.7 ng/ml (1.2-19.5) Testosteronul a iesit in limete normale. Doctorita mea s-a speriat de FSH-ul mare care zice ca este mult prea marit pentru varsta mea si ar insemna o rezerva mica de ovocite, menopauza precoce. Mi-a zis ca ea refuza sa creada acest rezultata si tre sa repet acest FSH luna viitoare. In 2 zile am citit tot ce se putea pe net despre acest FSH marit si sunt speriata si mai rau decat cd am iesit de la doctor. Exista oare posibilitatea sa fi facut laboratorul o greseala? Stie cineva sa interpreteze aceste rezultate, ca sa pot intalege mai bine ce se intampla. Cine mai are aceasta problema spuneti-mi va rog care sunt urmatorii pasi pe care trebuie sa-i parcurd, simt ca nu pot sa stau linistina pana luna viitoare ca sa imi mai fac inca o data analizele, ma gandesc sa merg si la un endocrinolog, dar nu stiu unul bun in Iasi, poate sa imi spuna cineva, daca stie. Va multumesc si imi cer scuze daca mesajul meu este foarte lung. Bafta la toate!
Irishlady mai exista doua analize care masoara rezerva ovariana si din cate am citit sunt mai concludente decat FSH-ul. E vb de AMH si inhibina B, intreaba-ti medicul despre ele. Pupici si sanatate multa ! Alina in asteptarea unei minuni de [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...