Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PCOS (19)


Recommended Posts

irishlady, ti-as recomanda pentru linistea ta sufleteasca sa faci o analiza de sange care se numeste AMH si care masoara rezerva ovariana. Detalii aici [url]http://clipedinviatamea.blogspot.com/2010/02/hormonul-anti-mullerian-amh.html[/url] si aici [url]http://www.synevo.ro/hormon-anti-mullerian-amh/[/url]. Laboratoarele Synevo au tariful de 250 lei pentru aceasta analiza. Medicover lucreaza cu laboratoarele Synevo si vad ca au deschis si in Iasi: [url]http://www.medicover.com/roro/978,Listele-de-preturi-ale-serviciilor-Medicover.htm[/url]
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draga emilia.m cred ca Alina se referea la stimularile pentru FIV, nu asa in general, care sunt ceva mai puternice decat cele utilizate pentru o stimulare normala. Noi cele cu PCOS raspundem mai bine dacat cele care sunt in menopauza precoce, de exemplu, iar rezerva lor ovariana e pe sfarsite. Noi in general stam bine cu rezerva ovariana. Am o prietena care a facut FIV si era la menopauza precoce si a dat vreo 2000 euro numai pe tratamentul de stimulare, dar a avut noroc si i-a iesit din prima, si acum are o fetita. Avea si vreo 37 ani. Oricum cu cat suntem mai tinere cu atat mai bine! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui redramy
ALINAOPREA te pup si iti tin pumnii pentru FIV 2! Ai fost draguta cu alaptatul pana la soala[:-)))]! Am citit la topicul FIV ca ai avut mici probleme cu analizele genetice la sot, dar ca nu ar fi nici o problema. O veste foarte buna!!! Tie ti-a recomandat cineva analizele pentru trombofilie? Am citit ca vrei sa ti le faci. La primul FIV ti le-ai facut? Ca ma bate un gand sa mi le fac si eu chiar daca nu mi le-a recomandat Prof. Marinescu. Eu nu am nici splina (am scos-o pe la 14 ani, in urma unei boli de sange-trombocitopenie) si cred ca ar fi bine sa le fac. Si daca te incalzeste cu ceva eu iau de 3 ani si 1 luna metformin si ciclul imi vine numai cu Duphaston... Sper sa nu cheltui prea multi bani pe medicamentele de stimulare. Tu ce schema ai avut la primul FIV si cat te-a costat? Eu inainte de a ma apuca de FIV trebuie sa mai fac o histeroscopie diagnostica pe la inceputul lunii noiembrie si sa-mi termin setul de analize. Sper sa fac FIV-ul pana la sfarsitul anului si sa vina si la mine Mos Craciun cu un bebe sau doi...[:D]! Poate ne intalnim pe holurile Giulestiului! Te pup[pup]!
Redramy nu mi-a recomandat nimeni analize de trombofilie sau cariotip genetic, pana nu ai 3 sarcini pierdute nu prea te analizeaza asa pe toate partile,ti se da doar baremul de analize pt. FIV care e cam saracutz.....zic eu acum dupa 2 ani de forum DC. Pentru ca nu as mai suporta sa pierd o sarcina, am hotarat impreuna cu sotul meu sa facem toate analizele posibile si imposibile inainte o noua procedura FIV,sa stim cu ce ne confruntam chiar daca sunt destul de scumpe. La primul FIv nu le-am facut, daca le faceam acum nu mai era nevoie, pt.ca rezultatul analizelor genetice nu se schimba toata viata....cu bagajul genetic cu care ai venit pe lume cu ala pleci... In legatura cu protocolul la primul FIV,a fost cu Diphereline de 3.75 in ziua 21 de CM si Puregon 150 ui din ziua 2 a CM urmator pt 12 zile.Diphereline costa atunci in jur de 600 ron iar Puregon-ul din care am cumparat 5 buc,in jur de 450 ron fiecare. Pt preturi actualizate intra pe site-urile farmaciilor. Pt a ne intalni pe holurile Giulestiului ar trebui sa ne recunoastem....parca si vad: noi doua cu cate o placuta de gat pe care sa scrie ID-ul de pe forum[:-)))][:-)))] Pup toate fetele si sa auzim numai de bine ! Alina in asteptarea unei minuni de [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALINAOPREA cariotipul genetic se face cand sotul este cu probleme? Acest cariotip se face la ambii parteneri? Sunt cam neustiutoare cu aceste probleme[:D], dar as vrea sa ma informez si sa invat din experientele altora! As vrea sa verific tot ce este de verificat inainte de FIV. Cu toate ca bani de cariotip genetic nu prea am... Multumesc anticipat de raspunsuri! Si scuze celorlate fete daca suntem un pic off-topic! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui redramy
ALINAOPREA cariotipul genetic se face cand sotul este cu probleme? Acest cariotip se face la ambii parteneri? Sunt cam neustiutoare cu aceste probleme[:D], dar as vrea sa ma informez si sa invat din experientele altora! As vrea sa verific tot ce este de verificat inainte de FIV. Cu toate ca bani de cariotip genetic nu prea am... Multumesc anticipat de raspunsuri! Si scuze celorlate fete daca suntem un pic off-topic! [pup]
Redramy cariotipul l-am facut amandoi,si la GeneticLab nu e asa scump ca in alte parti (am dat 350 ron pt fiecare).Am mai facut si microdeletiile pe cromozomul Y tot la ei si multumesc lui DD ca a iesit bine. Daca mai ai intrebari,eu i-ti raspund cu mare placere,ca si eu am invatat o groaza de lucruri,care ma ajuta in lupta cu infertilitatea,de la fetele inimoase de pe forum. Pupici ! Alina in asteptarea unei minuni de [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...