Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PCOS (19)


Recommended Posts

neta fetelor va invit la o [cafea] eu sunt terminata pana sa nasc nu aveam menstra si acum am de nu mi se mai opreste [bang] cred ca o sa inebunesc cu fazele astea si mai da si stare de nervozitate[bang][bang] poop revin mai incolo ca acu are chef mika mea pice sa tipe[alcool][alcool] getik [mamica] mamika de [copil] mika minune ariana-ioana 29.12.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/102347085797853723665/AryPozeNoi#"]ary poze[/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156087"]ary povestea unui aricy[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/102347085797853723665/Nunta#"]poze nunta[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4145"]am produse la bazar[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare fetelor. Desi scriu mai rar va citesc constant. [:I][:I] Si eu am cam aceleasi probleme ca si voi: -imi cade parul- dar inca mai am suficient si nu se vede- dar eu ma ingrozesc cand ma pieptan -pilozitate destul de deasa pe picioare- in rest e ok: mustata o pensez/epilez cu benzi- iar pe maini am fost nevoita sa ma epilez deoarece am fost internata acu'3 ani in spital cu pneuminie si mi-au pus branule peste tot in maini, iar cand mile dadeau jos ma si epila (aratam groznic). Asa ca ma epilez- dar daca ma bronzez putin si las sa creasca parul pe maini- nu se vede prea rau. Iar acu'patania mea [q][q][q][q][q] Acu vreo 2 luni am avut niste dureri de ovare puternice (facusem stimulare cu 100ui puregon/10 zile pt o inseminare = 3 foliculi 20mm). Am fost la Giulesti sao caut dr.Cocei (cu ea am facut inseminarile), dar nu am gasit-o si am abordat-o pe dr. Moisa (contra-cost) sa-mi faca eco. Concluzia: 1 chist 5 cm OS si 1 chist 5cm OD [q][q]. Mi-a dat trat cu Augmentin 1g si Carpicon sup.- am facut trat. mi-au mai trecut durerile si nu am mai ajuns la control (deoarece s-a inchis spitalul .. cu tragedia). Saptamana trecuta -vineri- cand sa ma dau jos din pat m-au luat niste dureri de burta ingrozitoare. Am reusit sa ma imbrac si sa ma duc la Giulesti. L-am obordat pe Marinescu, mi-a facut eco. si mi se sparsese un chist - iar celalalt era inca ocolo: - duminica m-a operat sa-mi scoata chistul ramas si sa curete hemoragia de la celalalt - iar luni m-a operat iar sa-mi elimine un sept de la uter (sept pe care mi l-a mai scos acu'2 ani- dar a crescut) Iar eu luna asta tb sa ma hotarasc unde/ cu cine sa fac FIV. Oricum dr.M mi-a spus ca tb sa astept acum 3 luni sa mi se refaca uterul si endometrul si apoi inca 3 luni sa ma monitorizeze sa vada cu mai evoluez. [q][q][q][q] S-au dus planurile mele de FIV. PArca de fiecare data se intampla ceva - numai sa nu pot face fiv [bang][bang][bang] Acum 6 luni stau pe tusa. Oricum voi incepe tratamente naturiste pana la fiv. [floare3] [floare3] [floare3] Elly Astept, astept si iar astept ...... Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)...15.03(70kg)...05.04(71kg)...12.04(69kg)...26.04(67kg)...03.04(65kg)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A incercat cineva Vaniqa? Am primit-o pe prescriptie insa nu m-am apucat. Am citi ca tb sa o utilizez de 2 ori pe zi, spalat pielea inainte,etc... nu stiu daca pot sa folosesc crema hidratanta normala deasupra? dr a zis ca tb folosita macar 3 luni sa vad daca are efect sau nu (doar pe fata si gat)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

getik1, eu cred ca tu cand ai ramas insarcinata ai ramas asa usor deoarece ai slabit mult inainte. Slabitul ajuta. Cum adica inainte nu aveai menstruatie si acum ai de nu se mai opreste? Regulata dar prea abundenta sau de durata prea mare sau cum? elly_me, nu te intrista si nu iti mai face ganduri negre. Iti spun din diverse experiente ca foarte des lucrurile, chiar si cele aparent foarte rele, se intampla cu un motiv. Nu iti pierde speranta. Relaxeaza-te, linisteste-te, refa-te fizic si mental si o sa vezi ca va fi bine. Peste 6 luni cand vei face FIV sigur sigur va fi un succes si vei tine in brate un bebe super frumos si sanatos.
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui redramy
Si daca tot nu am mai scris demult sa va povestesc frustrarile mele din ultimul timp: Am avut o intalnire cu dr. Dragos Albu, la Medlife saptamana trecuta (care mi s-a parut ok), care mi-a dat peste cap planurile mele de FIV, spunandu-mi ca nu crede ca este necesar deocamdata, si sa insist cu stimularile, avand in vedere ca am trompele permeabile si sotul ok, singura mea problema fiind ovulatia lipsa.I-am povestit ca nu am prea multi bani si daca o sa-i cheltui pe stimulari ovariene (tratament destul de costisitor)esuate nu o sa mai am bani apoi sa incerc un FIV. Bineanteles a spus ca este decizia mea ceea ce vreau sa fac. Bulversata fiind am vrut sa vorbesc cu dr. mea de la Giulesti (dr. Codreanu) cu care stabilisem FIV-ul si stupoare cand am sunat la Giulesti mi s-a spus ca in departament au mai ramas doar dr. Marinescu, dr.Niculescu si dr. Bucur care este in concediu pana pe 15 octombrie. Restul dr. nu mai lucreaza acolo. Si asa m-a apucat o furie pe tara asta care isi bate joc de toata lumea[:(!], in care toti dr. mai de Doamne ajuta pleaca din sistemul de stat la particular sau in strainatate! Dupa care m-am calmat, am incercat sa-mi fac o programare la dr. Marinescu (am mai incercat in trecut si nu am reusit)si culmea, de data asta chiar am reusit! Cred ca a mai scazut credibilitatea dl prof Marinescu in ultimul timp dupa nenorocirea produsa la Giulesti si este mai putin ocupat. Asa ca am programare pe 12 octombrie la dansul sa vad daca o sa fac sau nu FIV. Cam asta e cu mine! [pup] si bafta la tot ceea ce va propuneti!
da, asa-i! mare pacat ca pleaca dr buni! oricum, eu sunt de parere ca dr marinescu ramane un profesionist, asa ca...mergi cu incredere! eu am auzit numa' de bine despre dansul de la fetele care au mai nascut acolo(nu multe, ce-i drept, dar niciuna nu s-a plans de el)! iti tin pumnii si... Doamne-ajuta!!![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
Problema mea cea mai mare in perioada aceasta nu este pilozitatea. Este caderea parului (rarirea lui dupa tiparul cheliei masculine [bang]) si ingrasarea lui excesiva. Zilnic trebuie sa-l spal. Ma spal pe cap seara si de dimineata pana dupa pranz arata ok dar spre seara cam dupa ora 6-7 zici ca e dat cu ulei la radacina. Zic ca dimineata arata bine dar asta cu conditia sa nu transpir peste noapte (cand sunt racita e foarte rau din acest punct de vedere). Nu mai stiu ce sa-i mai fac... La radacina e gras, la varfuri e despicat, mereu imi dau cu Hair-Grow (Alopexy) de cateva ori pe an fac tratament cu henna amestecata cu ulei de ricin dar parca tot nu e bine. Inainte sa am PCOS ma spalam pe cap o data pe saptamana. Acum cu chiu cu vai reusesc o zi da una nu si numai in week-end-uri sau concediu.
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
emilia, eu am aceeasi problema:caderea parului!![bang] avand in vedere ca mama mea aproape a "chelit" cand a murit bunica mea, e groaznic sa-mi cada si 2 fire de par, da' pumni intregi!!! mi-am luat MSM(metilsulfonitmetan), dar daca tot ne dorim un bebe, am intrerupt pt ca nu se recomanda in cazul unei sarcini...am trecut pe naturiste...ba un ou, ba oleaca de gaz(parca-s o baba:))). tu ce mai faci, ti-ai luat pana la urma testul de ovulatie pe baza de saliva? ca is chiar curioasa daca-i bun! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

emilia pana luna asta a fost ok din martie cand mia venit prima data dupa sarcina si alptare apoi lunar cu intarzieri de o sapt acum mia intarziat 2 sapt si de ieri curge de nu se mai opreste plus ca la fel de ieri un miros groaaznik. am zis sa se mai linisteasca si ma duc la ginecolog ca nu este bine deloc[bang][bang][bang] getik [mamica] mamika de [copil] mika minune ariana-ioana 29.12.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/102347085797853723665/AryPozeNoi#"]ary poze[/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156087"]ary povestea unui aricy[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/102347085797853723665/Nunta#"]poze nunta[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4145"]am produse la bazar[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morena, citisem mai de mult despre Vaniqa pe forumurile straine. Personal nu am incercat-o ca nu se gaseste in Romania. Fetelor eu cu caderea parului de pe cap + o diminuare sau mai bine zis o oarecare stopare a expansiunii hirsutismului am avut rezultate bune cand luam Finasterida. Din pacate este TOTAL interzis persoanelor care incearca sa ramana insarcinate. Deci, e o varianta de discutat cu dr endocrinolog doar pentru femeile care nu incearca sa ramana gravide.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...