Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri(15)


Recommended Posts

caramel, trebuie doar sa dai datele de pe card. Noi avem un card de debit pe care il folosim la asa ceva + cumparaturi online si nu tinem sume mari pe el. Exista si unele rezervari "non-refundable" parca scrie, la care platesti in avans si primesti un pret mai mic.

 

Nu primesti niciun voucher, te duci la hotel, spui ca ai rezervat prin booking si stiu ei de tine.

 

Poti anula rezervarea pana cu o zi inainte fara niciun cost. Daca anulezi cu o zi inainte sau nu te prezinti ti se ia costul unei nopti de pe card. Daca te prezinti platesti la receptie in ce moneda te intelegi cu ei. Eu am rezervat doar de 2 ori pana acum, o data la Belgrad si o data in Bulgaria si de ambele dati am platit in euro.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
caramel, trebuie doar sa dai datele de pe card. Noi avem un card de debit pe care il folosim la asa ceva + cumparaturi online si nu tinem sume mari pe el. Exista si unele rezervari "non-refundable" parca scrie, la care platesti in avans si primesti un pret mai mic.Nu primesti niciun voucher, te duci la hotel, spui ca ai rezervat prin booking si stiu ei de tine. Poti anula rezervarea pana cu o zi inainte fara niciun cost. Daca anulezi cu o zi inainte sau nu te prezinti ti se ia costul unei nopti de pe card. Daca te prezinti platesti la receptie in ce moneda te intelegi cu ei. Eu am rezervat doar de 2 ori pana acum, o data la Belgrad si o data in Bulgaria si de ambele dati am platit in euro.
align="right" id="quote2">Nu primesti voucher, dar primesti un mail de confirmare cu toate datele rezervarii, inclusiv cu modalitatile de anulare.Noua mereu ne-a rezervat un prieten cu card de credit, noi am platit la receptie cash. In afara de rezervarile normale (anulare cu o zi inainte fara costuri) si non-refundable (pierzi toti banii) mai exista si flexible parca (trebuie anulata rezervarea cu vreo 2 zile in avans). O intrebare: cardul de debit acceptat de booking.com este in EUR sau in RON?Multumesc. [flo]Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana C intre timp am fost la Herculane, acum am citit ce ai postat.

 

Nu sunt tantari, camerele sunt mari, cu trei paturi in camera tot mai ramane loc sa imprastie copilul jucarii.

Treptele ptr noi nu au fost o problema, David deja are aproape 4 ani.

asa cum erau sezlongurile pe trepte nu incomodau vecinii, nu era umbra de la umbrela vecinilor.am ajuns seara pe la 6,n-am dat nimic la receptie, am impresia ca sunt oarecum prestabilite camerele deoarece era pregatit acel fotoliu pat desfacut ptr copil.Nu am stat in hotelul inalt ci intr-o aripa cu vedere spre pajiste si spre aleea cu flori care-ti placea tie.

Am dat 5 euro menajerei a doua zi dimineata.Avantaj?ne facea curatenie inaintea celorlalti si nu aveai surpriza ca vii de la masa si o gasesti in camera, sau mai rau sa-ti bata la usa cand dormi de pranz.

era mocheta pe jos si f. bine aspirata in fiecare zi.

 

Mirela si David - 23.12.2005

ce baiat frumos are mama!

David in decembrie id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui asiza
Buna, fetelor...recunosc nu am nici timpul, nici rabdarea necesara sa citesc 14 capitole in urma, asa ca voi intreba acum cu riscul de a se fi discutat asta...ne-am facut rezervare pentru Obzor pentru perioada 20-27 august...ati fost careva acolo? Recomandari? Ce DA si ce BA?...Intentionam sa iesim prin Ruse, continuam spre Varna, apoi Obzor...cum e acest traseu? Vazusem pe harta ca e si ceva autostrada pe acolo? Cum stau bulgarii cu indicatoarele?Multumesc. Va pup.hr]Oana cu Denisid="blue"> 2+id="size1">id="blue">Slideshow id="size1">id="blue">Life is short...buy pink shoes!id="size1">id="blue">
align="right" id="quote2">Drumul e foarte bun dar se lucreaza la centura varnei si e deviat prin oras pe niste stradute foarte aiurea..E aglomerat rau drumul...Mai bine intri in Varna , nu faci dreapta la primul semafor spre Burgas....Intri in oras si cind ajungi in capatul bulevardului la catedrala (o sa o ai in dreapta , nu ai cum sa o ratezi) faci acolo dreapta si esti aproape de pod......E simplu si liber prin oras
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in Bulgaria la Riu Evrika - Sunny Beach si, desi pot spune si lucruri placute despre acest hotel, m-am intors cu o zi mai devreme si cu gustul amar ca fetita mea a facut o infectie digestiva si a trebuit sa plecam. Exact in seara cand am plecat am vazut un baietel care iesea vomand din restaurant. Deci nu a fost fetita mea singurul caz.

Parere personala:

- romani de toate felurile, inclusiv din cei de genul acela care vorbesc tare si poarta lanturi groase la gat

- piscina nu prea curata, cu depuneri pe pereti (traiesc cu impresia ca de acolo a luat fetita mea infectia, desi nu este exclus sa fie si de la mancare)

- camere cu intrare din balcon exterior si fara prea mult gust mobilate, nu excelau nici la capitolul curatenie (o perdea... vai mama ei). Aici va fac recomandarea ca, daca totusi va rezervati aici, sa cereti la Riu Evrika Beach, este in acelasi complex, dar mai nou si mai frumos. Noi din pacate nu am stiut cand am facut rezervarile.

- carne multa reciclata la pranz, in cazul in care nu prindeai gratarele din prima ora

- statiunea e foarte aglomerata si pestrita, este a doua oara, dar cu siguranta ultima, cand merg acolo

- parti bune: plaja si parcare gratis, mancare diversificata seara, restaurant asiatic bun (cu rezervare in prealabil), animatie buna

- oricum, nu se compara cu Duni, care va ramane singurul loc din Bg in care voi mai merge

Cam astea sunt impresiile mele, ce-i drept mult influentate de faptul ca m-am intors cu copilul bolnav.

Sfat: cand plecati in concediu, daca aveti copii, luati saruri de rehidratare, metoclopramid sirop si ce mai stiti ca e necesar pt episoade din astea, mie mi-a trebuit ceva vreme sa gasesc o farmacie in care farmacista sa stie putina engleza. Si prospectele erau toate in bulgara, denumiri de medicamente diferite etc.

Oricum, concediu placut celor care urmeaza sa plece si cu cat mai putine evenimente neplacute.

 

[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anemona, imi pare rau ptr ce s-a intamplat. Fetita ta e bine acum?

 

Am citit pe softpedia parca de Riu Evrika, spuneau acolo ca ar fi 2 hoteluri in acelasi complex, sau cam asa ceva, unul de 3* si celalalt de 4*. Ati stat cumva la cel de 3*?

Cat despre statiune...noi evitam statiunile aglomerate gen Nisipuri si Sunny Beach. Acum depinde si de preferintele fiecaruia, stiu persoane care cauta aglomeratia , statiunile mai linistite nu intra in preferintele lor.

 

Despre Duni....varul meu a plecat dimineata, la Pelican. Asa as fi plecat cu ei.....am ramas cu gandul acolo, anul viitor tot acolo as merge, la Marina Palace, ca anul asta.

 

Ruxandra, ati fost la Kaliakra? Cum vi s-a parut?

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana c, noi pe voucher am avut 4 stele si chiar am intrebat la agentie si ne-a zis ca este un singur hotel. Cand am ajuns acolo ne-am dat seama ca, desi sunt clasate ambele cu 4 stele, in realitate este aceasta diferenta. Deci din start am inceput concediul cu o dezamagire. Partea mai delicata este cu fetita mea. Ne-am intors azi-noapte si inca nu este refacuta. Desi varsaturile s-au oprit, are febra si nu e prea vioaie. Este in tratament, sper sa nu ajungem la spital.

 

 

[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Ne-am intors de la Albena, dupa 8 zile minunate!!

 

Am stat la Kaliakra Standard si ne-a placut tare mult: curatenie cat cuprinde, mancare multa si diversificata, chelneri saritori si sociabili, plaja impecabila...

N-am avut probleme de niciun fel, mai ales ca am avut si-un copil de 1 anisor cu noi.

Va recomand sa mergeti linistite la Kaliakra si veti dori sa va reintoarceti.

 

Daca vreti info mai multe, revin.

 

Va pup si concedii placute (care mai aveti!)!

 

 

 

Adrianaid="red"> [gravi] 15+ si [poc] Mihnea Stefanid="blue"> (11.11.03)

 

Creatii culinare

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...