Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri(15)


Recommended Posts

Corina, mi-ar place sa ne intalnim, dar deocamdata astept raspuns , am dat mailuri la Politia de frontiera si la inca unii, sa vad ce-mi raspund, ptr ca daca mai e valabil pasaportul, ne schimbam si mergem de pe 1 iulie, nu de altceva, dar nu-mi stau rau in buzunar 9 milioane( 3 pasapoarte -ptr copii). Daca va trebui sa le fac, totusi, atunci merg dupa 23 august, clar.

 

Despre Marina Beach si Marina Palace eu iti spun parerea mea: ia la Palace. Si acum sa-ti explic: ambele sunt pe plaja, asta ptr mine e un plus ptr ca fiind cu cel mic...ajung mai iute[:D], dar la Marina Palace intra doar cei cazati acolo, care la randul lor pot intra la oricare din celelalte restaurante, baruri, piscine...etc. Ceilalti - oriunde ar sta: Marina Beach, Belville, Pelican sau vile- au acces peste tot, mai putin la Marina Palace. La masa de pranz e aglomeratie mare la restaurantul de la Marina Beach, cred ca mai toata lumea trage acolo. Probabil si la celelalte mese, dar la pranz e full. Sa stai acolo si sa nu gasesti loc la masa, sa fii nevoit sa te duci in alta parte - nu cred ca-i prea placut. La Marina Palace, din cauza ca intra doar cei cazati acolo, e altceva. Noi ne duceam intotdeauna la inceput, sa-l pot culca pe Calin repede, niciodata n-am asteptat sa se elibereze vreo masa si nici n-am stat la rand la ceva.

Marina Beach arata mai bine , am impresia ca e renovat mai recent decat Palace, n-am intrat in camere, dar interiorul mi s-a parut mai aratos decat la Palace. Barul mi s-a parut peste cel de la Palace, si ca servire dar si ca priveliste si marime.

Dar daca iti iei la Palace, poti intra cand vrea muschiul tau la M. Beach, invers nu se poate.

Piscinele de la M. Beach sunt pline, cele de la Palace...nu pot spune ca sunt goale[:D], dar nu-i aglomeratia aia. E adevarat ca arata mai bine cele de la M. Beach, dar la Palace ai jacuzzi[:D] Asta daca esti fan piscine, eu una nu-s, am intrat o singura data in cea ptr copii, cu Calin, cat s-a dus sotul dupa o bere[:D] si nu m-am inteles cu copilul[:D]

 

Ma rog, deosebiri sunt, si servirea, parca si mancarea- erau feluri mai multe la Palace- plus ca diferenta nu-i prea mare ( 2-3 eur/pers/zi , de ex la agentia de la care am luat anul trecut au 56 eur/pers/noapte la Marina Beach fata de 59 la Palace- in suite, ca asta ma intereseaza pe mine, iar la dubla e 50 eur la M. Beach si 52 la Palace- apropo: ati gasit pe undeva preturi mai bune?)

 

Mai voiam sa scriu ceva dar nu mai stiu ce, e 1 noaptea, scriu maine daca imi aduc aminte.

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

N-am mai rezistat si am sunat la ei, mail n-am primit, oricum sper sa-l primesc ca sa-l pot printa.

 

Din punctul de vedere al Politiei de frontiera, pasaportul e valabil pana la data expirarii, de cand am intrat in UE, depinde de tara in care merg ce reguli au, asa ca am sunat si la Ambasada Bulgariei, unde m-a intrebat intai ce nationalitate am , si au zis ca din punctul lor de vedere, daca ai nostri n-au nimic impotriva, nici ei n-au, dar ca sa fiu sigura, "de ce nu-l schimbati?"[bang][bang] Pai uite d-aia ca nu-mi stau rau 900 lei in buzunar( 300 leix 3 copii).

Si am sunat si la Pasapoarte, sa vad daca se mai fac pasapoarte ne- biometrice[:D]. Raspuns: nu, nu se mai fac, nici ptr copii, doar ca se fac din cele de urgenta, care se elibereaza in 3 zile( fata de 30), au valabilitate 1 an si costa 165 ron, plus taxa de urgenta de 100, adica 265[bang]. Pai mai bine 300lei ptr 3 sau 5 ani ( depinde de varsta copilului) decat 265 lei ptr 1 an.

 

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, noi o sa fim nemotorizati la vara in Ro.

 

Asa ca ma intereseaza daca stiti vreo agentie care sa vanda pachete complete pentru Bulgaria si cu transport cu autocarul.

Eu am gasit o agentie :

http://agentiideturism.infoturism.ro/agentia-sea-line-travel-cel-mai-ieftin-sejur_2651/cazari/bulgaria/

 

Dar ma intereseaza daca cineva a mai utilizat transport cu autocarul pna in Albena sau Sf. Constantin si Elena.

 

Multumesc mult,

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta venim si noi in tara dupa 7 ani. Deci nu stim nimic din noutati. Sora mea insista sa mergem la mare la bulgari. Cineva mi-a recomandat Sunrise Hotel or Excelsior Hotel in Golden Sands. Stiti ceva de ele? Aveti alte sugestii pt all inclusive? Mergem cu 3 copii de 2, 5, 6 ani.

Multumesc mult de sfaturi.

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru Carmenbr:hotelurile mentionate de tine sunt bune pt 3*,dar sunt f. departe de plaja si cu copii asa mici e greu de coborat si mai ales de urcat,dat diind ca statiunea e ampasata pe dealuri. Daca vrei sa te sinti cu adevarat bine,iti recomand hoteluri de 4*:in GoldenSands e placut la Bolero sau Arabella.

 

dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crangutalil
Family travel e ok, eu am fost anul trecut cu ei in Bulgaria si a fost f. bine.De cealalta agentie nu stiu.(Pe mine m-ar interesa agentia AAtravel cum e).Dar am si eu o intrebare, 351 euro cu 2 copii de ce varsta, si cu ce masa, cate stele ai gasit bilete?Mi se pare super ieftin.Eu am 2 copii si eu si n-am gasit nimic asa convenabil.Eu merg tot in Bulgaria, la Duni.Acolo am fost anul trecut si acolo vrem si anul asta.
align="right" id="quote2">Eu am mers prin AAtravel anul trecut in Bulgaria, in vara, cu rezervare facuta din ianuarie si totul a fost ok.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noa, daca vrei la Kaliakra superior trebuie sa te grabesti....tare[:D], ptr cel standard...mai poti astepta, dar nu prea mult nici acolo, sa zicem pana prin martie...cel tarziu aprilie.

Agentii...sunt cu carul, ai de unde alege, am dat de un site interesant, ceri o oferta si vei primi de la multe agentii raspuns, urmeaza doar sa alegi . Uite aici, sper sa nu se considere reclama.

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Va deranjez si eu cu un sfat.

Anul acesta vrem sa mergem iar in Bulgaria.

Anul trecut am fost in Sunny Beach la Chaika beach resort.

Daca vrea cineva impresii spuneti.

Acum am vrea sa schimbam statiunea.

M-am gandit la Obzor sau Nisipuri.

Intrebarile mele ar fii:

1.care credeti ca s-ar potrivii mai mult tinand cont ca o sa mergem cu baietelul nostru de 1 ani si aproape 8 luni? Obzor sau Nisipuri?

2.Hoteluri - ce parere aveti -cele care ati fost? Sol Luna Bay sau Marimar in Obzor?

3.Mi-ati recomanda un hotel bun in Nisipuri? A fost cineva la Arabella 4*? Cum a fost?

Nu prea stiu ce sa aleg

multumesc mult[flo]

 

Cristina , mamica implinita de [copil] Raducu (7.10.2008)id="green">

________________________

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguezid="size2">id="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baby boy, eu as alege Miramar.

 

Cge, eu am lucrat cu Fantasia Turism, ii recomand. Anul trecut aveau plecari zilnice catre bulgaria, locul de plecare era Casa poporului.

 

Carmen, [pup] nu ne-am mai "vazut" de mult timp. Eu sunt fan al hotelului Barcelo Royal din Sunny Beach, au si sitem all inclusive.

 

Ioana, [zana]Rebeca (16.05.2004) si [bebic] Sara (17.04.2009)

Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca

http://community.webshots.com/user/Berecutza

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

http://community.webshots.com/user/bebebeca

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...