Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri(15)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Delmo, scaune de masa pt copii au, mancarea este ok, ai ce sa alegi, fructe de mare...asta nu stiu sa-ti raspund ptr ca exact in seara cand era peste ( seara pescareasca, sau cam asa ceva se numea) noi facusem rezervare la restaurantul bulgaresc, deci chiar nu stiu ce anume a fost atunci la masa.

 

Felicia, hotelul este asezat in asa fel incat poti avea vedere laterala la mare si vezi parcarea hotelului, dar ai liniste, sau poti vedea marea si piscinele sau numai piscinele dar este cam galagie. Noi am avut suita, iar suitele sunt undeva in cele 2 capete ale hotelului, din ce am vazut , si desi n-am platit vedere la mare am avut vedere chiar spre mare, de la balcon mai erau vreo 5 m aprox si era marea. Piscinele erau pe cealalta parte, opusa, asa ca era liniste, noaptea dormeam cu usa de la balcon deschisa si nu-ti spun cum era....de vis. In schimb varul meu a avut camera dubla si a avut platita si vederea la mare, a primit camera cu vedere la parcare, adevarul e ca era si marea undeva in dreapta[:D]. A facut scandal ( dupa ce tipul de la receptie ii spusese ca nu mai sunt camere libere, adica nu poate sa-i dea alta camera) si chiar i-a explicat ca doar a vrut vedere la mare[:D], o are, deci ...unde-i problema[bang], iar dupa ce a facut scandal si a cerut sa vorbeasca cu seful hotelului, i-a dat o camera cu vedere la piscina, dar fiind undeva spre dreapta cum te uiti la hotel de la piscina, nu prea vedea marea, cu toate astea el a preferat camera cea noua. Acum...depinde ce vrei, eu una prefer sa fie mai liniste din cauza celui mic, anul trecut am nimerit chiar pe placul meu, adica si mare si liniste( si nici n-am platit vederea la mare), cred ca depinde si de noroc, ptr ca multi prefera sa vada piscinele, unde-i larma mare, decat marea.Sunt si camere duble de unde vezi si piscina si marea,in partea dinspre Marina Beach, Eu n-as plati vederea la mare daca as lua camera dubla ptr ca sa-ti dea camera cum i-a dat varului meu...parca nu face banii care-i dai in plus( ma refer la prima camera, unde vedea parcarea intai [:D])

Marina Beach este asezat astfel incat ai 2 posibilitati: ori vezi marea cu piscinele si plaja, ori ai vedere in spate, spre Pelican.

cred ca te-am ametit , e 3 noaptea si nu prea-s coerenta, am poze , dar maine le pun, acum nu mai vad prea clar[:D]

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrarea in apa este OK.

Poti vedea albumul meu cu poze de la Arabela.

http://good-times.webshots.com/album/559837731sdypsG?vhost=good-times&start=252

Noi am fost in 2007 si nu am ce sa le reprosez. Totul a fost OK. Camere mari, curate, mancare diversificata, spectacole in fiecare seara. Un plus ar fi si pozitia hotelului aproape de mare si chiar in centru. In 5 minute ajungeai la Hotel Admiral de unde existau 2 trenulete care plecau in directii diferite astfel incat puteai sa vezi aproape toata statiune. Daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie.

 

 

gradina mea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madairina, multumesc frumos de raspuns! Foarte frumoase pozele [olala] si muuulte! Presupun ca pozele de pe plaja erau chiar de pe plaja hotelului ... insist pentru ca am citit in alte parti ca intrarea in apa e cam abrupta si noi vom merge cu copil de 2 ani, as vrea sa poata face baie fara emotii ..

Ati avut all-inclusive?

 

Gruia, farama de steluta

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand hotelul nu este chiar pe plaja. De la hotel se coboara niste scari, se traverseaza o strada si se intra pe langa un bazar spre plaja. Uite aici: http://good-times.webshots.com/photo/2147522320101729717dLGMeZ

In al doilea rand pozele de la plaja sunt din dreptul hotelului.

Din cate imi aduc eu aminte la intrarea in mare era o denivelare mica dar nicidecum intrare brusca.

In poza asta se vede ca la iesire trebuia sa faca un pas mai mare. http://good-times.webshots.com/photo/2905565090101729717ZPcsjg

Am avut All inclusiv.

 

gradina mea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yuppy, multumesc! Anul asta am vazut, la agentia de unde iau de obicei, ca au si sezlonguri+umbrela pe plaja inclus in pret, cred ca s-au mai desteptat.

Sper sa nu lase mai jos din calitatea mancarii...

Poti sa-mi spui daca se pot caza la Garden 3 adulti si 1 copil? o sa intreb la agentie, dar ca idee, poate stii. In Albena hotelurile sunt stas vad, camere mici, putine apartamente si care nu merita ca-s scumpe si indisponibile. [bang]

 

Roxana, ar fi fost super sa venim si noi la inceputul lui iulie, Andrei ar fi fost incantat de asa o gasca, dar probabil aceea e perioada cu serbarea de final de gradi, ca ei doar in august au vacanta. Deci trebuie sa mergem in august. Ce ma bucura la hotelurile din Albena, ca avd ca de anul asta au intrat cu reducerea din 11 august, micsorand perioada de varf de sezon. Deci putem merge la mijlocul lui august cu bani mai putini.

 

Atentie cu Arabella din Nisipuri, din ofertele pe care le-am vazut, nu au gratuitate la copilasi?

 

Corina si [bonjovi] Andrei (24.11.2004)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, camerele sunt micute pt. 3 adulti si un copil. Nu stiu apartamentele cum sunt, noi am stat numai in camere duble, aveam un pat matrimonial si o canapea extensibila(daca te vedeau cu copil, iti pregateau si canapeaua).Pt. doi adulti si un copil, sunt suficiente camerele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...