Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

TAROT


Recommended Posts

Anda draga, Am dat copy paste de pe acelasi site de unde ai luat scrisoarea asa zisei prietene... Iti pun si eu un fraza tot de acolo.. "...Sa ne framantam mai putin de noi insine intru obsesia mortii..." Cred ca in viata fiecare are dreptul sa decida ce vrea sa faca si pe ce drum merge; Pastreaza-ti sfaturile pentru tine si pentru cei din jurul tau, sau din punctul meu de vedere, ar fi mai bine sa te inregistrezi pe situl de unde ai luat textul. Ce ii scrii tu Ralucai: Raluca mi as dori sa te lasi de ghicit sa nu ti se intample ceva rau...te rog, cum as ruga-o pe soara mea... Vrei sa-i induci in subconstient sentimentul de vinovatie, vrei sa creada ca este foarte vinovata pentru ce face...Consider ca este mult mai grav ceea ce faci tu decat decat ce a facut ea. Am scris mai inainte de liberul arbitru; probabil ca nu ai inteles sensul. In plus pentru ca e vorba de tarot, lamele nu condmna pe nimeni ci doar avertizeaza. Daca a aparut lama XIII in speta Moartea , aparitia ei trebuia interpretata ca un semn de alarma; Cand are loc o consulatie pt munca, semificatia pozitiva este: sfarsitul iluziilor, schimbare; pt cei care cauta de lucru: incerci sa cauti de lucru in alt domeiu decat cel al perfectionarii de baza. Semnificatie negativa: esec,melancolie, moarte psihica, persoana suporta cu greutate schimabrile, tradare cand apare alaturi de Papesa, cand apare cu XXI- asociatii te impiedica sa evoluzi.. Finante: pozitiv; economiile sunt apreciate pt ca sunt bani castigati prin munca cinstita, respect pt bani si pentru economii, bani putini dar cel in cauza se descurca destul de bine. negativ situatie dificil de depasit, depresie ca urmare a problemelor financiare Dragoste, pozitiv sfarsit de celibat, uitarea trecutului, viata care demareaza pe baze noi, relatii extra-conjugale pt care sunt in cuplu, negativ o schimbare radicala in viata afectiva, lipsa de comunicare in cuplu, un cuplu fara sentimente.. Moartea este o lama care indica schimbarile constiente sau inconstiente, schimbari dorite, sau nedorite. In toate cazurile se exprima cel mai bine prin asociere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ionescu.cris draga, Asa zisa prietena, chiar imi este prietena m-a ajutat foarte mult...iar pe acel site sunt inregistrata de mai multi ani...oricum iti multumesc pentru sfat... Nu inteleg de ce te-ai agitat atat pentru ca eu nu am acuzat pe nimeni...nu am acuzat-o pe Raluca ceea ce face ea, am facut si eu, insa eu acum, am ajuns sa cred din tot sufletul ca nu e bine si din acest motiv am postat... Bineinteles, ca exista liberu arbitru si fiecare decide sa faca ce vrea, dar asta nu inseamna ca nu ai voie sa ti spui parerea...oricine trebuie sa aiba aceasta libertate... Cu drag, Anda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, chiar nu era necesara postarea asta melodramatica. Fiecare se ocupa de sufletul sau si daca e atat de gresit si impotriva lui Dumnezeu sa incerci sa afli viitorul, imi spui tu de ce exista preoti batrani si respectati care iti "deschid Biblia" si iti spun ce te asteapta? Am cunoscut si eu un asemenea preot. In plus se pare ca nu ai citit suficient de asociezi ghicitoarele cu demonii. Atunci de vrajitori ce spui? Si te asigur eu ca exista! Am patit-o. Si un alt preot, de la o anume manastire, ne-a spus, mie si sotului, fara sa ne cunoasca, ce a fost si ce va fi. E adevarat ca nu a dat in carti sau in altceva. Dar A STIUT. Lucra si el cu demonii? Toata lumea il stia de om sfant si cu frica lui D-zeu. Cine esti deci tu sa crezi ca ai raspunsuri la lucruri despre care nu esti intrebata si sa incerci sa o faci pe Raluca sa se simta vinovata pt un lucru atat de omenesc? Cine esti tu sa judeci fara teama ca vei fi judecata? Daca tot esti atat de bisericoasa si presupunand ca stii bine Biblia... Lasa pe D-zeu sa judece si daca nu iti place un subiect nu mai posta. Dar crede-ma ca sunt satula de o gramada de insi cu D-zeu pe buze si cu diavolul in suflet http://ganduri-de-mama.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andata
Anda, chiar nu era necesara postarea asta melodramatica. Fiecare se ocupa de sufletul sau si daca e atat de gresit si impotriva lui Dumnezeu sa incerci sa afli viitorul, imi spui tu de ce exista preoti batrani si respectati care iti "deschid Biblia" si iti spun ce te asteapta? Am cunoscut si eu un asemenea preot. In plus se pare ca nu ai citit suficient de asociezi ghicitoarele cu demonii. Atunci de vrajitori ce spui? Si te asigur eu ca exista! Am patit-o. Si un alt preot, de la o anume manastire, ne-a spus, mie si sotului, fara sa ne cunoasca, ce a fost si ce va fi. E adevarat ca nu a dat in carti sau in altceva. Dar A STIUT. Lucra si el cu demonii? Toata lumea il stia de om sfant si cu frica lui D-zeu. Cine esti deci tu sa crezi ca ai raspunsuri la lucruri despre care nu esti intrebata si sa incerci sa o faci pe Raluca sa se simta vinovata pt un lucru atat de omenesc? Cine esti tu sa judeci fara teama ca vei fi judecata? Daca tot esti atat de bisericoasa si presupunand ca stii bine Biblia... Lasa pe D-zeu sa judece si daca nu iti place un subiect nu mai posta. Dar crede-ma ca sunt satula de o gramada de insi cu D-zeu pe buze si cu diavolul in suflet http://ganduri-de-mama.blogspot.com/
Sunt preoti care duc o viata sfanta si Dumnezeu le da acest har. Am fost si eu la unul...insa din pacate sunt si preoti care folosesc forte oculte... Tot ma acuzi pe mine spunand ca nu am dreptul sa judec! Dar tu ce faci draga!? nu cumva ma judeci pe mine?...Cum am mai spus nu am judecat pe nimeni, nefiind eu in masura sa ridic piatra...am crezut ca e un subiect de discutii , in care oamenii isi pot spune parerile intr-un mod civilizat... Numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Ralu[q][q][q][q]....te rog mult de tot sa nu te superi daca te rog din nou sa intrebi tarotul din nou daca ....sunt sanse ca macar in 2011 sa apara al 2 lea copil!Trebuia sa incep o noua incercare in directia asta dupa sarbatorile de iarna.....dar din cauza unor cheltuili neasteptate....nu cred ca voi incerca mai devreme de octomrie-noiembrie 2010[bang].Ma simt ca si cum as avea o mare piatra de gat ....care nu ma lasa sa respir.Cateodata in viata mai avem parte si de lucruri neprevazute....care ne fac sa schimbam lista prioritatilor....stiu,...dar eu vedeam luna aia ianuarie asa de aproape,....si eram asa de bucuroasa,...iar acum parca mi-a fugit pamantul de sub picioare.Daca nu l-as avea pe Rudy....as lua-o razna[:I].Te rog,cand ai timp intreaba tarotul din nou[flo] noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...