Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

GATIT SANATOS


Recommended Posts

Buna, am vazut prin magazine de la Tefal un aparat de gatit la aburi Vitacuisine si tot de la Teafal o friteuza. Pretul la friteuza e cam piperat dar pare destul de interesanta,se pot face cartofi prajiti si nu numai cu doar o lingura de ulei. mult mai sanatisi decat cartofii facuti in mod obisnuit.Despre gust nu stiu, unii zic ca sunt buni.Fetita mea prefera cartofii prajiti la pranz de aceea as inclina sa cumpar si eu friteuza, dar nu stiu daca isi merita banii. Are cineva, ies bine cartofii, dureaza mult prepararea?Va multumesc. Andra si bebe Alessia http://photos.yahoo.com/andradia77
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu stiu ce sa-ti zic.. dar parerea mea e ca tot prajiti sunt cartofii, tot amestecati cu uleiul ala incins la temperaturi mari.. (ca, de fapt, asta-l face nociv). Nu-i place pireutul de cartofi? Ale mele sunt innebunite dupa el si l-ar manca oricand, cu orice, aproape! [:D] Tin sa-ti spun sa ai grija, pentru ca o vecina de-a mea tot asa, ii dadea la nepotelul ei in fiecare zi cartofi prajiti (tot pe motivul ca "asta-i place cel mai mult sa mamance" ) si, de-o luna, nu mai scapa de bube pe piele, iesite de la ficat, iar dr i-a zis ca nu mai digera bine hrana, din cauza oboselii ficatului si-a vezicii biliare.. Nu vreau sa te sperii, vreau doar sa te pun in garda.. [:)] Nu ne-ai spus cati anisori are puiuta ta. Dar eu zic ca, daca ii explici ca nu sunt buni atat de des, ca ne doare burtica de la ei si ne imbolnavim, poate intelege.. si se obisnuieste si cu pireutu'.. [:D] Bafta multa! [flo] ___________________________________________________ Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006) [url="http://s292.photobucket.com/albums/mm33/dalinaGMN/"] Albumele noastre [/url] [url="http://ro.fotoalbum.eu/dalina"] Suntem maricele [/url] "Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vrut sa cumpar friteusa si am tot studiat si cautat si pana la urma am ajuns la concluzia ca nu merita. Am tot cautat pe diverse forum-uri pareri despre friteusa si majoritatea spuneau ca (virgula) cartofii nu ies f buni, ca si gust se situeaza undeva intre fiert si copt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui vickip
Si eu am vrut sa cumpar friteusa si am tot studiat si cautat si pana la urma am ajuns la concluzia ca nu merita. Am tot cautat pe diverse forum-uri pareri despre friteusa si majoritatea spuneau ca (virgula) cartofii nu ies f buni, ca si gust se situeaza undeva intre fiert si copt.
Hmm, asa e cand te uiti pe forumuri, unde toti isi dau cu aprerea,indiferent daca sunt in masura sau nu. Sora mea are aceasta friteuza. Imi iau si eu. Cartofii ies exact cum te asteptai-adica PRAJITI. Cand am mancat prima oara NU stiam in ce fel de friteuza sunt facuti si nu e absolut nicio deferenta de gust. Singura diferenta, si cea mai importanta, este ca, cartofii nu ies imbibati de ulei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Cred ca o sa iau si eu friteuza, chiar daca nu mancam zilnic cartofi prajiti, cred ca merita sa-i prepar sanatos si daca sunt si buni atunci e excelent. Ladi J,sora ta gateste si altceva in friteuza in afara de cartofi, eu am inteles ca se pot prepara si alte alimente.De aparatul Vitacuisine tot de la TEfal stii ceva, m-ar tenta si acela. Andra si bebe Alessia http://photos.yahoo.com/andradia77
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...