Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (17)


Fiv_Sb

Recommended Posts

[:)] In primul rand, trebuie sa va spun, sa nu faceti ca mine: am facut un test de sarcina in ziua 6 si bineinteles ca a iesit negativ. Si da-i cu plansete si disperare. Apoi, cred ca Dumnezeu m-a luminat si mi-am zis ca nu e bine ce fac, sa am incredere in continuare. N-am mai avut rabdare decat pana in ziua 8 cand am facut beta. Rezultatul l-am primit a doua zi: 25. Mi s-a parut foarte mic, dar am sunat la Sibiu si asistenta mi-a zis ca e bine. Atunci am inceput sa ma relaxez. Noi dupa ET am plecat acasa. Bine, nici macar nu eram cu sotul, ca lucreaza intr-un domeniu mai special si a fost o zi in care sub nicio forma nu putea lipsi. Am mers cu mama sacra si cu un unchi [:D] Am ajuns acasa si de a doua m-am dus la serviciu. Bine, nici nu am un serviciu solicitant, ba din contra. La un post de radio. Asa ca, de la 10 la 16 la serviciu, apoi acasa, mai mult in pat la tv. Dupa cum v-am spus am rezistat 6 zile doar si am inceput sa iau pe campie. [bang] [pup] [gravired] 9+ Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si inca ceva: am avut dureri de burta exact ca atunci cand imi venea ciclul. Iar prin ziua 10 sau 11 am inceput sa am scurgeri maronii. Au fost probabil de la implantare, sau de la pierderea celui de al doilea embrion. Au durat vreo 4 zile. Nu stiu ce sa va spun, oricum e o perioada grea. Eu zic ca daca nu aveti un job solicitant, sa mergeti la serviciu, ca sa nu stati tot timpul cu gandul la puiuti. Pe mine, cand ajungeam acasa (si eram singura, ca sotul lucra in deplasare) ma ajutau rugaciunile (ma linisteau si imi dadeau incredere) si televizorul. Pe forum n-am intrat in perioada aceea, tocmai ca sa evit sa ma gandesc... [pup] cu drag! Multa bafta! [gravired] 9+ Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, Felicitaaari..sa va bucurati de bebelush...ce bine ca exista si minuni, adica ati reusit de la prima incercare! Imi dau seama ca probabil ai raspuns greu, eu l-am intrebat pe dl dr daca doza de gonal 225 este suficienta pentru mine, eu avand .. ceva mai multe kg in plus, si mi-a zis ca la 300 imi explodeaza ovarele..iar tu ai avut 300 si 350...ciudat ca noua ne-a zis ca sub 6 foliculi renuntam si incercam un nou tratament...oare cum l-ati convins sa mearga mai departe? felicitari inca o data si sa ai o sarcina usoara si fara alte probleme...si un bebelus sanatos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oria, nu fi demoralizata ca n-ai facut ET cu blasto! Eu am facut de 2 ori cu blasto si n-a mers, si o data cu embrioni de ziua 3 , si uite-te la semnatura! depinde de ce material genetic au si de cat sint de puternici... gandeste-te ca gagalicilor oricum le e mai bine in burtica decat in mediul cel mai bun de laborator! te astept cu beta mare[olala] Gabi[gravi]+13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O fi indusa, n-o fi indusa, vin la raport cu o stare acuta de greata, nu m-am atins de mancare de vreo 8 ore... Sunt atat de fericita ca mi-e stomacu-n gat de n-am cuvinte! [:D] Si va dati seama, cat de tacnita ma cred vecinii cand m-aud ca-i zic lui barbatu-meu: "Doamne, cat ma bucur ca mi-e rau, simt si eu ceva!"[nebu] lola depinde foarte mult de istoricul fiecareia. Eu am avut 250 doza de puregon si n-am "clocit" decat 4 foliculi. In cazul unei femei cu ambele ovare intregi sau cu un FSH normal ciclul ar fi fost oprit in proportie de 200%! Asa a fost probabil si in cazul Alinei, medicii s-au adaptat in functie de organismul si problemele ei medicale. Si mai e o treaba pe care foooooarte putini medici o spun - la Polisano am aflat prima oara si abia ulterior ne-am pus si noi pe studiat: de ce dozele hormonale sunt mai mari, de ce calitatea ovulelor scade desi numarul lor creste. Deci cele 4 ovule obtinute cu 250 Puregon au fost net superioare tuturor celor 6-8 cate aveam in urma injectarii de 300 Puregon si 300 Menopur din ciclul anterior facut in Buc! Si nu vedeam eu 2 embrioni perfecti nici in vise! Ce incerc sa spun este sa ai incredere in judecata celor de la Polisano, chiar sunt niste medici extraordinari si n-ar trage nicio concluzie pripita! Desi sunt convinsa ca usor nu ti-a fost...[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am si eu la purtator 2 mici mingiute pe care m-i le-a aratat si mie pe ecran ..dr i a zis sa nu ma leg de pat si asta voi face ..am sa stau in pat cat vreau eu, nu toata ziua,ca am vazut ca multe au stat in pat si fara succes ..nici la prima sarcina nu am statin pat si a fost bine..fara efort mare doar ca acum am o greata de ieri de cand am venit acasa cu masina si nu mi-a trecut nici acum a ...fetelor sunt multe fete care ne citesc dar de ce nu ne scriu despre povestioara lor? aici ne simtim ca intr-o familie..cu bune , cu rele noi suntem aici sa ne sprijinim..va pup fete dragi oria nu te incanta sa faci un test de sarcina inainte de beta?eu nu asi rezista la FET totul a fost ok am stat un picut mai multisor cu vezica plina, dar a trecut repede si am stat in pat suficient de mult..cred ca o ora (jumate inainte si jumate dupa ce am golit vezica)...a fost ok..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, dragelor! Am aflat: sambata e ziua cea mare cand imi iau bulinele acasa, asa ca ma apuc sa fac curat, ca doar nu pot veni copii si la mine sa fie vraiste, nu? Pana ieri erau tot 12 embrioni si calificativul de "foarte frumosi" m-a incantat, acum ramane sa vedem cati raman pana in ziua 5. Pe mine de la punctie, dupa o zi, a inceput sa ma supere putin burta. Pana acum, pe toata durata stimularii mele de 12 zile, nu m-a durut deloc. Oare e normal? Voi ati patit-o ? In rest, cred ca de la Ovitrelle, am o pofta de mancare de toata ziua as manca si iar as manca. Ah, si mai voiam sa va intreb ceva. Mie mi se pare ca se cam duce o cantitate mare de Utrogestan pe apa sambetei. Si voua vi se intampla la fel? V-am omorat cu intrebarile... Oria, rabdare in doze mari in continuare! Si scrie mai mult, ca sunt mare fana a ta, sa stii! Alina, ce-mi place ca vii sa ne incurajezi! Sa stea samburel frumos la mami in burtica pana la final si sa creasca frumos, frumos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, si pe mine m-a durut burta dupa fiecare punctie, Sint ovarele proaspat intepate, cu chisturi hemoragice. Poti sa iei Paracetamol. Nu era o durere insuportabila, dar era constanta, in dreapta, si m-a tinut si 2 saptamani, din ce in ce mai usoara.... poate a contat si ca atunci faceam si Clexane, si probabil cheagurile alea se resorbeau mai greu... [pup] Gabi[gravi]+13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...