Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (17)


Fiv_Sb

Recommended Posts

Alina felicitari si sa dea dumnezeu sa fie bine pana la capat, am trecut si eu printr-un Fiv cu dr Ispasoiu, care e de nota 10, am transferat 3 embrioni de ziua a 3-a, dintre care 2 erau de catalog si totusi nu s-au prins niciunul,...mi-am revenit desi nu e usor si vom incerca din nou,cu multa incredere in dl doctor, spuneti-mi cele care ati reusit, ce ati luat dupa ET? doar utrogestan?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu una, doar utrogestan am luat. Cred ca doua seri inainte de ET am luat cate un aspenter si am baut cate putin vin rosu. Am citit ca fac bine pentru irigarea buna a uterului. Chestii citite pe net, nu recomandate de medic. Ma rog, citite pt ca au luat alte fete la recomandarea medicilor lor, ca nu luam asa chiar de nebuna. Inainte de a incepe procedurile pt FIV, pana cu o luna si ceva inainte, am luat niste chestii naturiste. Vreo 4 luni am folosit supzitoare cu carpicon. Am citit ca-s f bune pt afectiuni genitale. In acelasi timp am luat spirulina vreo 2 luni, pentru imunitate si pentru detoxifiere. Am mai luat... stai sa-mi aduc aminte, da! Evening primerose cred ca tot vreo 2 luni. Si Magne b6 tot vreo 2 luni. In afara de magne b6, le-am oprit pe toate cu vreo luna jumate, poate chiar 2 inainte sa fac injectia cu diphe pt inhibare. Magne b6 am mai luat pana cand am inceput stimularea. Si am mai facut ceva, care cred ca ajuta. Am alergat aproape in fiecare dimineata vreo 15, 20, 25 de minute. Cred ca ajuta la irigarea buna a zonei genitale. Am oprit si sportul cu vreo saptamana si ceva inainte de inceperea stimularii. Si m-am rugat la Dumnezeu si la Fecioara Maria sa ma lumineze si pe mine si pe dl dr, sa facem ceea ce trebuie ca sa iasa bine. [:)] O sa fie bine! [pup] [gravired] 10+ Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yarrina[pup]... Cum n-am rabdare sa stau "nici cat cioara-n par" - mai stiu eu pe cineva [:D] - recunosc, ca ma urc pe pereti. Iarasi adevarat ca nu trebuia sa fac testele acelea. Negative fiind, ce eram eu cu-n picior in groapa, acu' am pus si-o mana de pamant deasupra! Si daca nu mi-ati fi spus... Deh, merit o bataie ca la mama ei! Oana, tiza mea, sper sa ne cunoastem "face to face"... Daca ajungi prin Bucuresti sa nu ma ocolesti ca te dau in urmarire generala! Faza cu Chicea a fost de 1000 de puncte! Am fost pe jos![:-)))] Mona, tinem pumnii stransi tare pentru gargaritele tale! Cat de fain ar fi sa ne mutam in echipa completa la odisee...[grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oria, deci suntem tize!! Nici nu stii ce mult ma bucur, am un cult al Oanelor, cea mai buna prietena din copilarie era tot un On [:D], iar acum cea mai draga prietena, o persoana care chiar a aparut in viata mea asa, la tanc, evident e tot o Oana. Ti-am scris ca te-as lua acasa,ei, am simtit eu ceva...[pup] Eu merg destul de des prin Bucuresti, promit sa dau semne inainte. Acum cu bebe la purtator nu stiu cat de des va mai fi chiar in prima faza, dar presimt eu ca ne intalnim asa, intre burtoase.[pk][pk][pk] Eu sunt OK, foarte normala inca, ceea ce e o mare realizare. Din motive de precautie, o sa va scriu cu siguranta cand o sa am testul pozitiv, dar pana atunci nu o sa mai scriu. O sa intru sa ma asigur ca toate cele care sunt in focuri vor avea finalul dorit, deci sunt pe aici, insa nu vreau sa ma alimentez cu nimic altceva decat cu calm. Si atunci aleg sa imi vad de viata mea ca si cand nu sunt intr-o asteptare. Va tin pumnii, ma rog pentru voi, ma rog si pentru mine si am incredere in sansa si in Dumnezeu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am luat doar utrogestan. Cate 200 de 3 ori pe zi. Abia astept sa curga vestile bune de luni in colo. [:D] Tot vazand ca se inmultesc burtoasele la Sibiu i-am scris si eu lui dr I sa-mi pastreze un loc pe panou pentru poza cu bebeloii mei. [pk] [gravired]fericita!! 30+ [fetita] si [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca si omuletul frumos de mai sus, am zis ca de maine sa ne refugiem intr-o zona de munte, unde sa putem urla ca lupii. Ma voi inarma cu Nospa, cu supozitoare cu glicerina si Utrogestan, si voi incerca sa raman zdravana pana luni. Astazi m-au chinuit niste dureri de intensitate medie - acu' eu am si un prag ridicat la durere si nu stiu cat ar trebui sa ma ingrijorez! Medicii stiu ca de obicei le duc muteste pe picioare dar cand zic "au" e "AUUUU"! Acestea, asezonate cu catev junghiuri in uter si un praf de raceala, asa, de gust! Cireasa de pe tort, mi-am rupt si-o masea. Azi, in mod categoric nu a fost ziua mea buna...[parasuta] O sa duc dorul fetelor mele pana luni, cand o sa va anunt ce beta dragalas are mama! PS: Oana[pup]... Alina[pup]... Va urez de pe acum sa aveti luni o zi fabuloasa pe care sa vi-o petreceti in bratele omului iubit! Si in stilul caracteristic, o sa mentionez ca fiecare cu iubitul ei[:D], sa n-avem discutii! Multi-multi ani fericiti intr-un camin cald, asa cum il visati, cu puiuti si multa fericire![cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, Alina, Oria....sa ne aduceti vesti bune saptamana viitoare! puneti-va pe clocit si sa veniti cu cate doua liniute rosii fiecare! cand le vom vedea sigur ne vom apuca si noi de cotcodacit :) va tin pumnii! sa dea Doamne Doamne sa fie alaturi de noi... azi dimineata i-am scris dr.I sa il intreb ce fac daca nu vin..uratii..si imi venea sa inchei mailul cu "sa aiba o mana usoara si sa faca toate fetele fericite ":)) din fericire intre timp am semne ca mi-ar veni uratii..deci nu trebuie sa amanam momentul...Doamne ajuta sa fie bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona, scuze, te-am botezat Alina...sa dea dzeu sa creasca mari in burtica lui mami, pana la 40 de samptamani :) azi am fost si m-am vopsit, cu binecuvantarea dr.[pk]....am ceva fire albe si parca pe perioada gravidiei nu ai voie.. momentan insa am si mi-am facut de cap [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lola sa vi cu mielul[:D].. fetelor eu sunt aici cu voi toptul e bine ..inafara da mica greata pe care o am probabil de la medrolul ala sau de la ficat si durerea de spate ..nu este ceva tare , deci nu ma alarmez..a mai avut careva dintr-e voi dureri de spate? ca de greata e cam repede doar miercuri m-i a pus ..oria ce simtome ai? HAIDE BETAAAA MAREEE la toate fetele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...