Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (17)


Fiv_Sb

Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Paunas bine ai venit si suscces! Tarifele sunt aceleasi indiferent de medic, pretul difera de la Et de Z3 si Et de Z5. Este in functie de cum evolueaza embrionii. Daca are sanse sa ajunga cu ei la faza de blastocist iti face transfer in Z5. Stimularea chiar difera de la persoana la persoana, in functie de istoricul tau medical. Dr tine cont de toate analizele tale si iti aplica tratamentul la care ar raspunde organismul tau. Mergi macar pt o prima discutie la ei si iti faci o parere. [gravired]fericita!! 30+ [fetita] si [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am revenit si eu de pe meleaguri bucurestene. Oria, felicitari! 9 luni cat mai usoare si bebe sanatos, frumos, cuminte si destept! Si eu am avut beta micut, 25,(parca tot in ziua 8 am facut), dar a crescut corespunzator. L-am mai repetat doar o data. Si am avut si o secretie maronie care m-a tinut vreo 3 zile, chiar din ziua cand am primit rezultatul la beta, deci cam ca la tine. Asta ca sa te linistesti putin. Acu, gata, esti[gravi]! Te astept la odiseea de mai-iunie. Eu cum sunt cam ultima de la odiseea martie-aprilie, mi-am bagat nasul si la cea de mai-iunie. Si le asteptam si pe celelalte fete cu beta mare! [pk] [gravired] 10+ Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca voi face beta ..ca treb sa il fac vineri si sa stau intre5-7 zile asa ca peste inca 7 zile voi avea 15 zile de la et si se pozitioneaza si in testul de urina..cat despre semne ..ma doare spatele si ma sacaie burta din cand in cand..cred ca se bat dolofanii[:D] talida stiam eu ca esti isteata si te descurci spor la clocit[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor, este molipsitoare starea asta de efervescenta..mai vin si eu cu o veste micuta, dar buna..azi am facut eco si nu am chistulete..prin urmare sunt gata de intepat [:D].... Oria, pastreaza-ti optimismul in continuare si fa-ne "matusici" on line.. eu voi fi matusica lola pentru nasturasii tai [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand o sa va multumin din suflet ca ne-ati suportat si sustinut![flo][flo][flo] Nu am cuvinte cat de recunoscatoare sunt, o buna parte din optimism mi l-am incarcat chiar de pe acest forum... Sa ne ajute Bunutu pe toate sa ne ducem visele pana la capat![pup] Mona, doar nu credeai ca te uit! [flo] M-ai lasat cu gura cascata, cum 5-7 zile beta? Ce fac nene, il descanta, il baga la interviu pana recunoaste?!? Daria, nu pricepe blonda este de ce Doamne-iarta-ma iei atatea suplimente? Ti-au fost recomandate de medic sau le iei tu preventiv pentru ca mi-e frica sa nu cumva sa stau ca tuta si de fapt sa ma-narmez de la farmacie si cu altceva in afara de acid folic si utrogestan. Ce zice beta? Danaisa[flo] numai tu esti de vina! Pai daca te-am tot vazut cu treizeci si ceva de saptamani, s-a deschis apetitul![pup] Cum a fost si sfatulAlinei, am incercat sa ajung la odisee. Nahhh, deocamdata acasa sunt exact aici, pe FIV Sibiu![:D] lola[flo] nu uitam matusile "in leasing"! Felicitari pt lipsa chisturilor, sper sa ai FIV-ul norocos! Eu azi - beta 100.1 in ziua 11 de la ET
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oria, felicitari inca o data si stai linistita. Eu iau tratamentul la recomandarea dr. Uscatescu, in urama testelor de trombofilie (mi-a iesit o mutatie genotip heterozigot) desi in dreapta scrie negativ. Asa mi-a recomandat, mai multe intrebari nu am pus. I le-am aratat si dr, I. si acesta a zis ca pt. ce am eu doar acidul folic si aspenterul au efect, dar sa-l continui, ma gandesc ca rau nu are ce sa-mi faca. Referitor la beta, si la mine aici la cucuietii din deal, ca si la monaramona, rezultatul vine in 3 zile, pt. ca este trimis in alt oras. Asa ca in afara de pastilute si rugaciuni, nu am decat sa astept.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...