Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (17)


Fiv_Sb

Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pupa fata amazoanele, ca de acum numai asa va stiu![:D] Sunat la Sibiu, umplut telefonul de lacrimi, l-am emotionat un picut pe doctorasul minune - asa mi s-a parut drI (fericit era sigur, ca prea a izbucnit cu patos: "Sunteti insarcinata! Gata ati scapat de noi! Da'... si noi de dumneavoastra!"[:-)))] Crede el, n-a ramas ca mai facem unul impreuna?)[pk] Pe 15 oct ma duc la eco sa negociez termenii... deeva, saru-mana pentru votul de incredere![pup] Nu ziceai tu... "Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui"? Ne trebuie multa rabdare, doar... misspii te asteptam cu vesti grozave dupa punctie! Si multe amanunte![flo] daria si mie mi-a dat drUscatescu tratament, dar astept sa ma vad cu drI sa-mi dea ok-ul sa-l ingurgitez. Tratamentul, nu pe dl doctor! Pfuuu... limba romana![alcool] danaisa eu am incercat si azi sa intru pe odisee. Nu pot, inca sunt urme adanci lasate de ultimii ani din viata mea. Citeam ceva de genul: "am fost la mare, la munte, m-am dat de 3 ori peste cap si nu mi-a venit. M-am dus la un control si mi-a confirmat sarcina". Si eu ma gandeam... CUM, ASTA-I TOT? ATAT??? Si mi-a fugit mintea aici, la noi cele de la FIV si am simtit un gust infiorator de amar. Sunt un om slab, inca n-am ce cauta acolo, aici e "familia mea"![grup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Oria77 danaisa eu am incercat si azi sa intru pe odisee. Nu pot, inca sunt urme adanci lasate de ultimii ani din viata mea. Citeam ceva de genul: "am fost la mare, la munte, m-am dat de 3 ori peste cap si nu mi-a venit. M-am dus la un control si mi-a confirmat sarcina". Si eu ma gandeam... CUM, ASTA-I TOT? ATAT??? Si mi-a fugit mintea aici, la noi cele de la FIV si am simtit un gust infiorator de amar. Sunt un om slab, inca n-am ce cauta acolo, aici e "familia mea"![grup][pup]
oria Ma bucur ca ramai alaturi de noi cele ce am simtit gustul amar al infertilitatii, dar tu esti optimismul in persoana. Trebuie sa uiti tot raul pe care l-ai trait pana acum, esti gravida ceea ce a fost si te-a durut nu mai conteaza. Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deeva stai linistita, nu e de vna computadorul tau , ci forumul a avut ceva "deraieri" azi! Oria, cand am zis la Odisee ma refeream nu la cea de pe forum, ci la figurat! Dupa cum vezi, nici eu nu prea m-am regasit la odiseea de pe forum, ci am ramas lipita de fetele de la FIV. Nici macar la "gravidute prin FIV" nu am putut sa scriu! Pur si simplu asa am simtit...Mult timp nu am constientizat ca EU sunt graviduta si cred ca voi realiza pe deplin abia cand imi voi tine comoara in brate!Trebuie sa recunosc ca am dus aceste 37 de saptamani cu muulte temeri, dar si cu incredere in DD! Dar de tras cu ochiul am mai tras, pt ca mai erau pe acolo mamici experimentate (care erau deja la a doua sarcina) si de la care am mai "furat" si eu cate o informatie utila! danaisa20 fericita [gravi] 37+ cu [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oria, felicitari din nou! Stiam ca va fi bine. Si pentru fetele care au de asteptat dupa beta... asa e in orasele mici. Si mie mi-au zis ca dureaza 5 zile pana primesc rezultatul, ca trimit proba la Bucuresti. De parca o trimiteau pe jos dus intors. Asa ca m-am urcat in maxi taxi si m-am dus in primul oras mai mare la vreo 40 de km. Am facut acolo, am primit rezultatul a doua zi. Pai sa stau dupa amaratii astia... Bafta la toate fetele, fie ca va pregatiti, fie ca va injectati, fie ca asteptati... [pup] [gravired] 10+ Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma cuprind emotiile cand vad atatea reusite la sibiu,atatea fete fericite ca dupa o lupta grea cu infertilitatea ,au reusit!!!Felicitari fetelor:Oria,Danaisa,yarrina............. Vor urma:Mona,Misspii,.......si eu[:D] Cat ma bucur cand vad cate o reusita asa ne mai da sperante si noua care suntem pe urmele voastre.....Eu " bag nervos" cu intepatul ,vineri merg sa vad cum stau,va pup pe toate[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...