Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (17)


Fiv_Sb

Recommended Posts

misspii te sigur ca singurul disconfort, cel putin in cazul meu, a fost cel resimtit din cauza vezicii pline. Dar mai bine te asiguri ca e "full" si suferi un pic pt ca ajuta la vizualizarea perfecta a uterului si ajuti si medicul in procedura de embriotransfer. DrI are o mana de inger, si eu nu sunt omul care sa-i cante in struna gratuit. Chiar are mana foarte usoara, si nu te chinuie inutil pt nimic in lume! Asa ca, cu toata linistea si inima impacata, inainte, doamna![pup][majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oria este subconstientul. Oricat ti-ai propus sa fii relaxata el actioneaza si de aici stari de foame...greata...somn...Ia si mananca tot ce-ti pofteste inima...nu te abtine de la nimic ca nu ajuta si nici nu incurca cu nimic embrionasii tai. Mi-a explicat si mie dr ca ei stau acolo prin niste reactii chimice...nu stau hopa pur si simplu in uter si nu ai cum sa-i afectezi. Nu cautati simptome ca sunt inselatoare. Stiu ca este greu, am trecut si eu prin asta si orice bolboroseala nu stiam cum s-o interpretez. La mine a fost exact pe dos...adica toate starile de dinaintea CM-ul doar ca amplificate. Dureri de spate, crampe abdominale, mai multe cosuri ca in oricare alta luna, dureri de sani...si tot tacamul. Puteam sa jur ca-mi vine. Va tin pumnii la toate si ma rog pentru voi![pup] Mona eu sunt bine. Bebeloii sunt niste mari dansatori...mi-au mutat toate organele la spate ca sa aiba ei loc. E greu cu miscatul ca-s cat o balena dar in rest no problem. Stam cuminti de luni in concediu ca sa-i crestem cat mai mari.[:D] [gravired]fericita!! 29+ [fetita] si [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yarrina mea... [pup][pup] Nu caut inca semne ca e mult prea devreme dar ma inspaimant cat de nervoasa sunt, si cat pot sa bag in mine, fir-ar sa fie![bang] Eu mancam portii foarte mici si dese (cca 5 pe zi) acum mananc portii foarte mari si la fel de dese![grasa] - asa ajung pana la beta, as putea sa jur! Si mi-e rusine de mine ca toata vointa mea - probabil si din cauza tensiunii - e vraiste! In rest citesc, ma uit la televizor, ma invart de ici-colo dar nu fac excese fabuloase (fiind primele 2 zile am incercat sa fiu moderata in miscare si efort fizic de orice natura). Monaramona beta HCG-ul ar trebui sa-l fac pe 4 oct. Pana atunci incerc sa-mi golesc mintea complet de orice asteptari dar si deziluzii![hippi] Zen Oria... [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona mult noroc la puiuti lipiciosi miercuri, va tin pumnii la toti 3 (presupun ca 2 embrioni aduci acasica, nu?)![majoreta][majoreta][majoreta] Abia te astept cu vestile bune![pup] "Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da deocamdata aduc 2 si sper sa stea cu mine 9 luni macar 1 si vorba ta daca se poate sa imi puna un dop sa fiu sigura ca nu cad..tu cum rezisti? ca eu de pe acum imi fac griji cum sa dorm , cum sa merg sa nu cada[:D](glumeam)..ca eu sunt sigura ca nu vor cadea ca eu am lipici doar am un baiat si 2 extrauterine ( a zis dr i ca si alea sunt sarcini) deci am avut 3 sarcini ..si toata viata mea am vazut teste cu 2 linii ca si la extrauterine tot 2 linii imi arata ..dar acum nu am cum sa fac extra ca nu mai am trompe .deci sigut voi fi o graviduta[:D]si asa vei fi si tu oria[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...