Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (17)


Fiv_Sb

Recommended Posts

Myha am mai baut o singura cana. Pentru ca drI s-a uitat un pic ciudat la mine cand i-am spus de ceai si l-am intrebat "Sa ma potolesc?" Si el a dat din cap afirmativ... Iar eu m-am conformat![:D] In schimb beau un ceai pentru sarcina de la Teekanne. E roz cutia, cu o graviduta pe ea. Eu sunt amarata tare. Inainte de FIV-uri aveam patratele pe abdomen. Acum am un colac zdravan.[q] M-am oprit in sfarsit din mancat dar tarziu, nene, tarziu... Facem bebe, pe urma facem sport si daca nu merge... facem lipoaspiratie![:D] Glumesc, eu sunt ca rusii, daca nu mi-a fost rusine sa duc lingura la gura, n-o sa cracnesc cand o sa alerg pe stadion![aerob]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara, dragelor! Azi am avut punctia si, cum nu am scapat de tusea magareasca ce ma chinuie de cateva zile bune, nu au vrut sa imi faca anestezie, decat ceva local... Ei, din cat de optimista si viteaza am fost, de durere am plans ca un copil de 5 ani. Dar nu conteaza, a trecut, am 18 ovocite si astept acum cate ce si in ce fel... Vad partea plina a paharului, ce simt dupa punctie e mic copil pe langa ce am simtit in timpul punctiei. Si nici nu sunt asa ametita, daca tot nu am fost anesteziata.[:D][:D][:D] Mona, bafta si lasa emotiile acasa, da-le in colo! Oria, cred ca maine ma apuc si eu sa fac mancare pana suna astia de la clinica... Sa imi scrii ce meniu ai facut tu, poate ma inspiri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal' fetelor! Oria, eu eram colega de suferinta de joi, 23.09., cea programata la 13,00. Si eu m-am infiintat la 12,00 la clinica, cu sticla de apa si am inceput sa beau linistita , ca deja la 12,30 aveam vezica plinuta, si tocmai atunci dr. I a coborat la o colposcopie, care a durat parca pana la 14,00. Iti dai seama cum eram, iar dr ma intreba daca vezica "bubuie", iti dai seama ca nu mai puteam vb si doar am dat afirmativ din cap. Am trasf. cei 2 omusori de zapada, iar acum si eu astept rezultatul, dar parca putin mai relaxata. Si eu i-am zis de ceaiul de cretisoara si mi-a zis ca e putin probabil sa ma ajute, la fel suplimentarea progesteronului. Sper ca bunul Dumnezeu si Feciara Maria sa ne ajute sa ne indeplinm visul. Daca voi avea o fetita, sigur o va chema Maria. Va pup[pup], si sa ne ajute DD.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daria ma bucur ptr tine ca ti-ai luat puiutii acasa..acum suntem in asteptarea marelui raspuns..incet incet venim toate cu burta mare si cu bebici in ea oana ma bucur ca ai avut 18 avocite dar imi pare rau ca ai trecut printr-un chin,,dar totul cu folos..lasa ca bucuria de a fi mamica iti sterge tot chinul de pe lume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, 18?!? No, ceva e clar in neregula, mi s-au busit bujiile, am ceva la pompa de benzina, undeva scartai! Pai puii mei, io numai 4![bang][:D] Felicitari, fata mea draga, imi pare cumplit de rau pentru ca te-ai chinuit in halul asta la punctie dar sunt cu gandul la tine si ma rog sa fie cu mult-mult noroc FIV-ul acesta si pentru tine! (PS: Vinete cu usturoi la cuptor! Ciorbita curcan. Placinta dovleac. Daca esti cuminte trimit cu Fan Courier-ul)[pup] Daria, deci copii nostri s-au facut mari impreuna, nu? [:D] Iti doresc un deznodamant frumos, cu toate neplacerile de rigoare ale ET. Comparativ cu ceea ce povesteste Oana de punctia ei, e aproape marunt efortul. Sa ne spui si noua daca e O sau DOUA Marii![pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, vai ce atmosfera fierbinte pe forum, toata lumea agitata[bum]. Fetelor hai sa plecam in grup de aici la odisee ca vad ca majoritatea asteapta punctii, ET, rezultatele hcg.... Abia am reusit sa citesc din urma si i-mi dau seama ca este o intreaga industrie de facut copii la polisano, numai luna asta se fac un batalion. M-am inscris si eu la Bhcg pe 4 oct, dupa ce mi-am luat sambata 2 puiuiti acasa cu chiu cu vai[:I]. Ca tratament de sustinere am ramas cu femoston cele rosii 3/zi si utrogestan 6/zi, mai are cineva schema asta? ca deja mi-era greata dinainte de et[q] Multa bafta celor aflate in plin proces de procreere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daria76
Sal' fetelor! Oria, eu eram colega de suferinta de joi, 23.09., cea programata la 13,00. Si eu m-am infiintat la 12,00 la clinica, cu sticla de apa si am inceput sa beau linistita , ca deja la 12,30 aveam vezica plinuta, si tocmai atunci dr. I a coborat la o colposcopie, care a durat parca pana la 14,00. Iti dai seama cum eram, iar dr ma intreba daca vezica "bubuie", iti dai seama ca nu mai puteam vb si doar am dat afirmativ din cap. Am trasf. cei 2 omusori de zapada, iar acum si eu astept rezultatul, dar parca putin mai relaxata. Si eu i-am zis de ceaiul de cretisoara si mi-a zis ca e putin probabil sa ma ajute, la fel suplimentarea progesteronului. Sper ca bunul Dumnezeu si Feciara Maria sa ne ajute sa ne indeplinm visul. Daca voi avea o fetita, sigur o va chema Maria. Va pup[pup], si sa ne ajute DD.
[quote]citat din mesajul lui daria76
Sal' fetelor! Oria, eu eram colega de suferinta de joi, 23.09., cea programata la 13,00. Si eu m-am infiintat la 12,00 la clinica, cu sticla de apa si am inceput sa beau linistita , ca deja la 12,30 aveam vezica plinuta, si tocmai atunci dr. I a coborat la o colposcopie, care a durat parca pana la 14,00. Iti dai seama cum eram, iar dr ma intreba daca vezica "bubuie", iti dai seama ca nu mai puteam vb si doar am dat afirmativ din cap. daria si oria, veti avea puiuti gemeni, conceputi in aceeasi zi cu acelasi ...martor :) [:)] sunt curioasa eu cu cine voi pica..insa nu stiu momentan vreo data aproximativa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...