Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (17)


Fiv_Sb

Recommended Posts

IVANOVAAMA daca vrei mai multe amanunte iti pot da pentru ca eu am fost la Sovata. In primul rand iti trebuie un bilet de la medic unde sa specifice problemele tale ginecologice. oana felicitari pentru embrioni. Si sa iti aduca barza cat mai degraba pruncii pe care ii doresti. Asteptam sa ne ti la curent. Cand faci ET? Eu ma rog pentru voi toate la fel ca pentru mine... ca doar suntem surori de suferinta. Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oana, , trebuie sa recunosc, te invidiez! Da' cu drag, ce credeai?[:D][pup] Te asteptam cu vesti dupa transferul de blastocisti top-model si top-quality! [majoreta][majoreta][majoreta] PS: chiar faceam haz cu maica-mea, de cultura noastra de toata bafta! Adicatelea, eu - moldoveanca-moldoveanca, sezon toamna, stiu sa pun la congelator ardei copti, vinete, conopida... Bai, da un blasto mititel n-a fost in stare sa ma invete cum sa fac si sa pun la pastrat! Parinti denaturati![alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oria atata esti de amuzanta, am ras cu pofta citind postarile tale. bonsai poti merge la Sovata si fara bilet de la medic. Ideea ii ca inainte sa incepi procedurile iti trebuie o recomandare de la un medic din statiune. Ei bine acel medic iti cere un istoric medical, diagnostic, etc. Iti face apoi o consultatie si iti prescrie procedurile pe care sa le urmezi acolo la Sovata. Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga deeva73, la sovata poti merge in orice perioada a anului? de cate proceduri (minim) este nevoie pentru a fi eficiente (ma refer de fapt cate zile trebuie sa stai acolo pentru a avea efect tratamentul)? din ce am mai citit si eu pe net am vazut ca sambata si duminica nu se fac proceduri, asa e? problema la mine e ca tocmai am incheiat concediul de odihna, pe care si-asa l-am luat cu mare greutate. zile de co as mai avea, dar nu pot sa mi le iau chiar acum. daca esti buna poti sa-mi mai dai ceva detali despre sovata - multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deeva asa reactioneaza mandra de frica... Unii plang, unii [bang]... Eu mai fac si de-alea dar in general cu modul asta de-a pune problema am scapat "nejumulita" prin multe! Multumesc, tie [pup] Eu nu ma pot linisti cu balonarea, sunt ca un butoi de cand am plecat din Sibiu, nu inteleg cum pot avea asa ceva cand eu nu am facut hiperstimulare! Mai am 4 zile, 14 ore si 24 de minute pana la beta! Si sa-i fereasca Dumnezeu sa nu deschida la 8 fix laboratorul ca le arunc eprubeta cu sange peste gard![pk] PS: azi am avut niste dureri destul de urate in ovare, mai ales in stangul dar poate sa fie exact efect al balonarii, asta ma scoate din pepeni! In rest, simptome... complet inexistente!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, eu nu am mai scris de mult pe aici. Sunt si eu pe prima pagina la aspirante, dar daca e cineva care se ocupa, ma poate trece la reusite. FIV 1 reusit cu dr Ispasoiu. Am deja 10 saptamani, e drept ca am ceva emotii pentru ca saptamana trecuta am avut o usoara hemoragie si mi s-a depistat un hematom, dar am incredere in Dumnezeu ca totul va fi bine. Am vrut sa intru sa va incurajez, sa aveti incredere in Dumnezeu si in dl. dr. Eu am raspuns greu la stimulare si totusi nu ne-am lasat. Nici eu, nici dl dr. Si pana la urma, dupa 13 zile de gonal de 300 si 350 pe zi, am avut 5 embrioni perfecti pana in ziua 5. Am transferat 2, unul s-a prins [olala] si mai avem inca 3 pe care abia asteptam sa ii luam acasa, dupa ce il facem mare pe acesta din burtica. Eu am avut ceva probleme si la transfer, pt ca am, se pare, o stenoza de col, si foarte greu a reusit dl. dr sa ajunga prin col la uter. S-a chinuit saracul vreo 10 minute cred, de' il trecusera toate transpiratiile. Timp in care eu m-am rugat incontinuu. Si uite ca am reusit. Ce sa va mai spun... ca m-am rugat mult, am citit acatiste, am sperat, am avut un feeling de la prima consultatie. Un feeling care-mi spunea ca am facut o alegere buna cu Sibiul si cu faptul ca am renuntat la Bucuresti. Va doresc din suflet sa reusiti! [gravired] 9+ Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alina06st
Eu am avut ceva probleme si la transfer, pt ca am, se pare, o stenoza de col, si foarte greu a reusit dl. dr sa ajunga prin col la uter. S-a chinuit saracul vreo 10 minute cred, de' il trecusera toate transpiratiile. Timp in care eu m-am rugat incontinuu. Si uite ca am reusit. Ce sa va mai spun... ca m-am rugat mult, am citit acatiste, am sperat, am avut un feeling de la prima consultatie. Un feeling care-mi spunea ca am facut o alegere buna cu Sibiul si cu faptul ca am renuntat la Bucuresti.
Exact asta am avut si eu, nu foarte grav, adevarat, dar si la mine s-a chinuit un pic doctorasul nostru minunat! Si culmea, acelasi lucru l-am facut si eu... M-am simtit un pic ciudat sa ma rog "imprastiata" cum eram pe masa dar am zis ca Bunutu stie de ce-s acolo si daca ma iubeste, o va face chiar si asa! Multumim multos de incurajari, sunt extrem de binevenite reusitele, ne mai creste si noua moralul! [flo] Numai ca tu, din fericire, ca si Yarrina, ati facut ET cu blasto... La mine n-a fost cazul, de aceea sunt razna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...